Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nakşibendi Ordusu, Işid'e Savaş Ilan Etti

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
naksibendi-ordusu-isid-e-savas-ilan-etti_m.jpg

Musul kentinde Sünni silahlı grupların en önemlilerinden olan Nakşibendi Odusu, otoritesini tanımayacağını açıkladığı IŞİD ile çatışıyor.

Edinilen bilgilere göre, Musul kentinde devrik lider Saddam Hüseyin’in yardımcısı İzzet İbrahim el-Duri’nin liderliğini yaptığı Nakşibendi Ordusu ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. IŞİD’e biat etmeyeceğini açıklayan ve çoğunluğunu Baas rejimi askerlerinin oluşturduğu Nakşibendi Ordusu ile hilafet ilan eden IŞİD militanları arasında yaşanan çatışmalarda onlarca kişinin öldüğü öğrenildi.

El-İtca’ya konuşan Musul kentinin ileri gelenlerinden İbrahim Tayi, Nakşibendi Ordusu’nun IŞİD halifesi Ebubekir el Bağdadi’ye biat etmeyeceğini açıklamasının ardından aralarındaki pragmatik işbirliğinin çöktüğünü belirterek, her iki taraf arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

Çatışmaların Musul kentinin doğusunda (Fırat Nehri’nin doğusu) yoğunlaştığını belirten İbrahim Tayi, Nakşibendi Ordusundan 12 militanın öldürüldüğünü, IŞİD militanlarından da ölü ve yaralananların olduğunu bildirdi.

Nakşibendi Ordusu örgütü, Musul kentinin ele geçirilmesi operasyonunda IŞİD ile birlikte hareket etmişti. Daha çok Kerkük’ün güneyinde etkili olan Nakşibendi Ordusu, geçtiğimiz günlerde Peşmerge Güçleri’ne karşı savaşmayacaklarını açıklamıştı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes kendi hakimiyetinin peşinde.
ümmetin ortak sesinin devreye girmesi gerek. Dağınık seslerin birleşmeye başladığı bir süreci tam tersine çevirdi işid.
Benzer şeylerin genele yayılma ihtimali çok yüksek.

Nakşibendi ordusunun sanırım sadece ismi nakşibendi değil, kendileri de nakşidir zannedersem.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nakşibendi ordusu sapık akideli bir cemaattir.Tasavvufçudur.Hemde dost ve düşmanlık akidesi de hatalıdır.İşgal zamanı sadece abd askerleriyle savaşacaklarını ırak askerlerine(işbirlikçi askerler) kesinlikle dokunmayacaklarını söylüyorlardı(okumuştum).Şimdide peşmergeye dokunmuyorlarmış.Allah ıslah etsin bunları.Işid'in de tekfirciliğini ıslah etsin.Nakşibendi ordusu birde utanmadan işbirlikçi askerlere kardeşlerimiz diye hitap ederdi.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid ama bunlarla beraber musulu aldı ve liderleri eski baaz şimdi işid nusrayı ahrari neden tekfir etti kafirlerle beraber oldugu için(iddaa)
şimdi bana işid ziyniyetine göre işidin hükmü ne ben bu haberi kastli atim

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zannımca sadece kafirlerle beraber olduğu için değil kafirlerle beraber olup(yardım alıp) o yardımlarla müslümana karşı savaştığı gerekçesiyle tekfir etmiş bildiğim kadarıyla.Doğru olduğunu söylemiyorum sadece o gerekçeyle yapmış(öyle iddia ediyor)

öte yandan da nakşibendi sapıklığı söz konusu ışid'e kızıp nakşibendi sapıklarını desteklemek doğru olmaz.Onlarda başka türlü yanlışın içindeler.Işidde başka türlü yanlışın(tekfirde aşırılık) içinde.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdide peşmergeye dokunmuyorlarmış.

Bu zaten mümkün değil di. Barzanilerin peygamberlik bileiddia eden nakşi şeyhleri bulunmakta .

• 12 yıl hapishanelerde kalan Ahmet Barzani, aşiret liderliğinin yanında baskı altında tuttuğu diğer kabilelerin üzerinde hakimiyetini kaybetmenin verdiği eziklikle olsa gerek, aşiret üzerindeki ve Müslüman Kürtleri tekrar kontrolünü ele geçirmek hususunda Nakşibendi Şeyhliği nüfuzunu tekrar kullanmak istemiş ise de kendine pek rağbet etmemişlerdir. Şimdi lider Mustafa Barzani’dir.

• 1961’den 1969’a kadar Barzan Kasabası’nda inzivaya çekilen Ahmet Barzani ömrünün sonlarına doğru birden bire geçmişteki atalarının yaptığa gibi ellerindeki “o gizli kitabın” gereği olsa gerek, peygamberliğini ilan etmiş, ibadeti yasaklar, kendine bağlı imamlara gönderdiği talimatta şöyle diyordu;

• “Camiler kapansın. Kur’an okumak, namaz kılmak yasak. Bütün radyolar evden kalksın. Gök Tanrısı Allah neyse yer tanrısı da benim! Sizin manevi huzurunuzu ancak ben sağlarım. Bu şekilde emretmekle kutsal görevinizi yapmak için sizlere ikazda bulunmuş oluyorum.

• Uzun yıllar boyunca kendilerini Nakşibendiliğin kılığı altında Şeyhler olarak gösteren bu aileler, dini bilgileri çok zayıf ve hatta hiç olmayan kabile ve aşiret toplumlarını hakimiyetleri altında tutmuşlar ve tutmaktadırlar. Dışı Müslüman gibi görünen ama içlerinde Yahudiliğin inancını taşıyan “bu dönmelerin temsilcisi Ahmet Barzani de, geçmişteki atalarının yaptığı “kimi mehdiliğini kimi de peygamberliğini’ ilan ederek, Kuzey Irak’ta ve hatta Güneydoğu Anadolu’daki Müslüman Kürt aşiretleri üzerinde ‘dini otoritelerini’ kurmuşlardır.

• Sahte peygamber Ahmet Barzani’nin küfre varan istekleri, emirleri, domuz etinin yenmesinin serbest olması, içkinin haram olmaması, bütün İslami ibadetlerin kaldırılması gibi bir nevi Nemrutvari baskılar karşısında, Barzani aşireti mensupları başta olmak üzere diğer bazı aşiret mensupları sahte Peygamber’in huzurunda yerlere uzanıp O’na secde ediyorlardı. Bu arada ‘sen bizim kurtarıcımızsın’ diye tapıyorlardı. Birçok hakiki Müslüman Kürt aşiretleri bu zulüm karşısında dayanamayıp Ağustos 1967 yılında başlarında Molla Yahya olmak üzere Türkiye’ye sığındılar (Hulusi Turgut, ‘Barzani Dosyası’, İst-1969, s.105-114)
  • BARZANİLERİN KÖKENLERİ- YAHUDİ ASILLI KÜRTLER- İSRAİL İLE İLİŞKİŞLERİ DR.MAHMUT RİŞVANOĞLU
  • age sayfa 14

Zaten vahdeti vücudculukdanda muzdariptiler .

Şimdi muhtemelen sırada ırak ıraklıların suriye suriyelilerin değil ümmetin toprağıdır lafını kaldıramayacak olan aşiretler ve BAASçılar var .Ki bunlarda ufaktan ufaktan itirazlara başladılar bile geçen gazetelerden haberlerini iokumuştum .

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Suriye cihadının ortasında devlet ilan edip diğer tüm grupları karşısına aldı ve Suriye cihadını parçaladı.
Şimdi de Irakta çakma hilafet ilanı yapıp ordaki sünni devrimi parçalamanın kapısını açtı.
Beklemediğim bir sonuç değildi nakşilerle çatışmaları. Ama hala anlayamadığım şey nasıl oldu da nakşiler ve bir zamanlar sahve olarak niteledikleri aşiretlerle beraber ittifak kurdular...
IŞİD önce yola koyulur, yolda beslenir güçlenir ve sonra yol arkadaşlarını yemeye kalkışır. Bağdat düşmeden hilafet ilan edilmesi de bence çok manidar. Neden bağdata topyekün taaruz beklenmedi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Suriye cihadının ortasında devlet ilan edip diğer tüm grupları karşısına aldı ve Suriye cihadını parçaladı.
Şimdi de Irakta çakma hilafet ilanı yapıp ordaki sünni devrimi parçalamanın kapısını açtı.
Beklemediğim bir sonuç değildi nakşilerle çatışmaları. Ama hala anlayamadığım şey nasıl oldu da nakşiler ve bir zamanlar sahve olarak niteledikleri aşiretlerle beraber ittifak kurdular...
IŞİD önce yola koyulur, yolda beslenir güçlenir ve sonra yol arkadaşlarını yemeye kalkışır. Bağdat düşmeden hilafet ilan edilmesi de bence çok manidar. Neden bağdata topyekün taaruz beklenmedi?
ya Planları tutmuyor, ya da planları tutuyor.
Ya bunu ummuyorlardı, ya da amaç buydu :):D

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ısid in henüz kazanılmış bir savaş olmamasına rağmen grupları biata zorlaması ve zamanlaması dikkat çekici..bence ışid kendi ipini kendi çekiyor...yakında bunu göreceğiz zira diğer Mücahid guruplar başta El Nusra cepheside olmak üzere şu anda ısidin imhası esedden bile elzem hale gelmiştir,Hadis-i Şerifte buyrulduğu üzere "Fitne uykudadır uyandırana Allah(c.c.) lanet etsin" onun içindirki bu firnenin durdurulması mücahidlerin arasını açan yönetim kadrolarının imha edilmesi zorunlu hale gelmiştir..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isidi yine isid bitirir bence de.

Isid kendi sonunu hazirladi. (Gecen hafta soyledigim bi cümle)

Ganimetlerin de el değiştirdi gi günleri görürüz inşallah

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nusra, islami cephe ve diğer islami grupların tek bir çatı altında toplanması elzem şu dakikadan sonra, dağınık görüntü kaybettiriyor (bir süreliğine de olsa bu ittifak kurulmalı, komuta tek merkezde olacak şekilde)

Üst Ana Sayfa Alt