Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namaza Ve Oruca Nasıl Ve Kaç Yaşında Başladınız?

F Çevrimdışı

fe eyne tezhebun

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar namaza nasıl ve kaç yaşında başladınız; İlk kıldığınız namazda neler hissettiniz? yada henüz başlamadı iseniz bizlerle paylaşmak istermisiniz?ve orucu da ilk nezaman başladınız ve neler hissetiniz

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
hatırlamıyorum namazı ufaktım.
oruc da da öğlene kadar tutardım sanırım. ya da param olduğunda gidip bakkaldan bişey alıp yediğimi hatırlıyorum . :D ufaktım ama

F Çevrimdışı

fe eyne tezhebun

Üye
İslam-TR Üyesi
bende ilk namazımı çok küçüken kılmıştım ama asıl namazımı anldığımız zaman kıldım niçin namaz kıldığımı anladım bir hocamın sayesinde oruçta öyle elh hiç bırakmadım orucumu küçüklüğümden beri :)

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
7-8 yaşımdan sonra kuran öğrenmeye giderken başladım güya...
öğle namazında bi kere abdest alıyodum yatsıya kadar gidiyodu:D
bi de sabah namazında(ki yılda bi kez falan kalkmışımdır küçükken)uykum kaçmasın diye yüzümü yıkamadan abdest alıyodum:D
öyle azıcık ıslatıyodum kollarımı falan:Dsonra babm yakalıyodu bu nasıl abdest yüzün kuru diye:D

lost Çevrimdışı

lost

Üye
İslam-TR Üyesi
7-8 yaşımdan sonra kuran öğrenmeye giderken başladım güya...
öğle namazında bi kere abdest alıyodum yatsıya kadar gidiyodu:D
bi de sabah namazında(ki yılda bi kez falan kalkmışımdır küçükken)uykum kaçmasın diye yüzümü yıkamadan abdest alıyodum:D
öyle azıcık ıslatıyodum kollarımı falan:Dsonra babm yakalıyodu bu nasıl abdest yüzün kuru diye:D

aynen :D:D:D

orucada 10 yasinda basladim , oda sinif arkadasi ile iddaya girmistik :D 1 tane colasina :D ben tüm orucu tuttum o birini yemisti :D

I Çevrimdışı

ilimdenizi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynen :D:D:D

orucada 10 yasinda basladim , oda sinif arkadasi ile iddaya girmistik :D 1 tane colasina :D ben tüm orucu tuttum o birini yemisti :D

Rabbimde sizi güldürsün,güldürdünüz beni.büyüklere bakıp heveslenip tutanı gördüm,parayla satanı gördümde,kolasına bütün bi ayı oruçlu geçireni ilk defa duydum.çok hoştu

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
namaza başladığımda 7 yaşındaydım ALLAHU alem ama orucu hatırlamıyorum tek hatırladığım öğlene kadar tutup öğlenden sonra babama parayla satmak:Dkeşke şimdide öğle olsa:)

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
oruç tutmaya başladığımda 8 yaşındaydım fakat bizde o dönemlerde yüz yıkamaya lavoboya giderdik yüzümzü yıkarken yere hiç su düşmezdi ne hikmetse:)avucumuzdaki suyu yüzümüz yerine ağzımıza götürürdük :hahahaaçocukluk işte ...namazımı elhamdülillah 10 yaşımdan beri hiç bırakmadan aksatmadan kılıyorum rabbim kabul etsin oruçllarımızı namazlarımızı bütün ibadetlerimizi...hayırlı ramazanlar...

R Çevrimdışı

radikal68

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çocukken namaza başlar ve terkederdim kaç defa htırlamıyorum orucu gücüm yetiği kadar tutardım asıl bilinçli şekilde namaz ve oruca başlamam 24 yaşımda oldu ve 3 yıldır terketmedim rabbim bizleri dosdoğru yoluna iletsin inşaallah

Üst Ana Sayfa Alt