Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İlahiyat Okumak İstiyorum, Arapça Konusunda Çok Zorlanır mıyım?

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleykum ve rahmetullah kardeşler.
Ben bu sene ygs ye girdim ve ilahiyat okumak istiyorum (Ordan çıkışlı bir meslek yapmiyacağim, yani bu konuyu biliyorum)
Yani çokta bir ilim öğrenmeyeceğimide biliyorum. Ama bana lazım olan arapça ve bu şuan arapça konusunda sıfırım. Çok zorlanır mıyım? Bilen kardeşler fikirlerini yazsalar çok makbule geçer.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu sene ygs ye girdim ve ilahiyat okumak istiyorum (Ordan çıkışlı bir meslek yapmiyacağim, yani bu konuyu biliyorum)
Yani çokta bir ilim öğrenmeyeceğimide biliyorum. Ama bana lazım olan arapça ve bu şuan arapça konusunda sıfırım. Çok zorlanır mıyım? Bilen kardeşler fikirlerini yazsalar çok makbule geçer.
Akhi ya yurtdışına git suud olabilir orada arapçayı vs islami ilimleride kavrarsın yada türkiyede tevhidi cemaatlerin medreseleri var onlara git...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleyküm selam ahi. ilahiyatlar hadis inkarcılarıyla dolu baya zorluk çekersin. medreseye git bence de.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

ahi sen diyarbakır'da mısın yoksa istanbul'da mı? istanbuldaysan senle bir çay içelim inşallah :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mersindeyim de.. Akhi korkmuyor musun tekfir falan ederim seni diye..

akhi estağfurullah :) bir sarılırdık inşallah. İstanbul'a yolun düşerse görüşelim. Ben o gün sana değil genele konuştum. Tam özelden mesaj atcaktım 3 gün istirahat vermişler gitmedi mesaj :p

Duri ribe Çevrimdışı

Duri ribe

Üye
İslam-TR Üyesi
Zorlanmazsın.Yata yata bile geçersin.Ama kendini iyi geliştirmen lazım. :)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mersindeyim de.. Akhi korkmuyor musun tekfir falan ederim seni diye..

akhim niye tekfir edesin ki zaten?sizler kardeşsiniz şeriatı istiyor ve tağutu reddediyorsunuz.Muayyen tekfirdeki basit görüş farklılıklarından dolayı da herhalde tekfir olmaz :) silsile tekfiri zaten çocuk oyuncağı değildir.Özel şartlarda ve özel durumlarda uygulanan birşey.Neyse zaten öyle bir durum yok sadece bir hatırlatmak istedim.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nedir bu tekfir illeti adam youtubeda tekfir listesi yapmis ibni teymiye muhammed bin abdulvehhaba bile kafir diyor

akhi,o kafayı sıyıran şizofren bir ruh hastasıdır o tekfirci kategorisinde değerlendirilmiyor tımarhanelik olarak değerlendiriliyor.aşırı tekfirci harici davetül hak sitesinden bile tekfirci denilerek kovulmuş bir tek kişidir.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi,o kafayı sıyıran şizofren bir ruh hastasıdır o tekfirci kategorisinde değerlendirilmiyor tımarhanelik olarak değerlendiriliyor.aşırı tekfirci harici davetül hak sitesinden bile tekfirci denilerek kovulmuş bir tek kişidir.

SubhanAllah Allah şifa versin ona. Gerçekten piskopat adam.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah Allah şifa versin ona. Gerçekten piskopat adam.

tekfir listelerini hep o hazırlıyor yanlış hatırlamıyorsam buraya da gelmiş olabilir geçmişte.Bir kişiyi yada grubu tekfir ediyor sonra etmiyor sonra yine ediyor.Kafası da karışık adamın.Muhammed bin abdulvahabı referans alıyor sonra onu ve takipçilerini de tekfir ediyor.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi Ürdün'e git Şeyh Makdisi'nin yanına. Şaka yapmıyorum, imkan varsa gerçekten git. Zamanın en büyük aliminden(bence) ilim tahsil etme imkanına sahip olursan ne mutlu sana.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm
Akhi isteğini kırmak istemem ama bence arapçan iyi değilse zorlanabilirsin.
Şahsen İmam hatip okudum bende lakin arapçam yok,Şimdi ben de ilahiyata gidersem çok zorlanırım Allahu Âlem :utan:

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Evet kardeşim Medine islam Üniversite'sini araştırabilirsin

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi

kardeşim ilahiyatı oku. türkiyede güzel bir medrese bul hem ilahiyatı bitir hemde medreseyi. arapça olmadığı için öğrenim durumunda ilahiyatta arapcada zorlanabilirsin. ilahiyat 2 sene bitince rabbim nasip ederse dgs yoluyla 4 seneliğe tamamlarsın. daha sonra ürdün olmak üzere arap ülkelerinde çok güzel eğitim veren yerler var. medine islam üniversitesi diyor bazı arkadaşlar ama bilgim yok pek. dil lisan olarakta arapçayı çokca ilerletip ilmini genişletip türkiyeye dönerek davet çalışması yapabilirsin her alanda.. ilahiyatı bitir dememin sebebi türkiyede diploman varsa adam yerine koyuyolar. o yüzden dedim. en azından bir doktoray yaparsın ileri dönemlerde.. Rabbim yolunu açık etsin..

KavaFiL Çevrimdışı

KavaFiL

Bir kişiyi kurtarmak için çabalayınız..
İslam-TR Üyesi
Nedir bu tekfir illeti adam youtubeda tekfir listesi yapmis ibni teymiye muhammed bin abdulvehhaba bile kafir diyor

yok biri onu kasten yapmış. ben bu davayı benimsediğim zaman aaa bu adamların hepsi kafir mi diye aklıma yazdım. buna kafir diyolar diye birilerine sordum onu yazan kimse kendisi kafir olur diye cvp aldım. yani tekfirci hastalığı o şekilde başlayan kişiler olabilir.. adam tevhidi öğrenmiş tagutu red etmiş. bakmış o adam çıkmış kim kafir bakmış ehli sünneti bile tekfir etmiş haberi yok.. ey rabbim bilerek veya bilmeyerek şirkten sana sığınırım..

Üst Ana Sayfa Alt