Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ne Zaman Patladığı Bilinmeyen Sivilce ile Kılınan Namazların Durumu?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah

sabah uyandığımda yüzümde küçük beyaz bir nokta vardı. abdest alıp birkaç kaza namazı kıldım. keharet vakti girdi aynı abdestle öğle namazını da kıldım sonra aynaya baktım ki sivilce gitmiş. secdedeyken yüzün halıya sürtmesi sonucu gittiğini düşünüyorum ama zamanını kestiremiyorum. kan yok ancak sicilcenin içindeki beyazlık sağa sola yayıldı mı bilemiyorum, ki yayılamayacak kadar küçük bir şeydi ancak emin olamadım. kıldığım kazaları ve öğleyi tekrar mı kılmalıyım hocam ne dersiniz?

bu konuyla birleştirilebilir; https://www.islam-tr.org/konu/sivilceden-cikan-irin-abdesti-bozar-mi.25761/

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim;
Bahsettiğiniz sivilceniz secdeye gelen bölgede olması durumunda ilk (sabah) namazın secdesinde patlama ihtimali mümkün olduğundan, fark ettiğiniz zamana kadar sürede kılmış olduğunuz tüm namazları kaza etmeniz gerekmektedir. Fi emanillah

Üst Ana Sayfa Alt