Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Neden Kız Arkadaşım Yok-Kısa film

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH subhanehu Razı olsun akhi çok etkileyici...Sen, öğüt ver. Çünkü öğüt mü'minlere fayda verir.zariyat suresi 55 ayet...Nasihat babında bir paylaşımdı...Allahım bizi korusun...bizi kendi nefsimizle başbaşa, bizi kendi halimize bıraklasın, şeytana karşı bize yardım etsin....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yusuf kardeşim Rabb'ım senden razı olsun , Rabb'ım sana Yusuf a.s. a bahşettiğini versin ve seni şeytanın adımlarından korusun , bize paylaştın , hatırlattın , paylaşmamıza vesile oldun

Rabb'ım bizleri affet ve göz açıp kapayıncaya dek bizi nefsimizle ve şeytanla başbaşa bırakma

Allahu ekber we lillahilhamd

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Güzel bir film. Facebook'a atayım.

Gözlükler de ayrıca güzel ...

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Çok güzel, çevirenlerden Allah razı olsun. Sonda çalan müzikte çok hoş. Bilen var mı bu müziğin ismini?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Guzelmis gercekten.

Herseyin yozlastigi globellesttigi kapitalizminde etkisiyle ve falan filan ile birlikte .. hayir hayir böyle cumleler kurmayacagim.

Bu tip videoalar izleyip ardindan
Sakalimdaki abdest suyunu şalimla kurulamak istiyorum diye bir iki senedir zuhur eden akim baslamisti. Ben bunu dalga gecilen bir sey olarak dusunurken romantik islamin gercekte varoldugunu gordum.
Sadece bu da degil.
Iki iliskiler kadin erkek 1.sirada. Hep mi böyle idi ben mi yeni algiladim bilmiyorum.
Musluman ya da degil fark yapmıyor.
Yasamin amaci sevgili bulmak gibi bir sey olmuş.
Ikili iliski hikayesi trip ve nazlari dinlemekten
Insanlardan sogudum.
Abartma diyenler olabilir ama cidden cılkı çıkmadi mi normalleşmenin?

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resulullah aleyhissalâtu vesselam
buyurdular ki:
"Dini ve ahlâkı sizi memnun eden birisi kız talep ederse onu evlendirin. Böyle yapmazsanız,
yerzüzünde fitne ve geniş bir fesad çıkar."
Tirmizi, Nikâh 3, ( 1084.

Erkeklerde evlilik yaşının 30'a dayandığı,eli yeni para gören gençlere düğün diye 40 bin 50 bin lira para saçmanın zorlatıldığı,insanların evlenmekte çok fazla güçlük çektiği ama gayri meşrunun bir o kadar kolay olduğu bir toplum...

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Guzelmis gercekten.

Herseyin yozlastigi globellesttigi kapitalizminde etkisiyle ve falan filan ile birlikte .. hayir hayir böyle cumleler kurmayacagim.

Bu tip videoalar izleyip ardindan
Sakalimdaki abdest suyunu şalimla kurulamak istiyorum diye bir iki senedir zuhur eden akim baslamisti. Ben bunu dalga gecilen bir sey olarak dusunurken romantik islamin gercekte varoldugunu gordum.
Sadece bu da degil.
Iki iliskiler kadin erkek 1.sirada. Hep mi böyle idi ben mi yeni algiladim bilmiyorum.
Musluman ya da degil fark yapmıyor.
Yasamin amaci sevgili bulmak gibi bir sey olmuş.
Ikili iliski hikayesi trip ve nazlari dinlemekten
Insanlardan sogudum.
Abartma diyenler olabilir ama cidden cılkı çıkmadi mi normalleşmenin?
Kardeşim,normalleşmeden kastınızı anlamadım ama hakikaten sosyal medyada "abdest suyunu silmek" gibi bir çok edebiyatlar yapılıyor.Aslında yine aynı noktaya geliyoruz.Toplumda evlilik yaşının yükselmesi,hatta bunun normal olarak algılanır olması...İnsanların evlenmek özlemi çektiğini ancak çeşitli engellerden dolayı bunu başaramadığını anlıyorum ben bu paylaşımlardan.Bu engeller okulu bitirmeden evlenemezsin fikri empoze edilmiş olması,toplumumuzda evliliğin sanal bir şekilde çok pahalı hale getirilimiş olması,tarafların birbirlerinden lüx ve zengince hayat beklentileri ve bunun karşılanamaması,bazı ailelelerin kızlarını genç ve henüz tam paralanmamış birine vermek istemeyişi gibi engellerdir.

Çözümlerden biri ve çok önemlisi bu toplumda genç yaşta evliliğin yaygınlaştırılması ve kolaylaştırılmasıdır.

"Nikâhın en hayırlısı en kolay olanıdır" (Ebû Davud, "Nikâh", 32).
"Nikâhın en bereketlisi, en güzeli, en az masraflı olanıdır." (Müsned, 6:82)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Kardeşim,normalleşmeden kastınızı anlamadım ama hakikaten sosyal medyada "abdest suyunu silmek" gibi bir çok edebiyatlar yapılıyor.Aslında yine aynı noktaya geliyoruz.Toplumda evlilik yaşının yükselmesi,hatta bunun normal olarak algılanır olması...İnsanların evlenmek özlemi çektiğini ancak çeşitli engellerden dolayı bunu başaramadığını anlıyorum ben bu paylaşımlardan.Bu engeller okulu bitirmeden evlenemezsin fikri empoze edilmiş olması,toplumumuzda evliliğin sanal bir şekilde çok pahalı hale getirilimiş olması,tarafların birbirlerinden lüx ve zengince hayat beklentileri ve bunun karşılanamaması,bazı ailelelerin kızlarını genç ve henüz tam paralanmamış birine vermek istemeyişi gibi engellerdir.

Çözümlerden biri ve çok önemlisi bu toplumda genç yaşta evliliğin yaygınlaştırılması ve kolaylaştırılmasıdır.

"Nikâhın en hayırlısı en kolay olanıdır" (Ebû Davud, "Nikâh", 32).
"Nikâhın en bereketlisi, en güzeli, en az masraflı olanıdır." (Müsned, 6:82)

Normalleşme derken kastım şu aslında;
Mesela,
Kadin erkek ilişkisindeki seviye
Yani simdi genç yaştasiniz,guncel dil ile ifade edecegim.
Sevgili yapmak = gayet normal
E yapacak tabi genc adam / kadin.
Ve yahut net ya da sosyal ortam
Kadin/ erkek arkadas olacak tabi = gayet normal
Haremlik selamlik = eskiden kalma o simdi zamanda olur mu canim

Tv / dizi gencligi dejenere eden sahneler= e gayet normal

Ahlaki ölçüyü aşan her bir şeyin normal olarak algilatilmasi.
Vs vs örnekleri cogaltabilirim.

..
Çuvaldızı kendime batirirsam şayet
Aile ortamim arkadaş cevrem islam dışı.
Kendi çabam ile degisitirmeye çalıştıkça
Olmasi gereken anormal gibi gozukmeye başlıyor.

Ya bilemiyorum.
Girdigim, tirnak icinde musluman cevreler bile
O kadar cok farkli birbirinden
Dengeyi kurmak kolay gibi gozukse de
Ki - isin ozeti net olup, duruş sergilemek
Beni zorluyor.

Öyle ışte.

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Normalleşme derken kastım şu aslında;
Mesela,
Kadin erkek ilişkisindeki seviye
Yani simdi genç yaşartasiniz,guncel dil ile ifade edecegim.
Sevgili yapmak = gayet normal
E yapacak tabi genc adam / kadin.
Ve yahut net ya da sosyal ortam
Kadin/ erkek arkadas olacak tabi = gayet normal
Haremlik selamlik = eskiden kalma o simdi zamanda olur mu canim

Tv / dizi gencligi dejenere eden sahneler= e gayet normal

Ahlaki ölçüyü aşan her bir şeyin normal olarak algilatilmasi.
Vs vs örnekleri cogaltabilirim.

..
Çuvaldızı kendime batirirsam şayet
Aile ortamim arkadaş cevrem islam dışı.
Kendi çabam ile degisitirmeye çalıştıkça
Olmasi gereken anormal gibi gozukmeye başlıyor.

Ya bilemiyorum.
Girdigim, tirnak icinde musluman cevreler bile
O kadar cok farkli birbirinden
Dengeyi kurmak kolay gibi gozukse de
Ki - isin ozeti net olup, duruş sergilemek
Beni zorluyor.

Öyle ışte.
Haklısınız şerrin normalleşmesi hayrın anormalleşmesi gibi bir durumla karşı karşıyayız toplumun bir çok kesiminde.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Haklısınız şerrin normalleşmesi hayrın anormalleşmesi gibi bir durumla karşı karşıyayız toplumun bir çok kesiminde.

Öyle.
Bir de yazdığınız yorum üzerine
Sunu eklemeyi unutmuşum.
Daha taze yeni izlediğim bir haberden ornek verecektim. Aklimdan cikmis yazarken.
Sadece evlenme yasinin ileri atilmasi ki avrupai dayatma, ya da lüks bitmek bilmeyen dugun organizasyonlari sanki zaruri ihtiyaçmis olmazsa olmazmis gibi empoze edilmesi.
Haber de şey izlemiştim.
Şimdi evlenen çiftlerin belli mekanlarda fotograf cektirmesi.)))
ya buna gulucem ozur dileyerek ama( insallah forumda kimse boyle yapmamıştır, alınır filan)
Sanki arkanda boğaz manzarasi, camlica tepesi ya da absurt hal ile foto çekmezsen nikah dusecekmis gibi bir tavır.

Bütün bunlar ki inanin pek cok ornek var
= toplum mühendisliği.
Gerçekten guzel calisip işliyorlar.
Vesselam

• Dua et
Tepkiler: HCT
Üst Ana Sayfa Alt