Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Nedir Bu Aşk...?

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Nedir bu aşk?Var mı tarifini bilen...?Kula kulluk ettiren, kulu kula kırdıran,İnsanı Allah a ulaştıran ya da cehenneme attıran, nedir?İnanın çoğunuz bilmiyorsunuz..
!Aşk; insanın suçu, günahı, zulmeti,Aşk; insanın hakimi, avukatı, koruyucusudur.
Aşk; insanın hem haramı hem helali,Aşk; insanın kuvveti, sabrı, güvenidir.
Belki dünyanın en güzel duyguları,Belki de en iğrenç hisleri...
Her kafadan bir ses çıkıyor.Kimi kendini asmış, kimisi mutluluğa kavuşmuş,Kimi şiirler döktürmüş.

Aşk sadece bir insana körükörüne bağlanmak mı?Onu seviyorum deyip bazen hayatını mahvetmek mi?Bu kadar basit olmamalı, peki o zaman nedir?Tam olarak nedir, iyi mi kötü mü..?Kim karar veriyor buna,Hiç düşündünüz mü?Aslında suçluları biz biliyoruz,Dünya ve insan, hemde haber bile vermeden.

İçinde Allah aşkı olmayan,Peygamber sevgisi olmayan aşk neye yarar, kime fayda verir.

Seveceksen Allah ı sev, Allah için sev.

AŞK;Hz.İbrahim in ateşe atıldığı zaman ki teslimiyettir,Hz.Eyyub un hastalığa karşı sabrıdır, zaferidir
,Hz.Davud un sesidir, eliyle demire şekil vermesidir,
Hz.Salih in kayadan çıkan devesidir
Hz.Musa nın kızıldenizi ikiye bölen asasıdır.
Hz.İsa nın kokusunu bile hissettiği Son Peygamber i müjdelemesidir
Hz.Muhammed in doğardoğmaz "ümmetim ümmetim " demesidir.
Hz.Muhammed in Allah a olan teslimiyetidir.
Hz.Muhammed söylüyorsa doğrudur diyen Hz.Ebubekr in sadakatidir
Hz.Ömer in adaleti bile hayran bırakan adilliğidir.
Hz.Osman ın şeytanı bile utandıran hayasıdır, edebidir
Hz.Ali nin cesaretidir, ilmidir
Hz.Hüseyin in haksızlığa karşı yürümesidir, şehadetidirSahabenin ve Ehli Beyt in yaşayışıdır
Hz.Yunus un cenneti istemeyip Allah a "Bana Seni gerek Seni" demesidir
Hz.Mevlana nın nefesidir, sema sıdır, Gel demesidir
Çöllere düşen Mecnun un gözlerinin dağlanmasıdır
Bülbülün güle ötüşü, ölen sahibin başında bekleyen attır
Ezan-ı Muhammed-i okununca felaha,kurtuluşa,namaza koşmaktır
Kur'an-ı Kerim okununca anlamasan bile onu kalbinde hissetmektir
Bir Allah Dostunun yüzüne bakıp Allah ı hatırlamaktır
Gönülden gelen bir Kelime-i Şehadettir
Allah ve Rasulunun adı anılınca göz yaşı dökmektir
Allah a kul, Habibine layıkıyla ümmet olmaktırYardıma muhtaç birisine yardım etmek, bir açı doyurmaktırİnsanlara iyiliği tavsiye etmek,kötülüklere karşı uyarmaktır
Yoldaki bi taşı kenara koymaktır
İnsanlara yardım etmek enazından güleryüzlü olmaktır
Helal kazanıp helal yemektirAilesi için çalışıp didinmek, alın teri dökmektir
İSLAM ı doya doya yaşamaktır.
Aşk; Sadece kuru bi sevgi yada sonu belli bir macera hevesi değildir,CANAN la bir CAN olmaktır, onu hergün daha fazla sevmektir,
ALLAH için sevmektir.Aşk; sadece seni seviyorum demek değil

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
canim kardesim bugunlerde cok iyi konulara deginiyorsun gercekten cok anlamli ALLAH celle celaluhu ecrini artirsin...

hele bugunlerde insan;arin sadece sehvetleri icin birbirlerine saatlik gunluk haftalik asik(sadece kelime olarak ifade) olduklari bir donemde olmasi daha bir mana katiyor...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Başımdan Geçen Bir Olayı Anlatıyım..Sınıfta Arkadaşta Otururken Sağ Yanımızdaki 3-5 kız sohbet ediyor.bizde bi kulak misafir olalım dedik..işte dinliyoruz...1 numara diyorki..bugün sevgilimden ayrıldım..ama önemi yok..yenilere yelken açıcaz..2 numara diyorki...benimki ciddi düşünüyorum dedi...tekmeyi bastım..artık yeni yelkenler açıcaz..3 numara diyorki benim ki hödük çıktı....napalım idare edicez...4 numara diyorkii..ben ciddi olamıyorum...

yani anlıyacağınız...bugünün gençliğinden aşk kavramı bakkaldan 2 ekmek peynir zeytin yani kayıntı gib bişey olmuş...

birde bu 4 ünün ortak noktası ...karşındaki ciddi düşünüyoesa ondan uzaklaş...hayata bir daha mı gelicez...yaşamak varken...

yaşamak buysa ..ben almıyayım :)

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH celle celaluhunun hukmu icin hareker edenlerin disindakiler kendilerine iyi bir seyler (elbise,mucevher,yemek,gezi,vs maddi imkanlar)sunuldugu muddetce erkekler icinde faydalanma devam ettigi muddetce birliktelikler devam ediyor gercekten ne fena bir yaklasim dusunsene karsindaki guluyor 32 dis birden ama icinden ah bir sunuda becerebilsem,ah bir sunuda aldirabilsem gibi dusuncelerin hakim oldugu bir yasam bicimi :(

Üst Ana Sayfa Alt