Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nurcular, Tasavvufçular-sufiler, Sünniler, Şiiler.. El Ele..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz de mi reformistlerdenmişsiniz? Gazali, Geylani, Rabbani, Humeyni, Mutahhari, Cemaleddin Afgani, Seyyid Kutub, İkbal Lahori, Said Nursi, vs.ciymişsiniz.

Bunların hepsi yanlıştır. İtikatta Kayyim ve İbn Teymiyye'nin açıkladığı gibi inanmayan sünni-şii-sufi-alevi.. vs. ve fıkıhta Ahmed bin Hanbeli takip edmeyip de, Ebu Hanifeyi takip eden Hanefiler, Şafii'yi takip eden Şaffiler, Cafer Sadık'ı takip eden Caferiler, Zeyd'i takip eden Zeydiler, Malik'i takip eden Malikiler, hepsi yanlış yoldadır.

Hepiniz yanılıyorsunuz. Ben sizin inançlarınızdan ve vahdetinizden uzağım. Selam hidayete tabi olanlara. Güle güle.
Aslında seni kaale almamak lazım,ama madem bu kadar şakacısın,bende biraz şaka yapayım...üstadı azam,allamei kulub,sen nerde yaşıyorsun gelipte sana tabi olalım,kuzey kutbundamısın,ekvatordamısın?ey hiç kimseyi beğenmeyen kibir abidesi 18 yaşını doldurmuşmusun?güle güle ey gavsı azam....gelipte zamanımızı boş boş şeylerle meşgul etme,parlak fikirlerin ve ictihadlarınla ancak etrafında kazları bulursun.
niye büyle yazdın diyen kardeşler olursa peşinen diyeyim,büylelerine ancak seviyelerine göre muamele etmek lazım ve bence seviyesinin üstünde yazdım...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Siz de mi reformistlerdenmişsiniz? Gazali, Geylani, Rabbani, Humeyni, Mutahhari, Cemaleddin Afgani, Seyyid Kutub, İkbal Lahori, Said Nursi, vs.ciymişsiniz.

Bunların hepsi yanlıştır. İtikatta Kayyim ve İbn Teymiyye'nin açıkladığı gibi inanmayan sünni-şii-sufi-alevi.. vs. ve fıkıhta Ahmed bin Hanbeli takip edmeyip de, Ebu Hanifeyi takip eden Hanefiler, Şafii'yi takip eden Şaffiler, Cafer Sadık'ı takip eden Caferiler, Zeyd'i takip eden Zeydiler, Malik'i takip eden Malikiler, hepsi yanlış yoldadır.

Hepiniz yanılıyorsunuz. Ben sizin inançlarınızdan ve vahdetinizden uzağım. Selam hidayete tabi olanlara. Güle güle.
Ya defol git.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Sakin olun kardeşler. Ben olayı çözdüm. Tahir 98 isimli kişiye dikkat ederseniz sürekli sabah 03-04 arası mesaj yazıyor. Belli ki akıl sağlığı yerinde değil. Allah şifa versin diyelim ve bu sayfayı kilitliyelim.

M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey İman edenler! Allah'tan korkun ve (sizi) O'na (yaklaştıracak) vesile arayın;O'nun yolunda cihad edin,umulurki kurtuluşa erersiniz. maide35
ilk önce şunu bilmelisinki şafiilik hanefilik birer mezheptir. nurculuk gibi meşrebler islam yoluna insanı sokan meşreblerdir. ben nurculuk sapıklığı tabir ettiğin meşrepten önce cuma namazı bile kılmaz hayatım sırf dünya üzerineydi. şimdi bu meşrep beni islam adına bilinçlendirdi diye 5 vakit namaza başlatıp kebireleri terke etmeme vesile oldu diye, dünya mazlumları için bişeler yapmak isteğini bana verdi diye sapıklık oldu öylemi? Kur-ana önceki hayatımdamı yakındm şimdimi bunu tasdik etmişsindir inşAllah. işte buyüzden vahabi kafası diyoruz. kendinizden başkalarını sapıklık olarak görüyosunuz gardaşım lütfen bu görüşten sıyrılın biraz...

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey İman edenler! Allah'tan korkun ve (sizi) O'na (yaklaştıracak) vesile arayın;O'nun yolunda cihad edin,umulurki kurtuluşa erersiniz. maide35
ilk önce şunu bilmelisinki şafiilik hanefilik birer mezheptir. nurculuk gibi meşrebler islam yoluna insanı sokan meşreblerdir. ben nurculuk sapıklığı tabir ettiğin meşrepten önce cuma namazı bile kılmaz hayatım sırf dünya üzerineydi. şimdi bu meşrep beni islam adına bilinçlendirdi diye 5 vakit namaza başlatıp kebireleri terke etmeme vesile oldu diye, dünya mazlumları için bişeler yapmak isteğini bana verdi diye sapıklık oldu öylemi? Kur-ana önceki hayatımdamı yakındm şimdimi bunu tasdik etmişsindir inşAllah. işte buyüzden vahabi kafası diyoruz. kendinizden başkalarını sapıklık olarak görüyosunuz gardaşım lütfen bu görüşten sıyrılın biraz...
https://www.islam-tr.org/konu/bende...hla-istigase-edilir-hadisi.41046/#post-270844

Üst Ana Sayfa Alt