Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Nureddin Yıldız Nefsinden Konuşursa !

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok yanlış anlamadım. Kardeşim olaya geniş açıdan bakmak lazım.
Özellikle dinini yaşamaya gayret eden müslümanlar bu laik demokratik rejimden zulüm görüyor adeta dini ile rejim arasında bocalıyor.!
Bir kadın düşün ki kocasından şiddet ve zulüm görüyor. Kocası ise zulmüne devam etmek için inat edip boşamıyor.!
Bu mazlum kadın şimdi bu adamdan kurtulmak için mahkemeye gitmesin mi.?
Elbette Nureddin hocanın fetvasıda yanlış yok değil..
Bu bakış açısı çok tehlikeli bir bakış açısı.Nasıl meselelere böyle bakıyorsunuz anlamıyorum.Dini nikahtan bahsediyoruz Sizin bakışınızla bugün haşa dini nikaha da gerek yok.Öbür nikahı kıyar olur biter diye mi düşünüyorsunuz anlamıyorum.Nasıl dini nikahı birisi kıyıyorsa boşamayı da cemaatlerden güvenilir birisi yapabilir.Buna engel var mı? Ama siz şeri nikahı tagutun mahkemeleri bozar derseniz aklınızı mı kaçırdınız derler.Subhanallah bu nasıl bir bakış açısıdır.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muvahhid mücahid, herhalde türkçe okuduğunda Anlamıyorsun.?
Ben dini nikaha gerek yok mu yazdım.?
Sen önce yazdığımı oku sonra cevap yaz. Haydi yukarda sorduğum sorunun fetvasını ver.?
Cemaatlerden güvenilen kimse kadı mı oluyor.?
Cemaati olmayan ne yapacak.?
Bu ülkede yaşıyorsak bir çok resmi şeye ister istemez hoşumuza gitmese de yapmak zorunda kalıyoruz.!

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen önce yazdığımı oku sonra cevap yaz. Haydi yukarda sorduğum sorunun fetvasını ver.?
Bu ülkede yaşıyorsak bir çok resmi şeye ister istemez hoşumuza gitmese de yapmak zorunda kalıyoruz.!
Seninle biz anlaşamıyoruz.Ya da okuduğunu anlamıyorsun.Aramızdaki sorun evrak anlamındaki boşanma değil.Aramızdaki sorun tagutun mahkemesinin boşamasını şeri boşama olarak kabul etmeniz.Türkiyede cemaat mi yok? Müslüman mı yok? Gider bir Müslüman hocaya hoca da şeri çerçevede boşar.Ama tagutun mahkemesinin şeri olarak boşadığı zannına kapılmak büyük bir hezeyandır.Bu hezeyanı da ancak Nureddin Yıldız gibiler ve onu aklamaya çalışanlar savunur.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet ne yazıkki.! yav arkadaşım sen nerede yaşıyorsun.? Resmi nikahı olanı hangi şeyh boşayacak.?
Yoksa toplumu yalnız sen ve senin benzerlerini mi oluşturuyor.?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sizin mesele ile alakalı ilk mesajınızı görüp okuyanların kalbine fitne düşmesin, akıllarına şüphe girmesin diye tweet dizisi paylaştım ama siz ısrarla yazılanları anlamak yerine cevap yazmak için okuyorsunuz. Bir görme engellinin renkleri görmemesi nasıl renklerin olmadığı anlamına gelmiyorsa sizinde boşanma hukukunu bilen kişilerden uzak olmanız bu kişilerin olmadığı anlamına gelmiyor. Adam, eleştirdiğimiz Ebu Hanzala'ya 1 soru sormak için taa avrupadan uçağa binip geliyor. Sen dini nikah için hoca bulacaksın, cenazen için hoca bulacaksın ama hem dünyanı hem ahiretini ilgilendiren boşanma ile ilgili hoca bulamayacaksın! Eğer evliyseniz Allah evliliğinizi bereketli kılsın, evliliğinizi Cennet ile taçlandırsın ama lütfen hatanızda devam etmeyin zira tehlikeli konular.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, bundan dolayı tekfir edilmez.
Mahmutu da öve öve göklere çıkarıyor bu kişi az önce YouTube’da izledim. Evliya demesini geçtim Allah’ın en büyük ayetiymiş bu kişiye göre mahmut.
Bir insan aynı anda hep peygamberi, hem de İslam düşmanlarını nasıl sevebilir Abdulmuizz bey bu konudaki fikriniz nedir?
Bizim örneğimiz olan sahabe de böyle birisi var mıydı mesela?
Sahabeden mesela hem Resullah(s.a.v.) hem de Ebu Cehil’i aynı anda seven birisi var mıydı?
Bu tarz konularda müslümanların daha net tavır almaları gerekmez mi? Yani peygamberi sevmenin gerek şartı aynı zamanda peygamber düşmanlarından nefret etmek değil midir?

Üst Ana Sayfa Alt