Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret Cephesi Kadısı Ebu Süleyman’dan Işid’in Elindeki Rehine Hakkında Açıklama

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Şer’i kadılarından Ebu Süleyman el Muhacir, twitter hesabından IŞİD’in esir aldığı ve öldürmekle tehdit ettiği Henning hakkında açıklamalarda bulundu.

47 yaşındaki Henning, bir yardım konvoyunda gönüllü çalışmak üzere Aralık 2013’te Suriye’ye girdikten hemen sonra IŞİD üyeleri tarafından rehin alınmıştı. Birkaç gün önce İngiltere’de yaşayan Müslüman önderler açık mektup yayınlayarak yardım görevlisinin masum olduğunu bildirmiş, “Eğer Müslümansanız onu hemen serbest bırakın” çağrısını yapmışlardı.

Ebu Süleyman el Muhacir ayrıca Alan Henning’i tanıyan Müslümanlar tarafından yapılan şahidliği yayınladı:https://justpaste.it/h541

Nusret Cephesi Kadısı Ebu Süleyman el Muhacir:

* * *

“Alan Henning Suriye’ye eman alarak girmişti. Onun kaçırılması haramdır, öldürülmesi de. Herşey İslam’a göre yapılmalı…

Kâfir de olsa yardım görevlilerinin kaçırılmasına veya öldürülmesine karşı olan âlimler:

Ebu Muhammed el Makdisi, Ebu Katade, Iyad Kunayni, Hani Sıbai

Müslümanlar tarafından Alan Henning’e verilen eman’ı geçersiz kılan hiçbir gerekçe yoktur. Bu onların hakkıdır ve hepimizin üzerine bağlayıcıdır.”

Çeviri: Mirac Karaaslan

Şeyh Ebu Süleyman:https://twitter.com/abusulayman321

Ümmeti islam

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Yazıktır ya subhanallah, kafire hoş görünmek gibi olmasın ama üzüldüm. Adam yardim etmeye gelmiş, böyle birisi ümmete kazandirilabilir zaten cihad etmenin hedeflerinden biri İslamı hakim kılıp küfür yollarını ortadan kaldırıp insanların hidayet bulmasına vesile olmak değil mi?

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işidin yaptiğı birçok yanlis gibi bu da yanlis ama ajan olmadığı ne malum bu adamın.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazıkya müslümanlara yardım etmek istiyen bir adama yapılırmı bu kendine müslümanım diyenlerden çok daha faydası olmuş bu adamın bu adamı öldürmek hangi kitaba sığar canilik resmen unutmayalım müslümanların bir görevide kıyamete kadar müslümanlığı yaymakdır cihad dediğimiz şey işte bunu gören hiçkimse kolay kolay müslüman olmaz

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne söz bıraktılar,ne eman,yıktılar tüm güzel hasletleri..
nusret cephesi tamir ediyor,ışid yıkıyor,nusret islamın cihad anlayışını güzelliğiyle sergliyor,ışid kasaplık ve piskopatlıkla kirletiyor..

Üst Ana Sayfa Alt