Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber O Saldırıyı Israil Değil Nusret Cephesi Düzenledi!

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün İsrail sınırı yakınlarındaki Kuneytra bölgesinde 6 Hizbullah mensubunun öldürüldüğü saldırının İsrail tarafından değil El Kaide bağlantılı Nusret Cephesi tarafından düzenlendiği iddia ediliyor.

o-saldiriyi-israil-degil-nusret-cephesi-duzenledi-.JPG

İsrail sınırı yakınlarındaki Kuneytra bölgesinde birçok noktayı ele geçirerek bölgede etkin olan Nusret Cephesi'nin, dün idlib'te düşürdüğü kargo uçağında aralarında Lübnanlı ve Hizbullah subaylarının da dahil olduğu 37 rejim askerini öldürmesi akabinde Hizbullah cephesinde ciddi moral bozukluğuna yol açtığı ve bu yüzden saldırının israil tarafından düzenlendiğini ortaya attığı iddia ediliyor.

Nusret Cephesine yakın kaynaklarca açıklanan bilgide, Hizbullah üyelerinin aslında başkent Şam'da Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen dağlık Kalamun bölgesinde Nusret Cephesi tarafından düzenlenen saldırıların brinde öldürüldüğü belirtiliyor.

Nusret Cephesi aktivistlerine göre Hizbullah moral bozulmasını önlemek için komutanlarının İsrail tarafindan öldürüldüüünü öne sürdüğü ve Israil saldırısında öldüüü iddia edilen Hizbullah komutanlarının aslında Kalamun'da Nusret Cephesi tarafından düzenlenen bir pususunda öldüğü iddia edildi.

Nusret Cephesi, Şam ilinin Kalamun bölgesinde konuşlu Hizbullah noktalarına sürekli saldırılar düzenlemekle biliniyor.

Öte yandan Saldırıda, aralarında üst düzey komutanların da olduğu altı Hizbullah üyesi öldürülmüş, eski askeri kanat lideri İmad Mugniye'nin oğlu Cihad Mugniye de ölenler arasında yer aldığı belirtiliyor.

Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri Hizbullah'ın 2008'de Şam'da öldürülen askeri kanadının lideri İmad Mugniye'nın oğlu Cihad Mugniye.

Cihad Mugniye, İran Devrim Muhafızları Kudüs Birliği komutanı Kasım Süleymani tarafından eğitilmiş bir isim.
Saldırıda ölen diğer Hizbullah komutanları Mumammed İsa, Ebu Ali Tabtaniye ve Ebu Ali Rida olarak belirtiliyor.

haytını kaybeden hizbul şeytanlar

hizbullah-sehid-2.jpg

şia yakınliği ile tanılan hizbullah camiasi olan hurseda sitesi ise

1.jpg

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalan haber yapan safevi köpekleri mecusi dönmeleri daha yeni amerika ile nükleer görüşmeleri yapanlar bunlar değil miydi?insanları kafasında ne güzelde algı kuruyorlar

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu iran, Nusra'yı israille işbirliği yapmakla suçluyor. Sebepse işte israilin esed'in kalamun üzerinde uçan uçaklarını vb. vurması. Bu mecusilere hatırlatmak gerekir, ey mecusiler siz Irak'la savaşrken 1981 senesinde israil Irak'ın Osirak nükleer tesisini vurmuştu, sizin mantığa göre israil'le siz işbirliği yaptınız.

Bu konuşmamdan beni deli sanmayın akhiler, sanki karşımdaki birine konuşmuşum gibi yazdım :D

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
eğer nusret cebhesi yaptıysa geçenlerde duyurdukları sürprizlerden biri olabilir .

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Diyarbakır merkezli bu şia yalakası camia şimdi gizli kapaklı olarak suriyede fitne var biz taraf değiliz diyiyorlar ancak burdada görüldüğü gibi aslında bunların kalbinde yatan aslan iran, lübnan hizbullatı ve yandaşlarıdır. Ne yazıkki ben hiç şaşırmadım. Çünkü ne yazık ki bu partiniN içinde açık ve gizli olarak şiileştirme yapılmaktadir. Şimdi biri diyecek ki yok öyle bişi. DiYARBAKIRDA Eskiden ehli sunnet olupta şu anda cebinde taş ile gezen caferiliği öven çok sayıda insan var.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hizbullahçılar bunlara şehid diyorlar.Cihad diyorum adama sevgi diyor.Şiaların itikatlarıyla ilgili videolar izletiyorum anlamıyor.Kimse kusura bakmasın itikadı bozuklukları var.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Diyarbakır merkezli bu şia yalakası camia şimdi gizli kapaklı olarak suriyede fitne var biz taraf değiliz diyiyorlar ancak burdada görüldüğü gibi aslında bunların kalbinde yatan aslan iran, lübnan hizbullatı ve yandaşlarıdır. Ne yazıkki ben hiç şaşırmadım. Çünkü ne yazık ki bu partiniN içinde açık ve gizli olarak şiileştirme yapılmaktadir. Şimdi biri diyecek ki yok öyle bişi. DiYARBAKIRDA Eskiden ehli sunnet olupta şu anda cebinde taş ile gezen caferiliği öven çok sayıda insan var.
Bu camiayla alıp veremediğin ne doğrusu onu bilmiyorum,onlara olan öfkenin sebebinide bilmiyorum,neden her fırsatta bu camiaya büyük bir iftira attığınıda bilmiyorum,geçmişte birşeymi yaşadın,şimdide ondan kaynaklı bir husumetmi var onuda bilmiyorum,çünkü kullandığın dil ve üslubun bende büyle bir algı oluşturuyor,şayet islami hassasiyetliysen,bu kadar keskin bir dil kullanmak yerine,araştırmacı veya hüsnü zan beslerdin,sui zanın zirvesindesin,bunuda bilmeni isterim..
gelgelelim iddialarına...şia yalakası demişsin,bir camiaya büyle bir ithamda bulunmak için elinde sadece bir kaç habermi var?bir kaç haberle yola çıkıp delilmi getiriyorsun?şialarında bu camiaya attığı iftira,ithamlarla ilgili haber eklersem iddialarından cayacakmısın?veya biz iddialarımızı karşılıklı bir kaç haber ve link özerinemi inşa edeceğiz?nerede kaldı islami hassasiyet...
bunların kalbinde yatan aslan iran, lübnan hizbullatı ve yandaşlarıdır. demişsin,açıp kalbimizemi baktın?sübhanALLAH nasılda büyle temeli olmayan zanlarla karar veriyorsun?kalb okuma sayaçlarınmı var?niyet okuma becerilerinmi var?Benim gönlümde yatan aslan nebevi metodu uygulamaya çalışanlardır?hattab,üsame bin laden ve imad muğniyyeyi severim,şayet imad dedim diye ahada yakaladım bakın bir şiayı seviyor diyorsan,iyi bilki onu sadece israile karşı vermiş olduğu mücadeleden ve mossadın eliyle vurulmasından dolayı severim,hakkında rafızi olduğuna dair bir bilgim yok varsa getir sevmekten vazgeçeyim,ama yoksa zahire bakar ve severim.nasrullahıda severdik ama gerçek niyetini ve sapık anlayışını öğrenince ,elimin tersi ile itip vazgeçtim..yani demem oki senin gibi hünerim yok,kimsenin kalbini yarıp içine bakma becerimde yok,eğer büyle demek ve büyle inanmak şialıksa ,haklısın şia yalakasıyız..hallbuki özbe öz ehli sünnet vel cemaat anlayışında ve o yolun takibçisi olmaya çalışırız ve bunu deklare etmiş bir camiayız,ne kadarını uyguluyor ve yapabiliyor,eksiğim,hatamız ne o ayrı bir konu..sen ne kadarını uyguluyorsan,bizde en az o kadarını uygulamaya çalışırız,ama kimseyi kolay kolay tekfir etmeyiz,ümmetin vahdetini herşeyden üstün tutarız(her ne kadar bu vahdet söylemi başımıza bela olsada,şiiside,senin gibi kardeşlerde bundan dolayı bizi yerden yere vursada)ne şiiye yaranabildik,nede sana..nasıl biliyorsanız öyle bilin,hesab gününde elbet hesablaşacağız..Bir kere daha diyeyimki,Rabbim şianın sapkınlarından ve mezhebini dinin önüne getirenlerden,sahabeye hakaret eden alçaklardan bizi korusun ve onları kahretsin...iyi bilki senin gibi etiket vurmada hızlı olanlardanda Rabbime sığınıyorum..
Bir şiinin şehid üsame bin ladeni sevmesi nerede görülmüştür,gir bak bu camianın tümü(istisnalar hariç)onu sever,ama anlatmak zor,sizin gibilere anlatmak hakketen zor...
Bu camianın en değerli seydası,dernek dernek dolaşıp,şia tehlikesine karşı,ders verip,uyarıda bulundu,ama yok ,ağzımızla kuş tutsak size inandıramayız,işimiz gücümüz ,heyır büyle değiliz demek olmuş,,.israil saldırmış,ve 6 hizbullah komutanı vurulmuş,bunu haber yaptı diye şiamı olduk,anlamadığın nokta şu..bu camia butür ayırıma gitmiyor,bu ayırımın felaket getireceğini ve ümmetin parçalanacağına inanıyor,paristeki kuaşi kardeşlere sahib çıkıp,tv lerinde bunu destekleyende bu camiadır,yetkilileri çıkıp olayı kınamadılar bilakis destekler mahiyette konuştular,gözünü açıp baktınmı?şialar bunumu yaptı?lübnan hizbullahı ve nasrullah bunumu yaptı?iran bunumu yaptı?o kadar öfkeyle dolusunki meseleye kendi pencerenden bakmakla meşgulsun.kardeşim senin gibi yapmasak şiamı olduk...
DiYARBAKIRDA Eskiden ehli sunnet olupta şu anda cebinde taş ile gezen caferiliği öven çok sayıda insan var.
Diyarbakırda,bu tip şialar olabilr,ama sayıları hamd oslun çok az ve gittikçede azalmaktırdlar,bunun sebebide,bu camianın ötekileştirmeden,hikmetle hareket etmesi ve güzellikle izahlarından kaynaklanıyor,size kalsa cebinde taş olanların avına çıkıp vurmak lazım,madem o kadar buna meraklıysan buyur cebinde taş,elinde molotof olanlarla uğraş,ama yok ,bunu yapmazsınız,ama diğer konuda mahirsiniz..
Diyarbakırda ,caferi çok az,ama gençlerin yanına yaklaşıp(genelde mustazaf gençleri)hemen tekfir etmeyi öğreten,işi gücü ve gündemi sürekli ikilik yapmaya çalışan çok kişi görüyoruz,hele bağlarda..konuşmaya başlayınca,kafir babam diye söze başlamayı maharet ve imanın birinci şiarı sanalarla dolmaya başladı,daha din nedir bilmeyen ama eline satır alıp babasını veya kardeşini gidip müşrik diye kesecek kadar gözü kararmış ama,konuşunca anlıyorsunki hçbirşey bilmeyen gençlerle dolmaya başlıyor,oturp kalkıp askere giden,okula giden kafirdirler diyorlar,ama bir bakıyoruzki,daha yeni askerden gelmiş..
bıktık artık bunlardan,kardeş diye yanına gidiyorsun,arkanda(önde söyleyecek cesareti yok)bu tam kafirdir,onu dinlemeyin diyenlerle doludur,niye bunları demiyorsun?
şiaymışız...al işte buyuz,madem diyarbakırda oturuyorsun,gel,seni gezdireyim,bak bakalım şiamıyız?adresimi islamever ahiye veririm,yeterki gel gözlerinle şahidlik et,seni dernek dernek gezdireyim,bak bakalım şiayı öven bir tek cümle duyacakmısın?wallahide adresi veririm,yeterki sen kabul et,sonra gel gözlemlerini paylaş...Bu camiaya takılan ama halen şia anlayışını benimseyen bir kaç kişiyi ölçü alma,genele bak,asıl olan geneldir,istisnalar ölçü değildir..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hürseda, rehber tv'nin haber sitesi mi
Hürseda rehbertv nin haber sitesi değildir,hürseda şiaya sevgi besleyen,bu camiadan olanların sitesidir ve malesef bu siteden sen ne kadar haz etmesen,bende o kadar hazetmiyorum ve ondan beriyyim..bu camiayı temsil eden site doğruhaber sitesidir.Rabbim en kısa zamanda bu hürsedanın kapanmasını nasip etsin,yurt dışında yayın yapıyor ve camianın resmi haber kanalı değildir,ama camiaya çok yakındır...içimizdeki şiaseverler diyebilirsiniz...Ayrıca tanıdığım hemen hemen herkes bunların yayınlarından rahatsız...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi akhinin bu site ve parti hakkında görüşlerini merak ediyorum
Hayrdır kardeş,niye beni zora sokacak sorular soruyorsun.şimdi sussam olmaz,cevab verirsemde neyse onu söylerim....
Kısaca cevab vereceğim,hiç abartısız bu site,hayatımdaki en değer verdiğim sitelerin başında gelir,tevhid anlayışını burada daha fazla tanıdım desem abartı olmaz,buradaki kardeşleride severim,siteyide kendimden bilirim..
diğerine gelince,partiyle islam gelir gibi bir anlayışım yok,parti bir araçtır ve eğer islama hizmet noktasında faydalı olacaksa(ki şu aşamada faydalı olduğuna inanaıyorum)bunun olmasından yanayım.hüdaparlıyım ve bunuda gizlemiyorum kardeşim..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hizbullah_1421747948.jpg

israil, Hizbullah aracını bombaladı:8 Kişi Katledildi
DÜNYA / YURT DIŞI - 20.01.2015 11:50
Suriye-israil sınırındaki Golan Tepeleri'nde devriye gezen Hizbullah aracına israil'in, düzenlediği hava saldırısında 8 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında İranlı saha komutanı Ebu Ali Tabatabai'nin de bulunduğu bildirildi.
Lübnan güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, bir israil helikopterinin, Suriye-israil sınırında bulunan Golan Tepeleri'ndeki Kunaytara kentinde devriye gezen Hizbullah'a ait araca düzenlediği saldırıda İran'ın Suriye'deki saha komutanı Ebu Ali Tabatabi ile beraber 7 Hizbullah mensubu da hayatını kaybetti.

Katledilen Hizbullah mensuplarının arasında israil-Lübnan savaşında israil'e yenilgiyi tattıran Hizbullah komutanı İmad Mugniye'nin oğlu Cihad Mugniye'nin de arasında bulunduğu bildirildi.

israil ve Hizbullah arasında, 2006 yazında çıkan ve bir ay süren savaşın önemli rol alan Hizbullah komutanı İmad Mugniye, 2008'de yine siyonist israil kuvvetleri tarafından, Suriye'nin başkenti Şam'da aracına düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirmişti.

Hizbullah birlikleri teyakkuza geçirildi
Yerel kaynaklara göre israil saldırısı sonrası Hizbullah birliklerinin Lübnan'ın güneyindeki israil sınırında teyakkuza geçtiği ve Lübnan'ın israil sınırındaki Şebaa Çiftlikleri bölgesinde de israil savaş uçaklarının uçuşlar yaptığı belirtildi.

israil saldırısı, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın 3 gün önce Lübnan televizyonu El-Meyadin'de, "israil'in Suriye topraklarında sık sık gerçekleştirdiği büyük saldırılar, Suriye ve müttefiklerine misilleme yapma hakkı veriyor" açıklamasından sonra gerçekleştirildi.

Suriye'de 4 yıldır devam eden iç savaşta, Hizbullah birlikleri, Suriye rejimiyle birlikte savaşıyor. israil ve Hizbullah arasında, 2006 yazında çıkan savaş 1 ay sürmüştü. israil-Hizbullah arasında 2006'da yapılan savaşın üst düzey komutanlarından İmad Mugniye, 2008'de Suriye'nin başkenti Şam'da aracına düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirmişti. Oğlu Cihad Mugniye ise Hizbullah'ın üst düzey komutanları arasında yer alıyordu.

Hizbullah Siyonist saldırısı ile ilgili bildiri yayımladı

Lübnan Hizbullah Hareketi, bir bildiri yayımlayarak, dün akşamki Siyonist israil saldırı sonucu katledilen üyelerinin isimlerini açıkladı.

Lübnan Hizbullah Hareketi, bir bildiri yayımlayarak, dün akşam Siyonist israil Rejimi'nin, Suriye'nin Kuneytire ilinde Hizbullah'a ait bir devriye aracına düzenlediği hava saldırısı sonucu katledilen üyelerinin kimliklerini açıkladı.

Hizbullah, Siyonist israil saldırısı sonucu katledilenlerin isimlerini şöyle sıraladı:
- Muhammed Ahmed İsa, 1972 doğumlu, evli ve 4 çocuk babası.
- Cihad İmad Muğniye, 1989 doğumlu.
- Abbas İbrahim Hicazi, 1979 doğumlu, evli ve 4 çocuk babası.
- Muhammed Ali Abulhasan, 1985 doğumlu.
- Gazi Ali Zavi, 1988 doğumlu, evli ve 1 çocuk babası.
- Ali Hasan İbrahim, 1993 doğumlu.

(İLKHA)
http://www.dogruhaber.com.tr/haber/159854-israil-hizbullah-aracini-bombaladi8-kisi-katledildi/

doğruhaberin,haberi verme şekli bu...

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayrdır kardeş,niye beni zora sokacak sorular soruyorsun.şimdi sussam olmaz,cevab verirsemde neyse onu söylerim....
Kısaca cevab vereceğim,hiç abartısız bu site,hayatımdaki en değer verdiğim sitelerin başında gelir,tevhid anlayışını burada daha fazla tanıdım desem abartı olmaz,buradaki kardeşleride severim,siteyide kendimden bilirim..
diğerine gelince,partiyle islam gelir gibi bir anlayışım yok,parti bir araçtır ve eğer islama hizmet noktasında faydalı olacaksa(ki şu aşamada faydalı olduğuna inanaıyorum)bunun olmasından yanayım.hüdaparlıyım ve bunuda gizlemiyorum kardeşim..
Akhi sormamda art niyet yoktu. Konuya ehil olan sensin diye biliyorum, içlerinde olduğun için ... sende zaten birtakım cevaplar vermişsin ...
Hizbullah Cihad ve EL-Kaide hakkında ne düşünüyor? Ve resmi olarak şia ve Iran'a karşı duruşları nasıl?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi sormamda art niyet yoktu. Konuya ehil olan sensin diye biliyorum, içlerinde olduğun için ... sende zaten birtakım cevaplar vermişsin ...
Hizbullah Cihad ve EL-Kaide hakkında ne düşünüyor? Ve resmi olarak şia ve Iran'a karşı duruşları nasıl?
http://huseynisevda.biz/news.php
Hizbullah hakkındaki sorularının cevabını bu linkte bulablirsin,hizbullahın resmi sitesidir..Hizbullah hakkında konuşma hakım yok,sadece sevgi ve sempati besliyorum,ama mustazaf camiasını,hüdaparı biliyorum,bildiğimi paylaşırım :)

Konun başlığı farklı,ibrenin döndüğü yer farklı...israil lübnan hizbullahına vurmuş,buradada hedef tahtasına mustazaf-hüdapar girmiş..

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
israil ''müslümanım'' diyen insanları bombalıyor, biz de israilden çok ölenlere kızıyoruz. Subhanallah sanki elimizde iman ve akide ölçer var. Eğer bu insanlar hakikaten bozuk bir inanç yapısına sahiplerdi ise zaten Rablerine gittiler. Hayır yok öyle değillerse biz ne büyük bir vebale giriyoruz...
Yahu bu ölenler diyelim ki halis kafir olsa, sonuç itibariyle yahudiler tarafından kalleşçe öldürülmüşler. Yani ortada bir zulm var.. Bazen hakikaten ayarlar kaçıyoruruz. Bunun da önemli bir sebebi etrafta dolaşaşan şu fasid fikirler, kafirin ekmeğine yağ süren bazı sloganik tabirler. ve tabiki ilim yoksunluğu. artık öyle insanlar peyda oldu ki ''müslüman'' kelimesi adamı tarif etmeye yetmiyor. ''muvahhid'' diyeceksin. Çünkü onun zihninde bir ''muvahhid'' müslümanlar var bir de ''muvahhid'' olmayan. Bu nasıl bir ahmaklıktır Ya Rabbi... hiç, bir insan hem müşrik hem müslüman olabilir mi?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
israil ''müslümanım'' diyen insanları bombalıyor, biz de israilden çok ölenlere kızıyoruz. Subhanallah sanki elimizde iman ve akide ölçer var. Eğer bu insanlar hakikaten bozuk bir inanç yapısına sahiplerdi ise zaten Rablerine gittiler. Hayır yok öyle değillerse biz ne büyük bir vebale giriyoruz...
Yahu bu ölenler diyelim ki halis kafir olsa, sonuç itibariyle yahudiler tarafından kalleşçe öldürülmüşler. Yani ortada bir zulm var.. Bazen hakikaten ayarlar kaçıyoruruz. Bunun da önemli bir sebebi etrafta dolaşaşan şu fasid fikirler, kafirin ekmeğine yağ süren bazı sloganik tabirler. ve tabiki ilim yoksunluğu. artık öyle insanlar peyda oldu ki ''müslüman'' kelimesi adamı tarif etmeye yetmiyor. ''muvahhid'' diyeceksin. Çünkü onun zihninde bir ''muvahhid'' müslümanlar var bir de ''muvahhid'' olmayan. Bu nasıl bir ahmaklıktır Ya Rabbi... hiç, bir insan hem müşrik hem müslüman olabilir mi?
ahi hizbulşeytani israil öldürdü kaynağin ne

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İyide vurulan rafıdileri İsrail değil el nusra mücahitleri öldürmüş. Okumadın herhalde haberi. İran denen safevi bozuntuları daha yeni ABD ile nükleer görüşmelere başladı.

Üst Ana Sayfa Alt