Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Öğretmenine İyi Bir Soru Sordun mu?

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vernon adında bir fizyoloji profesörü Nobel ödülü almış.Öğrencilerinden biri, ödülden sonraki ilk derste ,hocaya şu soruyu sormuş:

Fizyoloji alanında bu ülkede üç binin üzerinde bilim adamı var. Bu kadar bilim adamının arasında bu ödüle niçin siz layık görüldünüz? Sizi diğer bilim adamlarından ayıran özellik ne?

Profesör yüzünde bir gülümsemeyle şu cevabı vermiş:

Hepsini anneme borçluyum. Diğer çocukların anneleri, onlar okuldan dönünce, Söyle bakalım, öğretmenin sorularına iyi cevap verebildin mi ? derken,annem, 'Vernon bugün öğretmene iyi bir soru sordun mu? diye araştırırdı.

Ben niçin nobel ödülü aldım? Beni diğerlerinden ayıran özellik ne? Bunu soruyorsunuz, değil mi? Beni diğerlerinden ayıran özellik, benim diğerlerinin sormadığı soruları sormam ve sormaya devam etmemdir.

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benim diğerlerinin sormadığı soruları sormam ve sormaya devam etmemdir.

ilginc ama gercek Allah razi olsun kardesim ve bizim de egitirken cocuklarimiza ogretmemiz gereken sey belki de. Egitim seklini anlamak gerekir diyorum neyi nasil cocuga veya buyuklere anlatmamiz gerektigini.

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o saman o soruyu soran öğrencide nobel ödülü alabilme kapasitesine sahip gibin geldi bana :)

Üst Ana Sayfa Alt