Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Okulda Karşı Cins Öğrencilerimin Yüzüne Bakmanın ve Kazancın Hükmü Nedir?

F Çevrimdışı

Ferhatttt

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm hocam.Ben Öğretmenim.7.sınıfların derslerine giriyorum.Ve ben ders anlatırken sınıftakilerin yüzlerine bakıyorum yüzlerine baktığım kızlar da var yani sinıfa baktığım için.Ve onlara sorular sorup konuşturuyorum.Benim yaptığım amel harama girer mi.Kazancımı haramlaştırır mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim ,

Karma eğitimin sıkıntılarından olan karşı cinslerin bir arada bulunması çeşitli sıkıntıları ve haramiyetlere sebeb olmaktadır. Sizin de öğretmenlik yapmanız sebebiyle öğrencilerle iç içe ve diyalog halinde olma durumundasınız. Bu görevde kaldığınız sürece öğrenciniz de olsalar karşı cins namahramdir ve dikkatlice ve uzun süreli göz göze gelmemeli, konuşurken yüzüne bakmamaya çalışmalısınız. Bir anlık bakma (temas) olsa bile bu uzun süre karşılıklı diyaloga geçmemeli, şeytana kapı aranmamalıdır.

Kazancınızın haram helal olma meselesi; Kişi görevi esnasında eğer haramlardan sakınabilme ihtimali var fakat kişinin kendi gaflet veya hatasından dolayı bâzı haramlara giriyor ise bu kazancını harama çevirmez, kişiye günah olarak geçer.
Kişi yaptığı görev esnasında haramdan kaçamayacak mutlaka o haramı işleyeceğini biliyor ve sürekli haram içerisinde, bu haramdan da kurtulma durumu yok ise işte o zaman günahının yanında ayrıca kazancına da haram bulaşması söz konusu olacağına inanıyorum. Rabb'im (c.c.) yardımcınız olsun.

Üst Ana Sayfa Alt