Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Ölüden Yardım İsteten Cubbeli Bayraklı

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ölüden Yardım İsteten Cubbeli Bayraklı

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah ...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üç şey dışında ölen kimsenin amel defteri kapanmaz hadisini hiç tefekkür etmezler mi bunlar ?

yaw ölüler,dirilere muhtaç,diriler değil !!!

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli Sünnet icma etmiştir ki Allah'tan gayrısından yardım dilemek ancak ve ancak şu şartları taşırsa caiz olur.

1- Yardım istenilen kimsenin diri olması
2- Yardım istenilen kimsenin gaybda değil hazırda bulunması
3- Yardım istenilen kimsenin yardım istenilen hususa gücünün yetmesi.

Bu kuralları bilenler bu deyyusları 2 dakikada çökertecektir. Çünkü bu dengesizler Süleyman aleyhisselamın kıssasını delil getiriyorlar. Taht getirme mevzusunda. İşte bu meselede bu üç kurala değerlendirildiğinde görülecektir ki Süleyman aleyhisselam'ın istediği yardım normal bir yardımdır.

Çünkü yardım istediği kimse sağdı, hazırdı ve gücü yetendi.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
kadiri tarikatı da hz meyremi örnek gösteriyorlar hani hz meyrem küçücük bir çocukken Allah ona hesapsız rızık verme olayınını örnek gösterek Allah istediğine hesapsız rızık verir velimizide bu yetkileri rızık olarak ihsan etti diyorlar :)

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli Sünnet icma etmiştir ki Allah'tan gayrısından yardım dilemek ancak ve ancak şu şartları taşırsa caiz olur.

1- Yardım istenilen kimsenin diri olması
2- Yardım istenilen kimsenin gaybda değil hazırda bulunması
3- Yardım istenilen kimsenin yardım istenilen hususa gücünün yetmesi.

Bu kuralları bilenler bu deyyusları 2 dakikada çökertecektir. Çünkü bu dengesizler Süleyman aleyhisselamın kıssasını delil getiriyorlar. Taht getirme mevzusunda. İşte bu meselede bu üç kurala değerlendirildiğinde görülecektir ki Süleyman aleyhisselam'ın istediği yardım normal bir yardımdır.

Çünkü yardım istediği kimse sağdı, hazırdı ve gücü yetendi.

akhi ALLAHTAN BASKASINDAN isteme hakkinda bunlarin bir cok problemi var .. Allahualem bu problemleride giddikce buyuyor, sebebide dinlerinin bunun uzerine kurulu olmasi ( Allah swt dan baskasindan isteme uzerine kurulu olmasi) ..

bunlar, bir gun cikip Allahtan baskasindan istenir diyerek sizin dediginiz gibi suleyman as kisasi ile geliyorlar, bakiyorlar olmadi, bu sefer Allahin hazir kullari vardir, sikisinca onlardan yardim dileyin hadisi ile geliyorlar (gerci yazdigin usul bunlari curutuyor) .. bakiyorlar olmuyor kendileri kafadan bir seyler kurup sonra kendilerince acikliyorlar, bakiyorlar olmuyor siz bakkalcidan sogan istemiyormusunuz diyorlar .. bunlar bu konuda bu sekilde iman etmisler ..

BUNLARIN DINI BUNUN UZERINE KURULU .. bu musriklerin bir cok kitabinda bu sekilde kisalar anlatilir yok felanca seyhin ogrencileri eskiya ila karsilasmis Allah swt ya dua etmisler olmamis, ama biri seyhine dua etmis olmus vb .. yani bunlarin DINI BUNUN UZERINE KURULMUS .. eger Allahtan baskasindan istemenin caizligi ortadan kalkarsa bunlarin dini baslarina yikilir, HEPSININ YALANCILIGI ORTAYA CIKAR .. bunlara gore evliyayi her sahis tanir, afrika aslanlari karsilarina cikan insanlara SEY NAZIM KIBRISIYE gidin der .. cubbelinin hocasi Allah'in dostu ondan istemeyecekte kimden isteyecek ..

benim diyecegim bunlara allah svt musrikligi yazmis .. bu kadar ..

rabbim cumlemizi islah etsin .. musluman olarak canimizi alsin ..

bunlar, nasil bizler diyoruz tevhidi bilen ona azi disleriyle sarilsin cunki bu dindir .. iste bu musriklerde bizlerin tevhide yapismak istedigimiz kadar, onlarda din olarak Allahtan baskasindan istemeye azi disleriyle sarilmislar ..

adamlar ISLAMI ANLAMAMISLAR, FIKIH EDEMEMISLER , ISTEDIGIN KADAR USUL YAZ DELIL GETIR .. 5 yasinda musluman bir cocuk dahi fatihayi biliyorsa Allahtan baskasindan istemez yani dua etmez .. istedigine guc getirebilecegine inaniyorsa o kisiden ister yani babasindan para ister, annesinden sutlac, vb ..... konu bu kadar basit ..

bunlar Allah swt ya yapilan dua ile bakalcidan sogan istemeyi ayirt edemiyorlar ..

bunlar Allahin isim ve sifatlarini hakinda cahiller Allahin sifatlari kullara verilmez dedigin zaman adamin kafasi basmiyor .. Allah her seyi bilir, Abdulkadir geylani'de (Allah ona merhamet etsin) bilir dedigi zaman Allah'in Alim sifatini kula verdigini bilmiyor ... dolayli olarak Allah en buyuktur, Abdulkadir geylani Allahin izniyle bilir, bu sekilde inaniyor, yani Abdulkadir geylani in tasarufunu ALLAH swt nin iznine bagliyor ve kendini sirk ehli olmaktan kurtariyor .. diyorki Allah swt'in izni olmasa Abdulkadir geylani bilemez ama Allah swt nin izniyle bilir .. ALLAH SWT NIN GUCUNU DELIL GETIRIYOR .. onlara gore bu farki yapan kisi sirk ehli olamaz .. OLAMAZ bu sekilde inaniyorlar

bunlara bunu anlatman icin bunlarin en akillilarina islami en bastan ogretmen lazim .. bunlardan kemiklesmis olanlari, cubbeli gibi cogu verilen usulleri biliyor, senin verdigin usulere rediye bile veriyorlar ( kendilerince), ibni abbas hadisi var dilersen Allahtan dile.. hadisi bile kendilerince acikliyorlar ..

Allah kime hidayet ederse, o yuzden insallah bu insanlara teblig ederken, Allah swt ya dua edelimde bizlerin vesilesi ile bunlara hidayet etsin ..

Rabbim bizim kalbimiz egriltmesin, hatalarimizi gidersin, hidayet uzere tutsun .. AMIN

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
yusuf kardeş Allah razı olsun. Dediğin gibi bir bakkal manavdan örnek vermelerinin yanında birde doktor ve vali benzetmeleri var. Vali ile görüşmek için evvela sekreterine başvurmalıymışız.

Bizler Allah'ın zatını, Allahın kendi kitabında ve Rasulünün lisanıyla bildirdiği gibi kabul ettiğimiz zaman ve üstüne basa basa LA TEŞBİH dediğimiz halde mücessimelik ve müşebbihelik ile suçlanıyoruz. Ama bu habis ve necis taifeyi gel gör kendileri Allah'ı Vali ile kıyas edecek kadar düşüyorlar. Vali bilmez Allah ise bilir. Vali yardımcıya muhtaçtır Allah ise noksanlıktan münezzehtir.

Kendileri müşebbihliğin, mücessimliğin, zındıklığın alasını yaparlar ve adına da Allah'ın misli yoktur amma MİSALİ vardır derler. HAŞA.

Ortadoğudan kalma Şaman adetlerini atamamış bir topluluğuz vesselam.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
printer(yazıcı) cinsinden bi nurcuyla tartışmıştım da bu meseleyi aynı dediğiniz örnekleri veriyordu vali falan filan halbuki Allah'ı valiye benzetmekte ayrı bi şirk vel hasılı kelam nerelerinden tutsak elimizde kalıyolar ....