Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Önce Kuran Hafızı Oldu, Sonra Kuranı İnkar Etti Kafir Oldu!

E Çevrimdışı

emAmaia

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bi kac gundur aklımı kurcalayan soru...
eşimin eski işyerinden bi arkadası varmış hafızmıs kendisi
aynı zamanda arap asıllıymış ve arapçayı anlıyormuş
suan inkar ediyomuş
oyle sinir bozucu bi sakinlikle inkar ediyomuşki hemde
Kur'anın dönemin zeki insanları tarafında yazıldıgı soyluyormus
bunun gibi bi cok sey.
Kur'anı anlayarak okuyan bir insan nasıl inkar eder aklım almıyo
ateistleri arastırıyorum tabiki dinimizde buluyorum cevapları herseyin acıklaması var
ama bu insanlar nasıl oluyorda inkar edebiliyorlar
acıkcası korkuyorum bi gun bende boyle olursam
ya maddeden geldiysek falan diye saçma sapan sorular beynimi kurcalıyo
tam diyorum bitti cevapları buldum yeni bi soru rahatsız ediyo
yardımcı olursanır cok mutlu olurum...

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mü’minler, ancak onlardır ki; Allah’a ve Rasulüne iman edip sonra şüpheye düşmemiş ve Allah yolunda mallarıyla canlarıyla cihad etmişlerdir. İşte onlar, sadıkların kendileridir.HUJURAT SURESİ 15,AYET

E Çevrimdışı

emAmaia

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Müminin niyeti ameldinden hayirlidir(hadis) Bak kardeşim, sözlerinde ve endişelerinde (cok olmasada) haklisin.. Internet camiasini es geç; bir cok kişi hayra dayalı girmiyor buralara Allah ıslah etsin,başka söyleyecek birseyimiz yok. Dıger yöndende söyle düşün: En büyük kurtulus vesilesi ihlas ve sadakattir. Cünkü nice ameller vardır ki, insani sahib oldugu ihlası ve sadakati sayesinde yuce mertebeye ulastırır. Hayberin fethi sırasında kelimei sehadeti getiren, ve hiçbir ameli olmadan şehadete kavuşup cennete giden.
Bizler müminlerinde ıslahı için duadan başka hiçbirşey yapamayız: 'dua müminin silahıdır'tirmizi. Sen dualarınla imanını kuvvetlendirmelisin, kişi amellerini eyleme dökmelidir. Eğer imanda şüpheciysen bunu rehber olan kuranı çok okuyarak bu süphelerden arınırsın çünkü(biz kuranı bir nur ve rehber olrk indirdik)ayeti buna işarettir. Münafıklığın alemeti üçtür: emanete ıhanetlık eder, yalan söyler ve namazı terk eder. Bende birçok insan tanıdım ve senin gördüğünden daha acı şeyler görüp birebir tanık oldum. Bu yüzden sana nasihatımdır bu söz. Sabır, Şükür Sadakat. Allahtan nifaka düşmemek için dua inş. fiemanillah,maesselameah...

Allah razı olsun...geçici bir dönem sanırım
bide ben obsesifim bilirsiniz takıntı hastalığı Rabbim vermesin kimseye çok zor
beynime gelen bi düşünceyi kendi irademle defedemiyorum bu boyle bir rahatsızlık
ve buda benim imtihanım diye düşünüyorum
imanımdan şüphe etmedim hiç bir zaman sadece korktum
ve bir hadis okumuştum
şeytan vesvese verirmiş eğer korkuyorsan önemsemicekmişsin o düşünceyi def etmeye calısmak kötüymüş
ve düşündüklerimle günaha girdiğimi ve cehennemlik olucağım korkusuda var
ama eyleme dökmedikce gunah olmuyormuş
şeytan vesvese veriyormuş...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ebu Cehil muşriği; Arab idi, Muhammd (s.a.v.) in peygamberliğini içten bilmesine rağmen , makam mevki itibar vs kaybetmemek için nefs yaparak inkarı seçti. O da Kuran'a vahy demedi ve Şair sözü , başka bir Hırıstiyanın sözleri vs. diyerek kendi gibi Kurayş halkının da sapıtmasını istedi.

Yine bunun gibi bir örnek verecek olursak; Abdullah bin Sa'd Bin Ebû Şerh, Rasulullah (s.a.v.)'in vahy kâtibliğini yapma şerefine nail olmasına rağmen sonradan Medine'den Muşriklerin arasına kaçtı ve irtidat edip kâfir oldu. Rasulullah da Mekke'nin fethi esnasında O'nun Kâbe'nin örtüsüne sarılmış bile bulunsa öldürülmesini emretti ve aynı şekilde öldürüldü .

Bu gibi olaylar İslam tarihinde ne yazık ki başa geldiği olmuştur. Bu da şeytanın, son nefese kadar muslumanı saptırmak için mucâdele ettiğinin göstergelerindendir.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt