Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

M Çevrimdışı

muallimm

Üye
İslam-TR Üyesi
"Dünya ve âhiret, iki kuma gibidir. Birini razıedersen diğerini kızdırırsın.” (Vehb b. Münebbih
rahimehullah)

M Çevrimdışı

muallimm

Üye
İslam-TR Üyesi
699: Ebu Vail Şakık ibni Seleme (Allah Ondan razı olsun) şöyle demiştir: İbni Mes’ud (Allah Ondan razı olsun) bize perşembe günleri va’z ederdi. Adamın biri ona:

- Ey Abdurrahman bize her gün va’z etmeni istiyoruz, deyince İbni Mes’ud:

- Sizi usandırmamak için her gün va’z etmiyorum. Ben Rasûlullah (sallallahu aleyhi vesellem)’in bize usanç gelir endişesiyle ara ara va’z ettiği gibi ben de size vaazlarımı her gün değil de böylece haftada bir gün yapıyorum. (Buhari, İlim 11-12)

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tumblr_olcevg1p2A1qzzelmo1_540.png

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah İbni Ömer (r.a) bir gün soğuk su içti ve ağlamaya başladı. Ağlaması gittikçe arttı. Kendisine neden ağladığı sorulunca şöyle dedi:
-Allah’ın; “Artık kendileriyle arzu ettikleri şey arasında perde çekilmiştir” (Sebe 54) ayetini hatırladım ve anladım ki cehennemlikler soğuk sudan başka bir şey istemezler. Nitekim Allah başka bir ayette onların cennet ehline “suyunuzdan veya Allah’ın size verdiği rızıktan biraz da bize gönderin” (A’raf 50) diyeceklerini haber veriyor. İşte bunu hatırladığım için ağladım.”
Kitabu’z-Zühd/Ahmed bin Hanbel 1053.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deıstlerın ataıstlerın ve amelsız muslumanların gucu uyduya baglıdır ne zamankı net kesılır onların hukmu bıter.
Cunku onlar zayıftırlar kucuk bır ruzgarda savrulan copler gıbıler.
Ve sonundada yok olup gıdecekler taptıkları dunya gıbı..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dunyanın gecıcı lezzetıne kapılanlara ne acı yok olacak bır yurt ıcın ebedı yasamlarını feda edıyorlar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bir adam; Vehb bin münebbih'e (ra)

"Falanca adam senin hakkında konuştu" dedi.
Hz Vehb; "Şeytan senden başka elçi bulamadı mı?" dedi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Buda heykelini Çin'e tonlarca para karşılığında satma teklifi ile gelen dostlarına döndü ve şöyle dedi;
-O taştan putu yıkacağım ve onu dünyaya izleteceğim.
Tarih beni put satıcısı Ömer değil, Put kıran ÖMER olarak anacak.
[ Molla Ömer rahimehullah ]

1.jpg
3.jpg

imam şahid Çevrimdışı

imam şahid

Allah birdir bilinsin kalplerden şirk silinsin
İslam-TR Üyesi
selamu aleykum cabir bin abdullah (r.a) derki;birkişi uhud günü rasulullah'a (s.a.s) ya rasulullah eyer ölürsem nereye gideceğimi bana söylermisin
dedi. cennete dedi okişi ozaman elinde yemekte olduğu hurmaları bırakıp hemen savaşa daldışehid oluncaya kadar çarpıştı

Allahu teala bize bunun gibi cihad etmeyi ve iyi amel işlemeyi şeytanın şerrinden korunmayı nasip etsin:):):):komik:

ebu umame (r.a) şöyle demiştir;muhakkak birçok fetihler yapan bir cemaat vardır ki rasulullahın ashabıdır onların kılıçlarının süsü altın gümüş değildi
o kahramanlarının kılıçlarının süsü kınlarına kabzalarına bağlanan sırımla kaly ve demirdendi

Allahuteala biz müslümanlara böyle zaferler nasip etsin:):)

abdullah bin abbas (r.a) radsululahın bedir günü şöye dediğini söylemiştir ey ebu bekir işte bu cibrildir atının başını tutmuşsavaş silahı üstünde
Allahuteala dan yardımcı olarak geldi

işte eyer bizde böyle savaşa cihada gidersek inşeallah Allahuteala bize böyle yardımda bulunur inşeallah

zaten kuranda bahsedilir Allah nurunu tamamlayacak diye

rasulullah şöyle buyuruyor ipek ve atlas elbise giymeyiniz ve altın gümüş taslardan içmeyini gümüş ve altın tabakan yemeyiniz bunlar dünyada kafirlerin ahirettte bizim

yani ayetten anlatılmak istenen şudur bu dünyada kimsenin yaşamdını yaşarsanız yani bu dünyada zenginler zengini olursanız ahirette bu sizin fakir olacağınızı gösteriri o yüzden rabbimizden hakkımızdan hayırlısını dilemekte fayda var

bunla ilgili bir tane dahavar bir adam müslüman müslüman kardeşini yemeğe çağırıyo birsürü yemekler güzel güzel şeyler yaptırmış davet edilen müslüman eve gelince birden ağlamaya başlamış neden ağlıyorun diye sorulduğun da ise ahiretteki nimetlerimin azalmasın dan korkuyorum demiş yani arkadaşlar dua edelimde rahmetullah bize bu dünyada değil ahirettte nimetlerinden tattırmayı nasip etsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DİKKAT ELEKTRİK-500x500.jpg

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Kişi kalbinin ferahlamadığını, imanın lezzetini ve hidayetin nurunu hissetmiyorsa; sık sık tövbe etsin ve bağışlanma dilesin.

| İbn Teymiyye

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Dia8R-bW4AAmIK6.jpg

Üst Ana Sayfa Alt