Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Basit şekilde elde edilen topraklar basit şekilde terk edilir. Savaş olmaksızın alınmış toprakların satılması pek önemsizdir.

Eğer Allah azze ve celle ümmete, cihadı edilmemiş zafer verirse o zaferden feragat etmek pek önemsizdir.

Şehitlerin kanı ile özgürleştirilmiş topraklar, cahillerin ve düşmanların kalemlerinin mürekkebiyle satılamaz.

Abdullah Azzam

Huzeyfedmr Çevrimdışı

Huzeyfedmr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kötülükleri kazananlara; kötülükleri kadar ceza verilir. Onların yüzlerini zillet bürür. ALLAH'a karşı onları savunacak kimse yoktur.

Yunus Suresi 27.

Ekli dosyalar

• IMG_20181106_181247_073.jpg
    IMG_20181106_181247_073.jpg
    80.8 KB · Görüntüleme: 46
Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sufyān Es-Sevrī رحمه الله: « البدعة أحب إلى إبليس من المعصية، المعصية يتاب منها والبدعة لا يتاب منها. » « Bid’at, iblise günahtan daha sevimlidir, zira günahtan tövbe edilir ama bid’attan tövbe edilmez. »
El-Lālakaī 1/132

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakara suresınde ALLAH zulcelal

Küfre sapanlara gelınce onları uyarsanda uyarmasanda onlar ıcın bırdır ınanmazlar
ALLAH onların kalplerını ve kulaklarını muhurlemıstır. gozlerındede perde vardır.

DAvet edenler bılırler bu durumu.
Bazı ınsanlara nasıhat ettıgın halde o nasıhate bos gozlerle bakıp eskı kotu amellerıne devam edebılıyorlar.

Dur dedıgınde ıse SEN BANA KARISAMAZSIN HERKEZIN DINI KENDINE dıye bır de bahane turetıyorlar.

Oysa sordugunda MUSLUMANIM ELHAMDULILLAH dıyorlar. Bunlar Yalancıların ta kendılerı ınsanları aldatanların ta kendılerı degılmıdır.!

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Hz. Ali, "Daha peygamberinizi defnetmeden ensar, "Bizden bir sizden de bir emîr olsun!" dediler" diyen bir Yahudiye, "Siz de Hz. Musa'ya (a.s.), denizden çıkar çıkmaz daha ayaklarınız kurumadan, "Bunların birçok ilahları olduğu gibi sen de bize bir ilah yap!" (A'raf/138) dediniz!" cevabını verdi.
Kaynak: İbnü'l Cevzî, Kitabu'l Ezkiya / Zekiler Kitabı

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed ibn hanbel rah. şöyle demiştir;
Kebair / Büyük günah ehlinden olan sünnet ehlinin kabirleri bahçeler içindedir. Zühd ehlinden olan bid'at ehlinin kabirleri ise çukurlar içindedir. Sünnet ehlinin fasıkları Allah'ın velileridir. Bid'at ehlinin zahidleri ise Allah'ın düşmanlarıdır.

{Tabakatu'l-Hanabile, 1/184}

Nefer-i Guraba Çevrimdışı

Nefer-i Guraba

xxxxxxxxxxxxx
İslam-TR Üyesi
Şu gördüğünüz Arap ordularının varlığı, İslamı ve Müslümanları korumak ve onları savunmak için değildir. Tam aksine bu ordular sizi, çocuklarınızı ve kadınlarınızı öldürmek için var olmuşlardır.Yahudi ve kafirlere tek kurşun dahi sıkmazlar.
||Seyyid Kutub

B Çevrimdışı

Bakara 74

Üye
İslam-TR Üyesi
Süfyan es-Sevri ile Fudayl bin İyad görüşürler. Birbirlerine öğüt verirler. Öyle ki ikisi de ağlar. Bunun üzerine Süfyan şöyle der:"Ben umarım ki bu meclisiniz, bütün meclislerimiz arasında en bereketli olan meclis olmuştur." Fudayl ise şöyle dedi: "Sen öyle umabilirsin. Fakat ben korkarım ki bu meclis,oturduğumuz meclisler arasında en uğursuzu oldu. Sen yanında bulunan güzel şeyleri (hikmet ve öğütleri) bulup onlarla benim için süslenmedin mi? Ben de aynı şekilde bunların benzeri ile senin için süslendim. Böylece sen bana kulluk ettin, ben de sana kulluk ettim!" Bunun üzerine Süfyan hıçkıra hıçkıra ağladı. Sonra şöyle dedi:" Beni ihya ettiğin gibi Allah da seni ihya etsin."

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadın mı üstündür erkek mi? Kadın erkek eşit midir? Kadın eşine itaat etmek zorunda mıdır? Kadının toplumdaki yeri neresidir?

Bunlar gayr-i müslimlerin gündemidir. İslam'ı idrak etmiş Müslümanların 14 asırdır böyle bir gündemi olmamıştır, bugün de olmayacaktır.

Bu gündemler, İslam'ı indiği şekliyle kabul etmeyi içine sindiremeyen; kendisini inançsız insanlar karşısında ezik hisseden, İslam'ın vermiş olduğu kimlikten utandığı halde Müslümanlık iddia eden gayr-i müslimler tarafından ortaya atılır, savunulur, sahip çıkılır.

Dinsizler diyor ki:"İslam'da kadına şiddet var." Yalan.

İslam'da hak eden herkese şiddet var, dayak var. Örneğin erkeğe zina iftirası atan hakkında ayet yokken, namuslu kadına zina iftirası atana şiddet var, 80 sopa var

Ama "İslam'da erkeğe şiddet var" diyen kimse yok.

Örneğin dinsizler sürekli kadının recm edilmesinden bahsederler. Halbuki İslam'da zina yapmış kadına özel bir ceza yoktur, kadın erkek eşittir. Bekarsa 100 sopa, evliyse Recm. Bekar kadın ile evli erkek zina yapsa erkek recm edilir, kadına 100 sopa vurulur.

Alıntıdır.

Üst Ana Sayfa Alt