Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Online Tefsirler

Abu Hudhaifah 1996 Çevrimdışı

Abu Hudhaifah 1996

Üye
İslam-TR Üyesi
as salam 3alaykum ikhwan..

Adminlere bir ricam olacak, ozellikle Abdul Muizz fida'ya... Buraya, butun guvendiginiz ONLINE tefsirlerini koyarmisiniz ?

Cunku malumunuz, bugun kitaplari,tefsirleri tahrif edebilen bazi yayinevleri vardir herhalde..

Insha Allah buraya, ONLINE linkleriyle birlikte, guvenilir tefsirleri koyarsaniz iyi olur.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Abu Hudhaifah 1996

Üye
İslam-TR Üyesi
Jazak Allahu Khairan ya akhi..

Burada Kurtubinin tefisirne bakarim.. Fakat ben adminlerden, ''Güvenilir'' büyük online tefsirlerini kastetmistim.. Mesela Tafseer at Tabari, Ibn Katheer vs.

Kardeslerim, gercekten guvenilir linklerden, bir guvenilir online tefsir buraya koyarsaniz sevinirim... Ibn Katheer, Tafseer Tabari olsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

Abu Hudhaifah 1996

Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam akhi, ben kurtubi ve taberiyi indirdim, fakat biraz endiseleniyorum, yani bu tercume edilmis tefsirlere guvenebilirmiyim diye ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
akhi sadece bir tefsirde sığ kalma,diğer tefsirlerede bak ona göre kıyas et ben öyle yapıyorum daha iyi anlayabilmek için

meal okurken bile bazı ayetlerin meali farklı oluyo,diğer meal bakıyorum ona göre hareket ediyorum şahsen