Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Orucu Kasten Bozanın Tövbesi Kabul Olur mu?

K Çevrimdışı

kotal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
5 6 Kere istimna ile orucumu bozdum Allah affedermi bundan öncede çok fazla tövbe edipte bozdum Allah affedermi napmalıyım Ağlayarak dua ediyorum. öncedende bi kıza elle temas ederek zina yapmıştım istemeyerekte olsa helal etti hakkını Allah affedermi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim, kasıtlı ve iradenle büyük haramlara, Ramadan ayında farzları terk ederek giriyorsun.
Musluman odur ki, aynı delikten iki kere ısırılmaz, fakat sen kendi kendini dişliyor, halatsız kuyuya atlıyorsun!
Tüm bunlara rağmen Allah sonsuz rahmet ve mağfiret sahibidir bağışlar ama tevbe edeni, Nasuh tevbesinde bulunanı. Fakat senin yaptığın tevbeler günlük! Nefsine köle olmayı bırak ve sadece Allah'a köle ol. Harama düşüren yollara mani ol, Mahremin olmayan bir başkasının hanımını kızını taciz etmekten, biraz sonra kendisinden tevbe edeceğin, kullarını üzerinde amelleriyle görüb gözeten, kalbin derinliklerinde gizlinin gizlisine vâkıf olan Allah (cc)'yi; her daim yanında görevli olan ve amellerini kaydeden melekleri hatırla ve haram fiillerden utanıb sakın.
Harama düşmeye sebeb olan yolların önünü tıka, gerekirse acilen evlen!
Tüm yollara başvurub bir daha da gerçek manada sakınırsan (bozduğun ibadetleri de kazasını ederek) et Tevvâb ve el Avf olan Allah cc'yi bağışlayıcı bulabilirsin.
Rabbim, kullarının nefislerini azgınlaştırıb saptıran şeytanların hile ve şerlerinden muslumanları muhafaza buyursun!

K Çevrimdışı

kotal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sağol Allah Razı Olsun. Birdaha bu günahlara dönmessem affolormuyum cennete girebilirmiyim dönmessem günahlara bida yemin ettim söz verdim Allaha ve nasıl tövbe etmeliyim. ettim ama günlük olmaz diyorsun.

Ağlayarak çok dua ettim. tövbe ettim ve kesin olarak günahlardan döndüm nefsime karşı çıktım affolurmuyum ağlayarak yalvardım Allaha.

Abdulmuizz Fida

Üst Ana Sayfa Alt