Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Özdilek Avm'nin Islam Ve Çarşaf Düşmanlığı

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Otomobil fuarlarında lüks otomobil üzerlerinde çırıl çıplak kendini sergileyip insanların kötü gözlerle bakılmasına maruz kalmak mı hapistir yoksa Allahın emrini yerine getirip güzel bir şekilde örtünüp kötü bakışlardan namusunu koruyan mı ?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
resimde çok güzel bir şey anlatılmış bence. siz erkek olduğunuz için tuzunuz kuru anlayamıyorsunuz tabi, aklınızı kullanmadığınız için, kadın olsaydınız o peçenin içinde hapis olmanın ne demek olduğunu anlardınız.

Senin ne düşündüğün önemli degil bizi her durumda gören Allah var, biz yalnızca O'nun emirlerine uyarız! Kullarının değil!
Bize düşen sadece "işittik ve itaat ettik" demektir.

Sizdeki bu batıyı,islam düşmanlarını örnek alma hevesi neden? Siz Hatice anamızın,Aişe anamızın ne kusurunu gördünüz ki onları örnek almıyorsunuz ? Allah'ın ayetlerin sizin gözünüzde moda kadar değeri yok mu adi herifler ! Vallahi yazık size, yazık!

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Milli Eğitim'den Özdilek'e yalanlama
Özdilek’in takvimi çarşaflı kadınlara hakaret edildiği için büyük tepki çekti. Özdilek ise çocukların çizdiği resimleri il milli eğitim müdürlüklerinin öğretmenlerden oluşturduğu jürinin seçtiğini bahane etti.
Milli Eğitim'den Özdilek'e yalanlama

Skandal resim Eskişehir'de çizilmişti. yenisafak.com.tr'ye konuşan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Özmen, "Resimleri biz seçmedik. Basından haberimiz oldu" açıklaması yaptı. Görevlendirme olmadan jüriye katılan ve skandal resmi seçen iki öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Ünlü ev tekstil markası Özdilek tarafından hazırlanan skandal 2015 yılı takvimi, kamuoyunu ayağa kaldırdı. Cumhuriyetin Renkleri konulu resim yarışması düzenleyen şirket, seçtiği resmi 2015 takviminde bastı. Tepkiler üzerine açıklama yapan, takvime bastıkları resimlerin il milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği öğretmenler oluşan jüri tarafından seçildiğini savundu.

Skandal resmin Eskişehir'deki Ticaret Odası Ortaokulu öğrencisi tarafından seçildiği öğrenildi. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise Özdilek'i yalanlayarak, resimlerin kendileri tarafından belirlenmediğini ve jüride yer alan öğretmenlerin görevlendirilmediğine dikkat çekti. Milli Eğitim: Resimleri biz seçmedik

Yarışma şartnamesinde çocuklar yaptıkları resimleri direkt mağazalara teslim etmeleri maddesinin yer aldığını belirten Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen yenisafak.com.tr'ye yaptığı açıklamada resimlerin seçilmesinin kontrollerinde olmadığını sadece yarışmanın yapılacağına dair duyurulara izin verdiklerini söyledi.

Özen, “Özdilek mağazamıza öğrenciler müracaat etsinler biz değerlendireceğiz ve çocukların ödüllerini de biz vereceğiz diye şartnamede belirtmiş. Yapılan resimler okullarda hiçbir incelemeden geçmedi. Olayın bizim kontrolümüzde gerçekleşmemesinin kaynağı bu. Yarışmanın yapıldığını biliyoruz. Yarışma için duyurular için izin verdik. Ama resmi seçen kurum ve seçici komisyon bizimle ilişkili değil. Biz de basından haberdar olduk” diye konuştu. Yaşananların son derece üzücü olduğunu belirten Müdür Özen, “Bundan sonra aşamaların her ayağına katkı sağlamadığımız bir organizasyona izin vermeyiz” dedi.

Öğretmenlere soruşturma açıldı Çarşaflı kadınlara hakaret içeriği nedeniyle tepki çeken resmin iki öğretmen ve Özdilek mağazasının pazarlama müdürü tarafından seçildiği öğrenildi. Öğretmenlere Eskişehir Valiliği tarafından herhangi bir görevlendirme izni verilmezken, öğretmenler hakkında soruşturma başlatıldı.

Öte yandan öğretmenlerden birinin bir imam hatip lisesinde görev yapan resim öğretmeni olduğu ortaya çıktı. Resim ise Ticaret Odası Ortaokulu öğrencisi E.K tarafından çizildi.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Skandal resim Eskişehir'de çizilmişti. yenisafak.com.tr'ye konuşan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Özmen, "Resimleri biz seçmedik. Basından haberimiz oldu" açıklaması yaptı. Görevlendirme olmadan jüriye katılan ve skandal resmi seçen iki öğretmen hakkında soruşturma açıldı.
Ne acayip bir açıklama zaten müdür demiyor, müdürlük diyor . Ayrıca ne menem bir yarışma görevlendirme olmadan juriye katılınabiliyor ve bu da olayın üstüne tüy dikme safhası herhalde ...

Öte yandan öğretmenlerden birinin bir imam hatip lisesinde görev yapan resim öğretmeni olduğu ortaya çıktı.

Ü Çevrimdışı

Ümit ERDOĞAN

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
firma sahibi ile dün görüştük.Çok üzgün olduğunu ifade etti.Ayrıca bu duruma istinaden dun sosyal medya üzerinden açtığımız (özdilek yetimleri giydirsin) gurubunun üye sayısı kadar yetimi giydirmeyi taahhüt etti. en son 2000 civarında bir üye sayısı vardı.

Üst Ana Sayfa Alt