Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Paris'te Şerefsiz Mizah Dergisine, İzzetli Baskın

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün gece Hebdo'nun iğrenç karikatürlerini yayınlayan Almanya/Hamburg çıkışlı bir gazetinin arşivine saldırı olmuş. Çok sayıda arşiv klasörü yakılmış ...
B7EmBtECEAITRP2.jpg

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aşagilik kopekler vallahi su an agliyorum. Bunlar ne kadar serefsiz. Allah sizin belanizi versin. Allah belanizi versin kopek soylari. Allahin laneti sizin uzerinize olsun. Arzusu cennet olanlar bu kopeklere.meyletmeyecektir. pis necis serefsiz adam.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Cuma namazlarini kilmamak mi lazim acaba. Bu adamlar ne bicim insanmis yahu. Akhiler siz kiliyor musunuz cuma?

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cuma namazlarini kilmamak mi lazim acaba. Bu adamlar ne bicim insanmis yahu. Akhiler siz kiliyor musunuz cuma?
akhi sen ist.da değil misin?orada muvahhidlerin sayısız mescidi vardır oralara git nakilkürsüsü orada,öncü nesil dernekleri orada,buhari vakfı orada daha bilmediğim onlar gibi niceleri vardır

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi sen ist.da değil misin?orada muvahhidlerin sayısız mescidi vardır oralara git nakilkürsüsü orada,öncü nesil dernekleri orada,buhari vakfı orada daha bilmediğim onlar gibi niceleri vardır
Galiba imam buhari vakfi bana yakin mail attim gecen ama en iyisi yuz yuze gorusmek. Eyvallah. Bu adam bastayken en azindan camiye gidilmez adamdan nefret ettim. Bu kadar kafir kopegi olunmaz.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yalan söyleyim ... bizim burda fazla cemaatler yok ... bir diyanetin almanya uzantisi var birde milli görüş ... ha birde milliyetcilerin var ...
Zorunlu olarak gidiyordum bazilarina ... ne kadar cuma'nın farz olup olmamasi konusunda kalbim mutmain olmasada...
Gecen cuma hutbelerinde bu konuda beyanatları olacaği ve sinirleneceğim icin gitmedim ...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ahh dunya sen ne kahbe bi yermissin.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

zamanında bizim akhiler normal camilerde kılmıyordu (ben kılıyordum)
şimdi ise o uygulamanın yanlış olduğunu kabul ediyorlar ve toplumdan soyut davet olmaz görüşü hakim
delillerede baksan açıktan küfürde olmayan kişinin arkasında namaz kılınır.

Dünyalık elde etmek ve maaş için tağutların kurumlarına ve batıl velayetlerine bağlı kalarak onlara yalakalık yapanlar.
Bu kimsenin arkasında kılınan namazı batıl olarak görmeyiz. Onların arkasında namaz kılmanın hükmü, fasığın ya da küfre düşürmeyen bid’at ehlinin arkasında namaz kılmanın hükmü gibidir. Bu nedenle biz onların arkasında namaz kılmayı uygun görmemekle beraber, batıl saymayız. Şirk ehlinden uzak olan ve sünnete bağlılığını izhar eden sünnet ve Tevhid ehlinin arkasında namaz kılmak bize daha sevimlidir. (Şeyh Makdisi ; Akidemiz kitabı, Namaz babı, S: 50 - 51)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi

ben utanarak sunu diyorum :'( basim dönmedigi zaman veya utangaçligin verdigi rahatsizlik olmadigi zaman ben arap camisine gitmeye çalisiyom..
utanarak dedigimde kastettigim sey çok fazla basimin dönmesi :'(

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet belamlari dualarda ve hutbelerde tagutlara dua ettiriyor ... hertürlü bidat var ... ya onlar gibi namaz kilacan ya da sana garip garip bakacaklar :)

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeytan bazen sağdan gelir dikkat etmek lazım
abi şimdiye kadar camiide cemaatle namaz kılıpta sonra camii vesilesiyle birine tebliğ ettik mi ki?edebilenler etsinler ama namazı kılp çıkıyorsak tebliğ için oradayım diye kendimizi kandırmanın da bir manası yok belki küçük yerlerde yaşayanlar için geçerli dediğin şey ama metropollerde durum böyle değil mesela gidiyorsun camiiye hoca sapık sapık hutbe veriyor dinliyorsun ve namaz kılıyorsun çok mu doğru bu iş şimdi ben kendime yediremiyorum bu durumu o yüzden muvahhidlerin gittiği bir yer varsa oraya gidiyorum yoksa bu memurların arkasında kılmamaya gayret ediyorum

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi istanbuldaysam eğer mescid var cuma namazı için onun dışında uzaktaysam üniversite için şehir dışındayım şuanda buradaki camilerin %70 ini gezdim ta ki küfrünü görene kadar bekliyorum küfrünü gördüğüm zaman terk ediyorum zaten cuma hutbesinde tağuta dua edince sadece öğlen namazını kılıyorum :))

Üst Ana Sayfa Alt