Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Paris'te Şerefsiz Mizah Dergisine, İzzetli Baskın

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
B7E4ekRCQAAWa0w.jpg:large

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kalpleri kararmış kafirler bir insan bu kadar iki yüzlü olamaz (ki bu onların insan olmadığını ortaya koyuyor)milyonlarca masum sivilin sırf Müslüman diye organize bir şekilde katledilmesini görmeyenler bir kaç pislik için dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Avrupalı kafirleri anlayabiliriz sonuçta kafirliklerinin gereğini yerine getiriyorlar ancak kendini Müslüman diye nitelendiren bu pis müşriklerin onlara destek vermesi,olayı kınaması zillet içinde olduklarının ispatıdır Hristiyan ve Yahudi kafirlerine şirin gözükmek Allah tan değilde onlardan korktukları için en baş safta yer almışlardır...

<<Daha önce kendilerine 'savaştan uzak durun, namazı kılın ve zekatı verin' direktifi verilmiş olanları görmüyor musun? Şimdi üzerlerine farz kılınınca, onların; Allah'tan korkar gibi ya da bundan bile daha fazla, insanlardan korkan bir grubu «Ey Rabbimiz niye üzerimize savaşmayı farz kıldın, bize biraz daha mühlet tanısaydın olmaz mıydı?» dediler. Onlara de ki; «Dünya zevki kısa sürelidir. Ahiret ise sakınanlar için daha hayırlıdır. Orada kıl payı bile haksızlığa uğramazsınız>>(Nisa 77)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi şimdiye kadar camiide cemaatle namaz kılıpta sonra camii vesilesiyle birine tebliğ ettik mi ki?edebilenler etsinler ama namazı kılp çıkıyorsak tebliğ için oradayım diye kendimizi kandırmanın da bir manası yok belki küçük yerlerde yaşayanlar için geçerli dediğin şey ama metropollerde durum böyle değil mesela gidiyorsun camiiye hoca sapık sapık hutbe veriyor dinliyorsun ve namaz kılıyorsun çok mu doğru bu iş şimdi ben kendime yediremiyorum bu durumu o yüzden muvahhidlerin gittiği bir yer varsa oraya gidiyorum yoksa bu memurların arkasında kılmamaya gayret ediyorum

akhi sözlerini iki farklı yerden cevaplıyayım
1:evime yakın namaz kılabileceğim derneğimiz var fakat işim gereği bazen uzakta oluyorum cumayı veya vakit namazlarını camide kılmam gerekiyor
2: tebliğ olayına bakış açım farklı. ''biz camiye gitmiyoruz'' veya bu selefiler camiye gitmiyor cümlesi insanlarda itici ve antipatik görünmemize yol açar. camiye her gittiğimizde bir kişiyi alıpta akidesine etki edemiyoruz elbette fakat bir iyi örnek olalım,elimizden geleni yapalım sonrası kalplerin elinde olduğu rabbimin işidir

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Iyi ve dindar sandığımız insanlara inancım şu olaylarda tamamen değişti, meğer ÇOĞU kişi göründüğü gibi değilmiş. Ne kadar da gâvur meraklısı insan(!) varmış! Arada bir dinlediğimiz ve örnek almaya çalıştığımız hocalar başta olmak üzere çok yanıldığımı gösterdiler bana.Gerçi belki iyi oldu bunu öğrenmem, kim mü'min kim münafık ortaya çıktı bu sayede.

Iyi ki peygamber (sav) aramızda değil, bu iğrenç insanların yaptıklarını iyiki görmüyor. Ama ben; O bütün bunları görüyormuşçasına Utanç içerisindeyim...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Tv ve bilumum tağutun egemen olduğu basın organı bence bonzai'den daha zararlı. Yediden yetmişe herkez tek bir ağızdan nasıl konuşabiliyor anlamıyorum. Davutoğlu'nun Fransa'ya gitmesinin sebebi 'Devletlerarası Politika' ymış, yoksa diğer devletler 'Yoksa sen terörü mü destekliyorsun?' diye parmak sallarmış, biz yanlış anlamışız akhiler : (

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt