Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Paris'te Şerefsiz Mizah Dergisine, İzzetli Baskın

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
iste bende ona darildim ya akhim:) yanlis hatirlamiyorsam bana destek mesajlari gönderen akhilerin arasinda sende vardin, bende ne biliyim iste...sayfullah akhi beni hatirladi diye husnu zan etmistim:kedicik:

Akhim bir hatam olmuşsa kusura bakma, bilinçsiz yapmisimdir, hatamı özelden yazıp belirtseydin daha uygun olurdu ama yine de Allah razı olsun bir daha dikkatli olacağım inşallah

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Akhim bir hatam olmuşsa kusura bakma, bilinçsiz yapmisimdir, hatamı özelden yazıp belirtseydin daha uygun olurdu ama yine de Allah razı olsun bir daha dikkatli olacağım inşallah

estagfirullah akhi hatan olmadiki, olsaydi dedigin gibi özelden yazardim:) burda hata yok ben sadece mesajimdan alinti yaptigin için bana bisey soracaksin diye dusünmüstüm:) sen kendin hata gördüysen bilemem..
ama merak etme yanlisliklada olsa kusur yaparsan sana özelden söylerim ama 3'cü kez söylüyom hata olmadi:cool:

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''Cumhuriyet çamur salyanı ümmete sıçratma!!''

Haber7 yazarı Esra Elönü,Cumhuriyet Gazetesi'nin Hz.Muhammed'in karikatürünü yayınlaması üzerine gazeteyi ve malum yazarlarını ''Isırmaya çalışan dişsiz dalkavuklar , Ey gözleri kana secde eden çığlık çığlığa fitne sıvayıcıları, Ey kılıçlarını hakaretin küfrün ahırında törpüleyen ipini sağlam çukura bağlamış gübre öğütücüler! Allah şahit olsun ki Ümmetin peygamberine yaptığınız bu alçaklığı unutmayacağız'' diyerek sert bir dille eleştirdi

İşte Elönü'nün ''Cumhuriyet çamur salyanı ümmete sıçratma!!'' başlıklı yazısı ;

Sen istediğin kadar kudur ısıramayacaksın!

Ey! Gözyaşını Timsahın oyulmuş gözlerindeki cerahatten alan, salyayı köpeğin ağzından avuç avuç koparıp bedenlerine sıvayan azgın tayfa! Ey! Omurgalarını ikiye katlayıp kudurmuş gazete kağıtlarına saran birinci hamur alçaklar! Ey! Ümmetin damarına at tırnaklarıyla basan fistanlı savaşçılar!

Ve yine damarları lağım farelerinin çifliği olmuş sonsuz boşluk erbabları!

Ey! Isırmaya çalışan dişsiz dalkavuklar , Ey gözleri kana secde eden çığlık çığlığa fitne sıvayıcıları, Ey kılıçlarını hakaretin küfrün ahırında törpüleyen ipini sağlam çukura bağlamış gübre öğütücüler! Allah şahit olsun ki Ümmetin peygamberine yaptığınız bu alçaklığı unutmayacağız.

Siz var ya siz, Taif’e geçip Ümmeti için başını göğe diken Peygambere alaylı ağzıyla küfür sıçratan Sekif Kabilesinin atlılarısınız. Siz, Amr b. Umeyr’in oğulları olan Abdi Yalîl, Mesud ve Habib kardeşlerin yaltakçılarısınız, Sizin attığınız taşa el sürmeye tenezzül etmeyecek bu ümmet!

Biz anasını babasını terk edip onun kanlı ayakkabısından su içmeye, taşlanmış bağrından yara eksiltmeye hazır Zeyd. Bin Harise gibi dimdik duracağız. Ey taşlayıcılar, ey çamur emen bataklık firavunları, Biz Resullullahı Taifte bir kere yalnız bıraktık ve şimdi sizin Taifinize sizin taşınıza boyun eğen sizin gibi olsun. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Sen zulme uğramış tüm mazlumların Rabbisin. Sen benim de Rabbimsin. Beni kimlerin eline bırakıyorsun? Bana kaba ve sert davranan bir yabancıya mı, yoksa bana üstün kılacağın bir düşmana mı? Peygamber o taşların altında Allah’a böyle dua etmişti. Ya Resullulah seni bu çamurdan putların eline bırakmayacağız. Bu çamurun oluk oluk yok olması Allah’ın bir damla yağmuruna bakar. Seni bu kendi yaptıkları helvadan yalanlara tapan putlara bırakmayacağız.

Seni rezil karikatürlerine harç eden içimizdeki uuuluyan kalemlerin eline bırakmayacağız. Siz kimsiniz? Ceyda Karan gibi numunelik atık su fıçısı ne hakla o karikatürleri köşesinden yayınlıyor. Eğer Ebu Leheb’in eşi Ümmü Cemil’i görmek istiyorsanız bu kadına bakın! Bu kadının irinli köşesine, kullanılmamaktan kabuk bağlamış vicdanına, ve ölü salyangozlara ahır bile olamayacak o beynine bakın! Bakın diyorum.. Bunlar infial yaratmak isteyen, Gezide yapamadıklarını bu karikatürlerle yapmaya çalışan 40 vasati çöp kuruları. Yaksalar da dönüp bakmaya tenezzül etme! O parfümlü tükürükleri bile karıncalar için azap yağmuru! Ey Ümmet! Sen bunların uzağına düş, tuzağına tükür geç!

Ey Ümmet! Peygamber yanındaymış gibi hareket et! Onlar Lehebleştikçe sen Zeyd Bin Harise ol. Ümmetin hamuru, Cumhuriyetin azgın çamurundan büyük! Sen sabırla yoğur, onların bu kudurmuşluğu, bu azmışlığı en alçak köşelerde sirk gösterisi! Sen sabra, ve duaya hicret et!

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
kardeslerime duyuru

yasadiklarimdan dolayi asiri alingan oldugum dogru, bunu farkettiginizi biliyom
sizleri üzdügümüde biliyom, kimse hayir demesin, sizleri üzdüm
burda gene dert yanip, neden alingan oldugumu anlatmaya gerek yok
beni tanisaydiniz hiç süphesiz anlardiniz ama ne yazikki forum üzerinden ancak bukadar oluyor
bazen bir mesaj yaziyom ama sonra iyimi ettim kötümü onu bile bilemiyom
burda birbirimize destek olmamiz lazim, yani siz bana ben size, kardesçe, abice bana yardim etmeniz
bazilari bilerek yada bilmeyerek sert cevap veriyor ve ben bazen zor kendime geliyom, geliyom ama yârasi kaliyor
ve bugünde istemeyerek 2 akhiyi üzdüm, böyle yapmaya devam edersem herkes benden nefret edecek diye korkuyom, oysaki benim dogru dürüst hiç arkadasim olmadi, burdada o yüzden... yani o yaptiklarimi isteyerek yapmiyom...

hakkinizi helal edin ahmet

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ACİL bu baskınla ilgili ayetli ve hadisli savunmaya ihtiyacım var.... kardeşler yardımlarınızı bekliyorum.... aaacilen

Rasulullaha Hakaret Edenlerin İnfazı Üzerine Muslumanlara Sövenlere Nasıl Karşılık Verelim?
https://www.islam-tr.org/konu/rasul...nlara-sovenlere-nasil-karsilik-verelim.40685/

Allah'a, Peygambere Küfredeni Öldürmenin Hükmü Nedir?

https://www.islam-tr.org/konu/allaha-peygambere-kufreden-komutani-oldurmenin-hukmu-nedir.29838/

Rasulullah'a Hakaret Edenlere Sabredilmeli Diyenlere Cevap?
https://www.islam-tr.org/konu/rasulullaha-hakaret-edenlere-sabredilmeli-diyenlere-cevap.40684/

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FİLİSTİN

Hamas'tan bir haftada iki farklı açıklama!
Filistin Direniş Hareketi (Hamas) de Charlie Hedbo dergisine düzenlenen ve 12 kişinin öldürüldüğü saldırıyı kınadıklarını bildirdi. Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada ayrıca, “Uluslararası toplumun Filistinli çocukları öldüren İsrail terörünü ele almasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verirken yeni Hamas'tan yeni bir açıklama geldi.

hamas-tan-bir-haftada-iki-farkli-aciklama-.jpg

'Charlie Hebdo, yürüyüşe katılan Müslümanlara güçlü bir tokat attı'

Peygamber Efendimiz'e hakaret karikatürlerinin yeniden yayınlanmasını kınayan Er-Reşak: 'Charlie Hebdo , Yürüyüşe Katılan Müslümanlara Güçlü Bir Tokat Attı'

Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Fransız Charlie Hebdo gazetesinin yeniden Peygamber Efendimiz'e hakaret karikatürleri yayınlamasını şiddetle kınadı.

Er-Reşak, gazetenin bu yaptığının çirkin bir davranış ve tüm dünyadaki Müslümanlara hakaret olduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı'na konuşan Er-Reşak, Arap ve Müslüman liderlerin katıldığı Paris'teki yürüyüşte beşeriyete hidayet yolunu gösteren Allah Rasulü sallallahu aleyhi ve sellem'e hakaret içeren karikatürlerin taşınmasının ve Charlie Hebdo gazetesinin yeniden Hz. Peygamber'e hakaret eden karikatürler yayınlamasının yürüyüşe katılan Arap ve Müslüman liderlere atılmış güçlü bir tokat olduğunu ifade etti. Er-Reşak, Müslüman liderlerin Paris yürüyüşüne katılmalarını da düşmemeleri gereken bir hata olarak niteledi.

Arap ve Müslüman liderlerin Paris'teki Charlie Hebdo'ya destek yürüyüşüne katılmasından ilk yararlananın İslam'a ve İslam Peygamberi'ne hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren gazetenin bizzat kendisi olduğunu kaydeden Er-Reşak, "İşte gazete bugün kendisine verilen desteği fırsat bilerek, karşısında ciddi bir tavır görmeden Müslümanların kutsallarıyla ve simge isimleriyle alay etmeyi sürdürüyor" dedi.

Hamas lideri, Peygamber Efendimiz'e hakaretin tüm semavi dinlere yöneltilmiş bir hakaret ve ırkçı bir davranış olduğunu, düşünce ve ifade özgürlüğüyle alakası olmadığını söyledi.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FİLİSTİN

Fransa'da Öldürülen Yahudilerin Cenaze Töreni Yapıldı (Foto)
Fransa’nın başkenti Paris’te bir markete yapılan baskında öldürülen Yahudiler için İsrail’de cenaze töreni düzenlendi.

fransa-da-oldurulen-yahudilerin-cenaze-toreni-yapildi--foto-.jpg

Fransa'nın başkenti Paris'te bir markete yapılan baskında öldürülen Yahudiler için İsrail'de cenaze töreni düzenlendi.

Paris'teki market baskınında öldürülen Yoav Hattab, Yohan Cohen, Philippe Braham ve Francois-Michel için düzenlenen törene İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, İsrailBaşbakanı Binyamin Netanyahu, muhalefet lideri Isaac Herzog ve çok sayıda bakan ve milletvekili katıldı. İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin cenaze töreninde yaptığı açıklamada, "Sizleri canlı olarak burada görmek isterdik. Karşınızda kırık bir kalp ile duruyorum ve acınızı paylaşıyorum.

Tüm ulusumuz benimle birlikte ağlıyor" dedi. Konuşmasında Avrupalı liderlerin Yahudilerin korunması için daha fazla adım atması gerektiğini de ifade eden Rivlin, "Avrupalı liderler Avrupa'daki Yahudilerin güvenliğini bir kez daha gözden geçirmeli. 2015'te böyle şeyler olmamalı" dedi.

Fransa'da geçtiğimiz hafta Charlie Hebdo saldırısının ardından bir marketi basan silahlı kişiler, markette bulunan 4 rehineyi öldürmüştü. Öldürülen 4 kişinin Yahudi olduklarının açıklanmasının ardından 4 kişinin cenazesi gömülmek üzere İsrail'e gönderilmişti.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

rpmdiz.jpg

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
oldugumuz yerden bilgiler
insanlar sokaga çikmaya korkuyorlar, müslümanlara korku dolu gözlerle bakiyorlar, araba sürerken bile...
islamla ugrasilmayacaklarini anlamis gibilerki aman sakın bunlara bulasmayalım düsüncesindeler...
polisler müslümanlari daha çok izliyor gibi, biseymi yapiyorlar, planmi, bombami vs....
dün arabam bir magzanin parkinda bozulmustu, bizde galiba eve yürüyerek gidecegiz demistik, sonra bir arkadasi çagirdim o arabaya bakti
eger müdahele edilmeseydi arabam patlayacakti:eek: bir düsünün herkes nederdi, arabayi buraya birakip gittiler ve böyle oldu derlerdi
zaten arabin motor kismina kablo takmistim onu gizledim ama görenler panik oluyodur:D

Al-Alameyn Çevrimdışı

Al-Alameyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hudeybiye anlaşması da ilk başta fayda-zarar ekseninde zararlı olarak görülüyordu ancak sonraları müminlerin faydasına olduğu ortaya çıktı (linkini verdiğim yazıyı okusaydın görürdün)
Dikkat ediyorum nerede cihadla ilgili bir konu olsa cihad karşıtlarının görüşlerini yumuşatarak bizlere sunuyorsun "yok mücahid kardeşlerimiz şöyle yapmasaydı böyle yapsaydı yok bu ne kazandırdı ne kaybettirdi,daha akıllı davranılmalıydı vs." öyle bir konuşuyorsun ki her lafında cihada,mücahidlere bir ayar çekme çaban var Allah'tan kork sen eleştirdiğin mücahidler kadar İslam için çaba gösterdin mi?Allah için bir gece uykusuz kaldın mı?Bir kere cepheye gidip mücahidlerin halini gördün mü?Neden kendine bakmaksızın mücahidleri eleştirirsin.Hatırlıyorum önceki bir mesajında mücahid liderlere akıl vermiştin yahu bu senin-benim haddime mi Allah için biraz haddimizi bilelim,bu senin ayarsız mesajların bir değil iki değil buradan yönetici abilerime sesleniyorum bu kişinin şimdiye kadar attığı mesajları bir inceleyin dediklerimde haksız mıyım?

Heycan akhim, Allah c.c. cevabından dolayı senden razı olsun.. Merak etme bahsettiğin linki okudum ama yazının müellefi sebep-sonuç ilişkisinden yola çıkmasına rağmen kıyas bağlantısını yanlış yöne çekerek birçok hatanın altına imza atmış gözüküyor.. Burada Hudeybiye Anlaşması ve Paris olayları arasında bir bağlantı yürütmek hem mantıken ve hem de kıyas kurallarının uygulanması babında yanlıştır.. Eğer Hudeybiye Anlaşması bir baz alınıp, sebep-sonuç ilişkisinden bir sonuca varılması gerekiyorsa o da Peygamber Efendimiz s.a.v’in “Ey iman edenler! Akitlerinizi yerine getirin” [Maide:1] emrine uyarak, dıştan-içe doğru olan bir fethin gerçekleşmesini sağlamış olduğudur.. O Mübarek insanın daha önce yapılan bütün anlaşmaların şart ve hükümlerine riayet etmesindendir ki Hudeybiye Anlaşması’nın neticesi Kuran’da “apaçık bir fetih olarak” belirtilen bir neticeye ulaşmıştı..

Yukarıdaki Hudeybiye örneğinin sonuç kısmından Paris olaylarını değerlendirirsek, Kuaşi kardeşlerin yaşadıkları devletin kanun ve kurallarını hiçe sayarak, yani akitlerini yerine getirmeyerek hem kendileri ve hem de Fransa/Avrupa’da yaşayan müslümanların zafer değil, fakat içten-dışa olan ve müslümanlara zarar veren bir neticenin oluşmasına neden olmuşlardır.. Avrupa müslümanlar tarafında hergün içten fethedilirken, bu son olay fethin hedefinin ters yöne kaymasını sebep olmuştur.. Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz [Buhari] hadisinden yola çıkarak, daha önce adlarını verdiğim müslümanların İngiltere ve Fransa’daki buna benzer eylemleri, aslında Avrupa’da yaşayan müslümanların yapılan yanlışlardan dolayı tekrar aynı yanılgının sebep-sonucuna maruz kaldığını göstermiştir.. Eğer bakılması ve klavuz edilmesi gereken bir davranış varsa o da Resulu Ekrem s.a.v’in Taif’de sergilediği davranıştır..

Diğer dediklerine gelirsek... Bütün yazdıklarımı tek tek okur ve üzerinde biraz düşünürsen, hiçbirinde altını çizerek diyebilirim ki hakkıyla Allah c.c. adına cihad eden mücahidlere karşı bir görüş yoktur, tam tersi mücahid adı altında geçinerek haklı davalarını sürdüren mücahidlerin isimlerini kendilerine adaş ettirip, onların haklarını sürmeleyenlere karşı olduklarini bizatihi müşahade edeceksin.. Cihad nedir? Cihadın şartları nelerdir? Paris’te yapılanlar bir cihad hareketi olarak değerlendirilebilir mi? İşte bu soruları hep kendimize sormak ve üzerinde tefekkür etmek zorundayız ki, bunların da cevabı yine Kuran-ı Azimüşşan ve Efendimiz s.a.v’.n sünneti uluviyesinde mevcuttur.. Rastgele insanları öldürmek yerine kendimize sormamız gereken, bizler ne kadar Efendimiz s.a.v’in ahlak ve yaşamını kendi hayatımızda tatbik ediyoruz olmalıdır..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Heycan akhim, Allah c.c. cevabından dolayı senden razı olsun.. Merak etme bahsettiğin linki okudum ama yazının müellefi sebep-sonuç ilişkisinden yola çıkmasına rağmen kıyas bağlantısını yanlış yöne çekerek birçok hatanın altına imza atmış gözüküyor.. Burada Hudeybiye Anlaşması ve Paris olayları arasında bir bağlantı yürütmek hem mantıken ve hem de kıyas kurallarının uygulanması babında yanlıştır.. Eğer Hudeybiye Anlaşması bir baz alınıp, sebep-sonuç ilişkisinden bir sonuca varılması gerekiyorsa o da Peygamber Efendimiz s.a.v’in “Ey iman edenler! Akitlerinizi yerine getirin” [Maide:1] emrine uyarak, dıştan-içe doğru olan bir fethin gerçekleşmesini sağlamış olduğudur.. O Mübarek insanın daha önce yapılan bütün anlaşmaların şart ve hükümlerine riayet etmesindendir ki Hudeybiye Anlaşması’nın neticesi Kuran’da “apaçık bir fetih olarak” belirtilen bir neticeye ulaşmıştı..

Yukarıdaki Hudeybiye örneğinin sonuç kısmından Paris olaylarını değerlendirirsek, Kuaşi kardeşlerin yaşadıkları devletin kanun ve kurallarını hiçe sayarak, yani akitlerini yerine getirmeyerek hem kendileri ve hem de Fransa/Avrupa’da yaşayan müslümanların zafer değil, fakat içten-dışa olan ve müslümanlara zarar veren bir neticenin oluşmasına neden olmuşlardır.. Avrupa müslümanlar tarafında hergün içten fethedilirken, bu son olay fethin hedefinin ters yöne kaymasını sebep olmuştur.. Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz [Buhari] hadisinden yola çıkarak, daha önce adlarını verdiğim müslümanların İngiltere ve Fransa’daki buna benzer eylemleri, aslında Avrupa’da yaşayan müslümanların yapılan yanlışlardan dolayı tekrar aynı yanılgının sebep-sonucuna maruz kaldığını göstermiştir.. Eğer bakılması ve klavuz edilmesi gereken bir davranış varsa o da Resulu Ekrem s.a.v’in Taif’de sergilediği davranıştır..

Diğer dediklerine gelirsek... Bütün yazdıklarımı tek tek okur ve üzerinde biraz düşünürsen, hiçbirinde altını çizerek diyebilirim ki hakkıyla Allah c.c. adına cihad eden mücahidlere karşı bir görüş yoktur, tam tersi mücahid adı altında geçinerek haklı davalarını sürdüren mücahidlerin isimlerini kendilerine adaş ettirip, onların haklarını sürmeleyenlere karşı olduklarini bizatihi müşahade edeceksin.. Cihad nedir? Cihadın şartları nelerdir? Paris’te yapılanlar bir cihad hareketi olarak değerlendirilebilir mi? İşte bu soruları hep kendimize sormak ve üzerinde tefekkür etmek zorundayız ki, bunların da cevabı yine Kuran-ı Azimüşşan ve Efendimiz s.a.v’.n sünneti uluviyesinde mevcuttur.. Rastgele insanları öldürmek yerine kendimize sormamız gereken, bizler ne kadar Efendimiz s.a.v’in ahlak ve yaşamını kendi hayatımızda tatbik ediyoruz olmalıdır..
http://nakilkursusu.com/tr/sorucevap/392-nebi-sallallahu-aleyhi-ve-selleme-e-hakaret-edenlerin-hukmu

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Heycan akhi, bu saldırılar müslümanlara ne kazandırdı? Taif örneğini verdim ve biz müslümanların nasıl bir tutum içinde olmasından bahsettim.. Bu ve bir önceki benzer saldırılar Avrupa’lı müslümanlar özelde ve ümmet genelde olmak üzere, bizlere ne kazandırdı? Suriye’de açlık, soğuk ve sefaletten ölen müslümanların durumunu mu değiştirdi? Afganistan ve Pakistan’da istikrarsızlık, meşekkat, cehalet, maddi ve manevi sıkıntılarla hergün mücadele veren müslümanların dertlerini mi bertaraf etti? Arakan ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde saldırılara maruz kalan müslümanların hallerinin daha da aşine olmasına mı yardım etti? Bölünen ve birlikteliğe en çok ihtiyacı olan ümmetin evlatlarının birbirlerine karşı olan hasmane tutumlarını mı ortadan kaldırdı? Eğer bir sonuç varsa da o da, bu saldırının müslümanların maslahatına katiyyen bir faide vermemiş olduğudur..

biri senin anana bacına sülalene sövse acaba ne yapardın merak ediyorum ve bizim anamızdan bacımızdan nefsimizden daha değerli olan peygamber efendimize dil uzatılıp dalga geçilecek bizde buna tolerans göstericez öyle mi ? bu benim imanıma ters

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

"Rastgele insanları öldürmek yerine kendimize sormamız gereken.."

Rastgele mi ??? Rastgele Öldürmek böyleyse adamlar ( Allah şehadetlerini kabul etsin inşaAllah) baya iyi rast getirmişler!!

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Danimarka'da; bu Fransa'daki olaydan sonra, bazı ırkçılar tesettürlü kardeşlerimize saldırmış ve Kopenhag'da iki bacımızın örtülerini çıkarmaya çalışmış adi köpekler! Ama Hakkı savunanlar her yerde olacak ya, burda da müslüman Gençlere Facebook'tan bir bilgi gelmiş. Mesajda diyor ki; eğer böyle bir saldırıyla karşılaşırsanız ( yani sizi takip eden filan olursa)anında şu numarayı arayın ve yardımınıza gelelim diye. Tabi o anda insanın aklına aramak gelir mi, arayacak zamanı bulabilir mi insan bilinmez ama Allah cc böyle iyi insanların sayısını artırsın ve bizi kafirlerin şerrinden korusun. Âmin

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Efendimiz s.a.v’in ahlak ve yaşamını kendi hayatımızda tatbik ediyoruz olmalıdır..
Yaw he he yıllardır hep aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp müslümanların önüne koyuyorsunuz tabi yerse. İslam hoşgörü dinidir diye diye yıllarca zillet altında yaşattınız ümmeti "İnsanlarla; "lâ ilâhe illallah" deyinceye, namaz kılıncaya, zekat verinceye kadar savaşmakla emrolundum. diyen bir peygamber modeli ve sizin süper kahraman yaptığınız peygamber tıpkı sufiler gibi yoksa peygamber sizin için sadece abdestin nasıl alınacağını anlatan bolca ibadet eden ve kendisine hakaret edildiğinde sürekli yumuşak davranan birimi yoksa hayatınızın rehberi ve yaşam felsefeniz mi ? neyse fazla uzatmıycam ama artık elhamdülillah "Usame ister ölsün ister diri kalsın elhamdülillah artık kıyam başlamıştır"

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hepimiz-kuasi-kardesleriz-1401151200_m.jpg

‘Hepimiz Kuaşi kardeşleriz’

Hizbullah’a siyasi kanadı olan Hüda-Par’ın Şanlıurfa belediye başkanı adayı olan Avukat Emin Güneş, Paris katliamı saldırganlarına sahip çıktı.

Hizbullah’a siyasi kanadı olan Hüda-Par’ın Şanlıurfa belediye başkanı adayı olan Avukat Emin Güneş, Paris katliamı saldırganlarına sahip çıktı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “mazlum ve mağdur” dediği Hüda-Par’ın önemli isimlerinden Güneş, “Hepimiz ‘Kuaşi kardeşler’ idik” dedi.

Hizbullah’ın siyasi kanadı olan Hüda-Par’ın Urfa belediye başkanı adayı olan Avukat Emin Güneş, Paris katliamı katillerini sahiplendi. Güneş, Twitter’de paylaştığı mesajında “Eskiden 11 Nisanda Urfa'da hepimiz ‘Kuaşi kardeşler’idik. Şehrimizi Fransızlardan kurtarırdık. Biz yine öyleyiz de içimize Fransızlar sızmış” dedi.

Şanlıurfa, 11 Nisan 1920’de düşman işgalinden kurtulmuştu.

İşte Avukat Emin Güneş’in paylaştığı o mesaj:

emingnestweet.jpg

Odatv.com

Üst Ana Sayfa Alt