Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Paris'te Şerefsiz Mizah Dergisine, İzzetli Baskın

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Iplenmeyen adam Davutoğlu YouTube .müzik içerikli olduğu için videoyu Koymuyorum. münafıkların zillete Düşüş anı.onlara ne Müslümanlar nede kâfirler saygı duymuyor.şu ayet tam bunları işaret ediyor."kendi dinlerine uymadıkça ne Yahudiler nede Hıristiyanlar senden asla razıolmayacaklardır.de ki:doğru yol,sadece Allah ın yoludur.eğer sana gelen bilgiden sonra onların arzularına uyacak olursan,andolsun ki,Allah Tarafından ne bir dost nede bir yardımcı bulamazsın"Bakara.120.

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Birgün Süfyan bin uyeyyne Müslüman'ların aleyhinde konuşan adama sordu:-kuzeyde Kâfirlere karşı savaştın mı?-adam:hayır.dedi-Güneyde?-hayır.-batı da Doğuda?-adam:hayır.dedi.sufyan bin uyeyyne adama döndü ve:hiç bir yerde Kâfirlere zarar verememişsin,bari susta Müslümanlar sende zarar görmesin.kafirlere karşı cihad etmeyip kâfirler senden emin olmuş,susta Müslümanlar dilinden eziyet görmesin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HABERLER

“PEYGAMBER BÖYLE YAPMAZDI”
17 Ocak cumartesi akşamı Ulusal Kanal'da yayınlanan Ceviz Kabuğu programına konuk olan Abdulaziz BAYINDIR, Paris'te düzenlenen Charlie Hebdo eylemine "Peygamber olsa izin vermezdi" dedi.

-peygamber-boyle-yapmazdi-.jpg

HABER: ISLAH HABER

17 Ocak cumartesi akşamı Ulusal Kanal'da yayınlanan Ceviz Kabuğu programına konuk olan Abdulaziz BAYINDIR, Paris'te düzenlenen Charlie Hebdo eylemine "Peygamber olsa izin vermezdi" dedi.

Stüdyo konuğu olarak Eski bakanlardan Abdullatif Şener'in de konuk bulunduğu Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu progrmaında bu hafta Fransa'da Kouci kardeşleri tarafından gerçekleştirilen eylem tartışıldı.

Programa telefonla katılan ilahiyatçı Abdulaziz Bayındır, "Hz. Peygamber Medine döneminde Abdullah Ubey İbni Selul tarafından defalarca benzer tavırlara muhatap oldu, ancak Kurani emirler çerçevesinde sabır ederek kendisine yönelik tacizlere karşılık vermedi." dedi.

Konuşma esnasında bir çok ayetten iddiasına yönelik delil getiren Abdulaziz Bayındır, "gerçekleştirilen bu eylemin terör olduğunu ve islamın bu tarz eylemleri tasvip edemeyeceğini" belirtti.

Program sunucusu Hulki Cevizoğlu ile birlikte katılımcı Abdullatif Şener ve Abdulaziz Bayındır'da eylemin lanetlenmesi konusunda ortak kanaat belirttiler.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu videoya polisin kaçışınıda eklememi isteyen bi kardeş vardı.Onun için ayrı bir video hazırlamış bulundum.Yine manalı bir neşid ile...
akhi kullandığın prgramların adı ne?
yeri değil ama akhi youtube hakkında verdiğin tavsiyeler için sağol. bide youtubede karşıma bir sürü saçma sapan videolar çıkıyor.reklamları nasıl engelleyebilirim? yani sadece abone olduğum kanalların videolarını görmek istiyorum?

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yeri değil ama akhi youtube hakkında verdiğin tavsiyeler için sağol. bide youtubede karşıma bir sürü saçma sapan videolar çıkıyor.reklamları nasıl engelleyebilirim? yani sadece abone olduğum kanalların videolarını görmek istiyorum?
Ahi.Videoları Sony Vegas Pro 9 ile yapıyorum.O youtubedaki görmek istemediğin videolar için bir çözüm bilmiyorum maalesef.Bende de sürekli Cübbeli Ahmed önerisi çıkıyor :)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi.Videoları Sony Vegas Pro 9 ile yapıyorum.O youtubedaki görmek istemediğin videolar için bir çözüm bilmiyorum maalesef.Bende de sürekli Cübbeli Ahmed önerisi çıkıyor :)
bende sony vegas kullanıyorum. sony vegas için indirdiğin eklentiler veya efektler var mı?

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahki eğer youtube'daki videolarda çıkan reklamlar,sonra youtube sağ tarafta çıkan videoların küçük resimleri sorunsa şurada yöntemleri uygulamanı tavsiye ederim:https://www.islam-tr.org/konu/interneti-muslumanca-kullanmak.38252/ Ben bunu ilk anlatırken Adblock Plus'u önermiştim.O mesela varsayılan olarak bazı reklamlara izin veriyor.Ama onuda kaldırabilirsin.Verdiğim linkte onu anlattım zaten.Yanlız ben şu an Adblock Plus yerine Adblock Edge'yi kullanıyorum.Yine aynısı.Bu sefer varsayılan reklamlara izin vermiyor.Adblock Edge'nin simgesi mavi birşey.Sonra yine orda anlattığım Flashblock eklentiside bu son zamanlarda youtube'da sorun çıkarıyor.Daha onun çözümünü bulamadım.

İlk durum:

ilkdurum1.png

Son durum:

sondurum2.png

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Flashblock'un youtube'daki sorununu birazdan göstereceğim yöntemle çözebildim.Eğer Adblock Plus kullanıyorsanız galiba çözümler fark etmiyor.Ben Adblock Edge kullanıyorum şu an.Şimdi Adblock Edge'ye tıklayın orda Filter Preferences'e gidin.Sonra Custom Filters.Orada 1.sırada Ad Blocking Rules var.O seçili olsun.Onu seçtiktan sonra sağ üstte Add Filter var onu tıklayın.Gelecek satırda şunu yapıştırın->> youtube.com##div#theater-background.player-height bunu yapıştırdıktan sonra enabled(etkin) kutucuğunun işaretli olmasına dikkat edin.

Ekleme:https://www.islam-tr.org/konu/interneti-muslumanca-kullanmak.38252/ konusunda çıkan sorunlar için çözümler yazının en aşağısına eklendi.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
akhiler bunlar korkudan her müslümandan süphelenmeye basladilar, Rabbim yardimcimiz olsun :'(
http://www.islahhaber.net/fransa-harekete-gecti--5-cecen-yakalandi-42861.html

Dün hicretten bahsetmemin en ilk sırada gelen nedenlerinden biri buydu akhi, dinini serbestçe yasayamadigin bir yerde alimler hicreti vacip sayıyor. Zulme rıza zulümdür, kendi nefsine zulümdür, ilk fırsat dinini daha iyi yasayabilecegin bir yere hicret et inşallah.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Dün hicretten bahsetmemin en ilk sırada gelen nedenlerinden biri buydu akhi, dinini serbestçe yasayamadigin bir yerde alimler hicreti vacip sayıyor. Zulme rıza zulümdür, kendi nefsine zulümdür, ilk fırsat dinini daha iyi yasayabilecegin bir yere hicret et inşallah.

akhi yillardir bunun için ugrasiyoruz ama gel görki her zaman bir engel çikti, ve bizde hep Allah en iyi bilendir dedik sabrettik
uygun oldugu zaman gene gelmeye kalktik ama gene engeller çikti, biz çok çok üzüldük ama her defasinda Rabbim en iyi bilendir dedik, belkide hayirlisi böyleymis, gene sabrettik ve iste bu son gelme olayini sizlerle paylasmistim, siteye kayit oldugum zamanlardi hani, ve gene gidemedik, bu sefer tam yikildik, bittik ama Rabbimizden gene ümit kesmedik... simdi bize bir kagit vereceklerki türkiyeye rahat gidelim ama daha gelmedi, eger bu hafta gelmezse görüsüp biseyler yapacaz. ama burasi çok karisiyor benim korkum bu..

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Flashblock'un youtube'daki sorununu birazdan göstereceğim yöntemle çözebildim.Eğer Adblock Plus kullanıyorsanız galiba çözümler fark etmiyor.Ben Adblock Edge kullanıyorum şu an.Şimdi Adblock Edge'ye tıklayın orda Filter Preferences'e gidin.Sonra Custom Filters.Orada 1.sırada Ad Blocking Rules var.O seçili olsun.Onu seçtiktan sonra sağ üstte Add Filter var onu tıklayın.Gelecek satırda şunu yapıştırın->> youtube.com##div#theater-background.player-height bunu yapıştırdıktan sonra enabled(etkin) kutucuğunun işaretli olmasına dikkat edin.

Ekleme:https://www.islam-tr.org/konu/interneti-muslumanca-kullanmak.38252/ konusunda çıkan sorunlar için çözümler yazının en aşağısına eklendi.
Allah razı olsun abi. adblock tan haberim varda edgeden haberim yoktu.
benim sorum şuydu: youtubede kanalima giriyorum tavsiye videolardan abonesi oldugum kişilerin videolarını göremiyorumdum.o tavsiye videoların nasıl gelmesini engelleyebiliriz düşüncesindeydim ama sanirim bunum çaresi yok. ama aboneliklerime tıklayınca sadece abone olduğum kişilerin videosu çıkıyor.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Fransa’da yeni bir saldırı daha

Fransa'nın Nice kentinde, devriye gezen 3 Fransız askeri bıçaklı saldırıya uğradı

fransa-da-yeni-bir-saldiri-daha.jpg

Fransa’nın güneyindeki Nice şehrinde, bir Yahudi cemaatini korumakla görevli 3 Fransız askeri, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Olay, şehir merkezindeki Galeries Lafayette bölgesinde gerçekleşti.

Fransız polisinden yapılan açıklamaya göre olası bir saldırıya karşı devriye gezen 3 Fransız polisinin bıçaklandığı bildirildi.
Yaralı askerlerin durumuyla ilgili olarak henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Saldırganın gözaltına alındığı bildirildi ancak saldırgana yardım ettiği düşünülen 2 kişinin kaçmayı başardığı bildiriliyor.
Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada sabah saatlerinde düzenlenen terör operasyonları kapsamında Paris ve Lyon’da 8 kişinin gözaltına alındığını belirtmişti.

Fransa 7 Ocak tarihinde, ünlü karikatür dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine yapılan saldırılar ile başlayıp, günlerce devam eden silahlı baskınlarına maruz kalmıştı. Yeni saldırı, Fransa’daki saldı kabusunu yeniden akıllara getirdi.

islah haber

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Fransa’da yeni bir saldırı daha

Fransa'nın Nice kentinde, devriye gezen 3 Fransız askeri bıçaklı saldırıya uğradı

Ekli dosyayı görüntüle 9849

Fransa’nın güneyindeki Nice şehrinde, bir Yahudi cemaatini korumakla görevli 3 Fransız askeri, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Olay, şehir merkezindeki Galeries Lafayette bölgesinde gerçekleşti.

Fransız polisinden yapılan açıklamaya göre olası bir saldırıya karşı devriye gezen 3 Fransız polisinin bıçaklandığı bildirildi.
Yaralı askerlerin durumuyla ilgili olarak henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Saldırganın gözaltına alındığı bildirildi ancak saldırgana yardım ettiği düşünülen 2 kişinin kaçmayı başardığı bildiriliyor.
Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada sabah saatlerinde düzenlenen terör operasyonları kapsamında Paris ve Lyon’da 8 kişinin gözaltına alındığını belirtmişti.

Fransa 7 Ocak tarihinde, ünlü karikatür dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine yapılan saldırılar ile başlayıp, günlerce devam eden silahlı baskınlarına maruz kalmıştı. Yeni saldırı, Fransa’daki saldı kabusunu yeniden akıllara getirdi.

islah haber

askerlerden birinin yüzünden digerinin ise kolundan biçaklandigini söylediler...
saldiriyi gerçeklestiren kisinin ismi Moussa Coulibaly oldugu ve Amedy Coulibaly ile baglantisi olup olmadigi arastiriliyormus...
Moussa'yi yakalamis ve sorguluyorlarmis, onunla beraber 1 yada 2 kisininde pesine düsmüsler
bir Türkiye lafi geçti ama galiba tr'den sınır dısı edilmis, Allahou alam, tahmin olarak cihada giden avrupalilar tr'den geçiyor, avrupaya gitmmek içinde tr'den geçmesi lazim, avrupalilarin ve özellikle fransanin korkusu cihada giden kisiler egitim alip fransaya geldiklerinde bir eylem yapmalari..

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
@Ahmet_el_SivaSi Son Olaylardan sonra Fransadaki gelişmeleri nelerin değiştiğini gözlemlerini anlata bilirmisin. mesela müslümanlara olan baskılarda gözle görülür bir artış varmı. Ben aksini olacağını düşünüyorum. Ayrıca davet çalışmaları farklı bir hızla yayılmaya başladımı, somut olarak bu son olaylar Avrupada özellikle fransada etkisini olumlumu, olumsuz mu gösterdi sence, düşüncelerin nelerdir.Ben 11 eylulün sonuçları gibi bereketli olacağı kanaatindeyim. Bu arada SENİ ALLAH İÇİN SEVİYORUM. Samimi birine benziyorsun Duanda bizlerede yer ayır.YAKUP aleyhi selamın dediği gibi BEN GAM VE KEDERİMİ ALLAHA ARZ EDİYORUM DE .

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
@Ahmet_el_SivaSi Son Olaylardan sonra Fransadaki gelişmeleri nelerin değiştiğini gözlemlerini anlata bilirmisin. mesela müslümanlara olan baskılarda gözle görülür bir artış varmı. Ben aksini olacağını düşünüyorum. Ayrıca davet çalışmaları farklı bir hızla yayılmaya başladımı, somut olarak bu son olaylar Avrupada özellikle fransada etkisini olumlumu, olumsuz mu gösterdi sence, düşüncelerin nelerdir.Ben 11 eylulün sonuçları gibi bereketli olacağı kanaatindeyim. Bu arada SENİ ALLAH İÇİN SEVİYORUM. Samimi birine benziyorsun Duanda bizlerede yer ayır.YAKUP aleyhi selamın dediği gibi BEN GAM VE KEDERİMİ ALLAHA ARZ EDİYORUM DE .

Mesajini ögle saatinde gördüm fakat cevap veremedim, açmis oldugum konuda dedigim gibi bu 2 hafta bizim için çok önemli, hersey bu haftalarda olacak, sivasa gelmemiz vs... soruna cevap vermek gerçekten zor, konu uzarda uzar, söylenecek okadar sey varki nerden baslayim nasil anlatayim.. birazda olsa anlatmaya çalisacam...

Samimiligimden süphe duymayin kardesim, kayit olmadan önce kisiligimi gizlemeye çalismistim ama gel görki karsimda temiz kisiler görünce benimde yüreyim isindi ve samimi konustum, yani yapmacik degil, garip zavalli ve zarassiz birisiyim, bela ariyanlar hep bundan faydalanir
bende Allah için sizleri seviyom, bir kaç sakalli akhi'yiz : ) dualarimdasiniz merak etmeyin...

Yazdiklarinda anladigim kadariyla cevap vermeye çalisacam, Rabbim anlatmama yardimci olsun ...

Burdaki insanlar müslümanlarin zarassiz oldugunu biliyorlar, arkadas, komsu, is arkadaslari yada sinif arkadaslaridir
insanlar islam dininin güzel bir din oldugunu biliyor fakat çogu müslüman kötü örnek oluyor ve buda yabancilarin aklinda süphe olusturuyor
fransa için sana ve diger kardeslere hem islama bakislarini hemde türklere bakislarini anlatayim:

islama bakislari: bu tür olaylar oldugu zaman insanlar hemen islami arastirmaya basliyor, kuran bunlarin basinda geliyor. Insanlar kurana bakip insan öldürmek suçmu degilmi ve islamda yeri varmi diye arastirma yapiyorlar. En çok korktuklari sey müslüman olmayan herkes ölmeli lafi, bundan çok korkuyorlar ve buda onlari islamdan uzaklastirip dahada kinlestiriyor. Ama islama giren yabancilar sanki karanliktan çikip aydinliga gider gibi oluyorlar islami seçince, oluyorlar degil gerçekten oluyor ve bu yüzden türlü hakaretlere ragmen dinlerini koruyorlar, onlari görüp ve duyunca kendimden utaniyor ve onlara gibta ile bakiyorum.

Aslinda benim bile ilmim olmadigi halde insanlari islama çekebilecegimi düsünüyorum, fransa zaten yabancilari zor hazm ediyor, le pen'in partisi var mesela onlar yabancilari sevmezler ve her defasinda sınır dısı edilmeleri gerektigini söylerler. benim suan sakalim var ben burda hep iyi örnek olmaya çalisirim özellikle sakal biraktiktan sonra, çünkü ben suan islami temsil eden gençlerden biriyim, bisey demeseler bile gözleri bana "siz müslümalarin iyi oldugunu bilmiyorduk" gibi bakislar atiyorlar, insanlar okadar korkmus veya korkutulmuski islama ters ve yanlis taraftan bakiyorlar ve buna 2 önemli faktör var: 1 islami yanlis yasayan ve kötü örnek olan kisiler 2 medya, en büyük tehlike...

Insanlari aklillari karismis korkmalari çok dogal birde son zamanlarda isid çikti medyada "ha iste simdi gördünüzmü dedigimiz çiktimi" demeleri insanlari dahada ürkütüp nefret ettirdi. fransada bu olaylardan sonra insanlar herzaman oldugu gibi internet, medya filan, buralardan bakiyorlar, ama çogu merak edip bir kurani kerim elde edip kendileri arastirmak istiyorlar, burda bahsetmistim 800 milyona yakin kuran satilmis, bu olaylardan sonra medya neden bahsetmedi...? hepimiz biliyoruz nedenini, çünki onlarin yillardir, asirlardir yaptiklari projeler bozulur, nekadar islama saldirirlarsa okadar insanlar islama merak duyuyor ve çogu elhamdülillah müslüman oluyor.

Biryerde görmüstüm belki hatirlarsiniz "bir sakalli beyaz elbiseli müslüman otobüste oturuyor ve bir durakta otobüse binen bir genç, her halinden evsiz parasiz oldugu belli olan gence bakar uzun uzun ve gözü gencin ayaklarina bakinca duygulanir çünki ayakkabisi yok, daha fazla dayanamaz ve ayakkabilarini çikarip o gence verir, herkes hayretle manzarayi seyrederken gençte sasikin bir sekilde 'ama sizin ayakkabiniz yok nasil gideceksiniz' demis kardeste 'evim uzak degil' deyip ilk durakta inip kayiplara karismis" otobüstekiler bu müslümanin ne adini ne kimligini bilmiyorlar o gencide tanimiyordu herkesin tek bildigi o bir müslümandi.

Medya bikmadan usanmadan insanlari islamdan sogutmak ve nefret ettirmek için herseyi yapiyorlar ve hala devam ediyorlar, bizler ise islami fazla anlatamayip bazen kötü örnek bile oluyoruz Rabbim bizleri affetsin. ben uzun zamandir aklimda insanari dine çagirmak gibi bir niyetim vardi fakat ne bilgim ve nede yardim edecek birileri vardi, yalnizdim, ama islam-tr ile tanistigima çok sevindim, hem birsürü kardes edindim hemde bana yardim/fikir verebilecek akhiler. takildigin birkaç yer varsa veya bir soruna cevap vermemissem sorabilirsin kardesim cevap veririm : ) ama sunuda söyleyeyim bu olaylar insanlarin islama merakini çok arttirdi tipki 11 eylül gibi çok berekettli sadece biraz zaman gerek, Rabbim sayimizi çogaltsin amin

türklere bakislari: nedense türklere bir baska bakarlar, birde müslümansan, yandin.....
arastirmalarima bakarsak türkleri köylüler gibi görmeleri, kaba agresiv ve hatta erkekleri biyikli olmalari rahatsiz ediyormus, kadinlarda salvarli oldugu için sevmezler, bu eski türkiye hatta osmanli zamani idi. osmanli demisken ondan çok nefret ederler, türkleri barbar, kendi irklarindan olmayanlari kesip hatta yediklerini söylerler ayni yamyam gibi derler.. çünki osmanli tarihi degistirip islambolu feth etmis ve peygamberimiz Muhammed(sav) hadisinin gerçeklestirmis olmalari bunlari delirtiyor. avrupaya almamalarida bir neden, ermeni sorunuda var biliyorsun, yunanda var, yani türkiyeyi ortaya kistirmislar. türkiyenin tevhid dini olmasini nekadar isterdim, olamazmi, Rabbim isterse neden olmasin
benim herzaman bahsettigim seytanlarin Türkiye ile bir projeleri var ama ne, biryerde türkiyeyi böldüklerini görmüstüm, paylasanlar fransa, amerika, ingiltere, yunan, ermeni, ve tabiki pisrail.
türkiyedede tevhid bayragini dalgalanmasini görmek istiyom. Rabbim müslümanlara ve mücahitlere yardim etsin amin ecmain

Üst Ana Sayfa Alt