Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Paris'te sınıfta Muhammed (a.s.) Karikatürü Gösteren Öğretmen Gebertildi!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Paris'te sınıfta Muhammed (a.s.) Karikatürü Gösteren Tarih Öğretmeni Samuel Paty' Gebertildi!
kafir öğr.jpg

karika.jpg
Fransa'nın başkenti Paris'te sınıfta öğrencilerine Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan Hz. Muhammed karikatürü gösteren bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polisin şüpheliyi Eragny yakınlarında elinde bıçakla gördükten sonra vurduğu kaydedildi.

Rasulullah'a (s.a.v.) Hakaret Eden Kâfirin Boynunu Vurduktan Sonra Şehid olan 18 yaşındaki Moskova doğumlu Abdullakh Anzorov
5f8bcf8940d70.jpg
Abdullakh-Anzorov-300x300.png
killer-300x242.png

Paris'in kuzeybatısında Conflans Sainte-Honorine'de bulunan bir okul yakınında saat 17:00 sıralarında meydana gelen olayın ardından bıçaklı saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü. France Televisions, öldürülen zanlının 18 yaşında ve terörle mücadele servislerinde kaydı bulunmayan bir kişi olduğunu açıkladı. BFMTV ise saldırganın Moskova doğumlu olduğunu ve saldırdan hemen önce "Allahu Ekber" diye bağırdığını ileri sürdü.

Figaro gazetesi ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde saldırganın Rus uyruklu bir Müslüman olduğunu, 2002'de Moskova'da doğduğunu ve Eragny bölgesinde bir çeteye üye olduğunu ve bu çetenin üyeleri arasında polis kayıtlarında yer alan "aşırı dinci" bir kişi bulunduğunu yazdı.

Olay yeri güvenlik kordonu altına alınırken, Antiterörizm Savcılığı konu hakkında terör bağlantılı cinayetten soruşturma başlattığını açıkladı.

Fransız haber ajansı AFP, öldürülen tarih öğretmeninin 47 yaşında olduğunu, 5 Ekim'de öğrencilerinin aileleri tarafından Hz. Muhammed'in karikatürlerini sınıfta göstermesinden dolayı şikayet edildiğini belirtti.

"Cumhuriyet saldırıya uğradı"
Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Cumhuriyet'in saldırıya uğradığını" ifade etti. "Bu gece Cumhuriyet'e hizmet veren bir öğretmen iğrenç bir saldırıya uğradı. Düşüncelerim o ve ailesi ile. Birlik ve kararlılığımız İslamcı terörizmin canavarlığına tek cevaptır. Yüzleşeceğiz".

Fransa Cumhurbaşkanı Macron saldırıya uğrayan öğretmenin çalıştığı okula gitti
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Eğitim Bakanı Jean Michel Blanquer ve Vatandaşlık Bakanı Marlene Schiappa ile birlikte saldırının yaşandığı Conflans-Sainte-Honorine'e ulaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Fas'taki ziyaretini iptal ederek Paris'e dönen İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in de bölgeye gitmesi bekleniyor.
Öldürülen öğretmenin okuluna gittiği açıklanan Cumhurbaşkanı Macron, olayın ardından kurulan kriz masasına giderek konu hakkında bilgi almıştı.

Fransa Millet Meclisi'nde "Mükemmel Kısas"a ayakta protesto
Millet Meclisi'nde olayın duyulmasının ardından toplantıya ara veren Meclis Başkanı Hugues Renson, "Meydana gelen korkunç saldırıyı dehşetle öğrendik. Meclis ve hepimiz adına mağdurun anısını selamlamak istiyorum" açıklamasında bulundu. Renson'un konuşmasının ardından milletvekilleri öğretmen için ayağa kalkarak yaşanan olaya tepkilerini gösterdi.

Aşırı sağcı lider Marine Le Pen "dayanılmaz düzeyde bir barbarlık"
Saldırıya tepki gösteren diğer bir lider de aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen oldu. Twitter'dan paylaştığı mesajında politikacı, "Charlie Hebdo karikatürlerini sunduğu için bir profesörün başı kesildi: Fransa'da, dayanılmaz bir barbarlık düzeyindeyiz. İslamcılık bizimle savaşıyor: Onu ülkemizden zorla çıkarmalıyız" dedi.

E Çevrimdışı

Ebu Süleyman

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaydan sonra Macron "Artık korku taraf değiştirecek, fransadaki islamcılar eskisi kadar rahat olamayacaklar" tarzı bir açıklama yapmıştı.. Abd'nin 11 eylülden sonra "Ya bizdensiniz ya onlardan" demesi gibi.

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Adamın kafasını niye konuya koyuyorsunuz görünce çok kötü oldum.. .s .s
Gencecik çocuk yaşasaydı şimdi bir ömür hapis mi yatacak yazık ya..
Kendi de ölüme gitmiş..
Kendine yazık etmiş geleceğini karartmış..
Halbuki İslam'a başka şekilde de hizmet edebilirdi..
İslam'ın adını kirletmeyelim lütfen..
İslamiyet böyle bir din değil..
Ancak karşı tarafta da silah olursa sende de silah olursa öyle cihad olur..
Silahsız bir adama ne kadar suçlu olursa olsun nasıl saldırılır?
Mekke'de neden Ebu Cehil'e kimse saldırmadı?
Peygamberin öğretisi bu değil.

Son düzenleme:
Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamın kafasını niye konuya koyuyorsunuz görünce çok kötü oldum.. .s .s
Gencecik çocuk şimdi bir ömür hapis mi yatacak yazık ya..
Kendine yazık etmiş geleceğini karartmış..
Allah resulü (s.a.v.) ile alay edenlerin sonu budur. O gencecik aslana Allah mükafatını verecektir elbet, çünkü Allah rasulünün namusunu savundu.

Abdulmuizz Fida

Admin
Dostum müslümanlar mekkedeyken daha kötü şeylere mağruz kalıyordu..
Mekke'de Cihad ayetleri neden inmedi düşünürsün artık.
Cihad farz, zillete kıyam şart!

Senin İslamı, siyer ve akideyi iyi ders yapman gerekir.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dostum müslümanlar mekkedeyken daha kötü şeylere mağruz kalıyordu..

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Mekke'de Cihad ayetleri neden inmedi düşünürsün artık.
Cihad farz, zillete kıyam şart!

Senin İslamı, siyer ve akideyi iyi ders yapman gerekir.
Cihad ederken ama müslümanlar silahsız insanlarla savaşmıyorlardı. MEkkeli müşriklerl ellerinde kılıçla gelmişler tabii ki de karşılık verecekler. Ben cihadı reddeden birisi değilim. Silahı olmayan birine saldıramazsın ki..

Karşılıklı savaş yapılıyordu onla sokaktaki adama saldırı düzenlemekle ne alakası var ki?
Afganistan'da mesela müslümanlar cihat etti.. Amerikan askerlerine karşı..
Ya da Moğol veya Haçlı savaşları yine müslümanların cihadıdır.. Cihad Allah'ın emridir. Ben onu inkar etmiyorum.
Cihad olmayan bir şeyin cihad gibi gösterilmesine tepki gösteriyorum.
Ben bu kadar kitap okudum. Hiçbirinde silahsız insanlara saldırıldığını okumadım.
Ama sokaktaki adımı öldürmek intihar bombası filan böyle şeyler İslam da yok diye biliyorum..

Varsa kaynağını yazın ben de öğreneyim benim için doğru neyse o :)

Son düzenleme:
Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Heh beklenen laf geldi :D bir de şöyle güzelinden bir "İslam hoşgörü dinidir" gelirse tam olacak yazı :geek:
İslam hoşgörü değil, merhamet ve adalet dinidir. Kur'an da hoşgörü kelimesi geçmez, ama merhamet ve adaleti kapsamlı olarak temellendirir. Her türlü işte ticarette filan hep adil davranır. ;)

Abdulmuizz Fida

Admin
Cihad ederken ama müslümanlar silahsız insanlarla savaşmıyorlardı. MEkkeli müşriklerl ellerinde kılıçla gelmişler tabii ki de karşılık verecekler. Ben cihadı reddeden birisi değilim. Silahı olmayan birine saldıramazsın ki..

Karşılıklı savaş yapılıyordu onla sokaktaki adama saldırı düzenlemekle ne alakası var ki?
Afganistan'da mesela müslümanlar cihat etti.. Amerikan askerlerine karşı..
Ya da Moğol veya Haçlı savaşları yine müslümanların cihadıdır.. Cihad Allah'ın emridir. Ben onu inkar etmiyorum.
Cihad olmayan bir şeyin cihad gibi gösterilmesine tepki gösteriyorum.
Ben bu kadar kitap okudum. Hiçbirinde silahsız insanlara saldırıldığını okumadım.
Ama sokaktaki adımı öldürmek intihar bombası filan böyle şeyler İslam da yok diye biliyorum..

Varsa kaynağını yazın ben de öğreneyim benim için doğru neyse o :)
İslam'a, müslümanlara her türlü yönden saldıranlarla cihad edilir. Kafirler, bunun için hem ferden(ülke) hem cemaaten (B.M. - U.N.) silahlı hazırlıkları vardır.

Allah'a, peygambere, İslam'a söven şahıs gebertilir, elinde silah mı, siyah mı bakılmaz boynu vurulur..

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle bulduğunuz yerde öldürün buyuruyor,sen ısrarla savaş meydanında olma şartı koşuyorsun delilin nedir yahu ?

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kanı helal yapan silah taşıyıp taşımaması mıdır ?
İslama karşı sadece silah ile mi savaşılır ? Bizzat Allah resûlü talimat verip silahsız bir kadını bile öldürtmüştür,o kadar çok ayet hadis var ki örneklerini yazmaya üşenirsin yani,öyle yerlerden girdin ki mevzuya :cautious:

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Kanı helal yapan silah taşıyıp taşımaması mıdır ?
İslama karşı sadece silah ile mi savaşılır ? Bizzat Allah resûlü talimat verip silahsız bir kadını bile öldürtmüştür,o kadar çok ayet hadis var ki örneklerini yazmaya üşenirsin yani,öyle yerlerden girdin ki mevzuya :cautious:
Niye öldürtmüş ki?

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle bulduğunuz yerde öldürün buyuruyor,sen ısrarla savaş meydanında olma şartı koşuyorsun delilin nedir yahu ?
O tevbe suresi 5. Ayette geçen ifadedeki adamlar daha önce müslümanların kanını döken kimseler diye biliyorum. Kısas hükmü gereği onlar öldürülür o ayrı bir şey ama hiçbir suçu günahı olmayan insanlar neden öldürülsün ki? Eğer öyle bir şey olsaydı Peygamberimiz Medine sözleşmesi yapmazdı ki yahudilerle.. Osmanlı ülkesinde de hristiyanlar yaşıyordu..

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O tevbe suresi 5. Ayette geçen ifadedeki adamlar daha önce müslümanların kanını döken kimseler diye biliyorum. Kısas hükmü gereği onlar öldürülür o ayrı bir şey ama hiçbir suçu günahı olmayan insanlar neden öldürülsün ki? Eğer öyle bir şey olsaydı Peygamberimiz Medine sözleşmesi yapmazdı ki yahudilerle.. Osmanlı ülkesinde de hristiyanlar yaşıyordu..
Bak hala suçu günahı olmayanlar neden öldürülsün ki diyor! Fransa başlı başına Allah'a, Rasulüne ve Dine savaş açan en ileri giden ülkelerden bir tanesidir. Fransa'nın geçmişi hep zulümle doludur. Öyle ki bacılarımızın iffetinden biri olan Allah'ın farz kıldığı peçeye bile göz dikecek kadar namussuzlar. Camiileri kapatıyorlar ve Müslümanlara zulmeden ülke. Fransa Parlamento Seçimlerinin Birinci Turu Üzerine
Gelmiş burada bize dini anlatmaya çalışıyorsun. Herif gelip derste Allah Rasulüne savaş açıyor açıkça arkasındaki tağutlarına güvenerek. Buna sessiz mi kalınmalı ? Bir de üstelik dalga geçer gibi de, Tevbe Suresi'nin 5.ayetini delil olarak gösteriyor, gösteriyor da sanki bazı ayetleri de inkar ederek kafasına göre kanıya vararak gösteriyor;

فَاِذَا انْسَلَخَ الْاَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِك۪ينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍۚ فَاِنْ تَابُوا وَاَقَامُوا الصَّلٰوةَ وَاٰتَوُا الزَّكٰوةَ فَخَلُّوا سَب۪يلَهُمْۜ اِنَّ اللّٰهَ غَفُورٌ رَح۪يمٌ 5

5 . Haram aylar çıktığında, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün. Onları yakalayın, onları kuşatın ve her gözetleme yerine onlar için oturup (onları gözetleyin). Şayet (şirkten) tevbe eder, namazı dosdoğru kılar ve zekâtı verirlerse yollarını açın/onları serbest bırakın. Şüphesiz Allah, (günahları bağışlayan, örten ve günahların kötü akıbetinden kulu koruyan) Ğafûr, (kullarına karşı merhametli olan) Rahîm’dir. (9/Tevbe, 5)

Mücahid, Amr bin Şuayb, Muhammed bin İshak, Katade, Es-Süddî ve Abdurrahman bin Zeyd bin Eslem, bu ayette zikredilen dört ayın, önceki ayette zikredilen dört aylık iddet süresi olduğunu söylemişlerdir,

فَسِيحُواْ فِى الاٌّرْضِ أَرْبَعَةَ أَشْهُرٍ
(O halde yeryüzünde dört ay serbestçe dolaşın.) Sonra Allah şöyle buyurdu

فَإِذَا انسَلَخَ الأَشْهُرُ الْحُرُمُ
(Yani, "Sizi müşriklerle savaşmaktan men ettiğimiz ve onlara tanıdığımız mühlet olan dört ay bitince, artık müşriklerle nerede bulursanız savaşın ve onları öldürün. Allah'ın sonraki ifadesi,

فَاقْتُلُواْ الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ
(O halde Müşriklerle nerede bulursanız savaşın) demek, Mescid-i Haram hariç, genel olarak yeryüzünde demektir,

وَلاَ تُقَـتِلُوهُمْ عِندَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ حَتَّى يُقَـتِلُوكُمْ فِيهِ فَإِن قَـتَلُوكُمْ فَاقْتُلُوهُمْ
(Onlar) sizinle orada savaşmadıkça, siz de onlarla Mescid-i Haram'da savaşmayın. Fakat size saldırırlarsa, o zaman onlarla savaşın. )2:191 Allah burada şöyle buyurdu,

وَخُذُوهُمْ
(ve onları yakalayın), bazılarını öldürün ve bazılarını esir olarak tutun,

وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُواْ لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ
(ve onları kuşatın ve her pusuda onları bekleyin), onları bulana kadar beklemeyin. Aksine, onları bölgelerinde ve kalelerinde arayın ve kuşatın, çeşitli yollarda ve geçitlerde onlar hakkında istihbarat toplayın, böylece geniş olan şey onlara daha da küçük görünür. Bu şekilde ölmekten ya da İslam'ı kabul etmekten başka seçenekleri kalmayacaktır,

فَإِن تَابُواْ وَأَقَامُواْ الصَّلَوةَ وَءاتَوُاْ الزَّكَوةَ فَخَلُّواْ سَبِيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
(Ama tevbe eder, namazı kılar ve zekâtı verirlerse, artık onları serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir). Ebu Bekir es-Sıddık (Radiyallahu anh) bu ve diğer şerefli ayetleri, zekât vermekten kaçınanlarla savaşmak için delil göstermiştir. Bu ayetler, İslam'ı kabul etmedikçe ve onun hükümlerini ve yükümlülüklerini yerine getirmedikçe insanlarla savaşmaya cevaz veriyordu. Allah burada, daha az önemli olanları da dahil olmak üzere İslam'ın en önemli yönlerini zikretmiştir. Şüphesiz İslam'ın iki şahitlikten sonra en yüce unsurları, Aziz ve Celil olan Allah'ın hakkı olan namaz, sonra da fakir ve muhtaçlara fayda sağlayan zekâttır. Bunlar yaratılmışların yaptığı en şerefli amellerdir ve bu yüzden Allah namazı ve zekâtı sık sık birlikte zikreder. İki Sahih'te, İbn Ömer'in Allah Resulü'nün şöyle buyurduğunu söylediği kaydedilmiştir,

"أُمِرْتُ أَنْ أُقَاتِلَ النَّاسَ حَتَّى يَشْهَدُوا أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللهُ وَأَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللهِ وَيُقِيمُوا الصَّلَاةَ وَيُؤْتُوا الزَّكَاة"
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem "Ben insanlarla Allah'tan başka ilâh yoktur deyinceye kadar savaşmakla emrolundum. Kim kelime-i tevhîdi söylerse, -İslâm'ın hakkı olan hadler hariç- mal ve canını benden korumuş olur. Gerçek hesabını görmek ise Allah'a kalmıştır" buyurmuşken şimdi sen onlarla nasıl savaş edersin? diye karşı çıktı. Ebûbekir:

- Allah'a yemin ederim ki namazla zekâtın arasını ayıranlarla mutlaka savaşırım. Çünkü zekât, malın (ödenmesi gerekli) hakkıdır. Allah'a yemin ederim ki, Resûlullah'a verdikleri bir deve yularını bile bana vermekten kaçınırlarsa, sırf bu sebepten dolayı onlarla savaşırım" cevabını verdi. Bunun üzerine Ömer radıyallahu anh şöyle dedi:

"Yemin ederim ki zekât vermek istemeyenlerle savaş konusunda Allah Teâlâ'nın, Ebûbekir'in kalbine tam bir kararlılık vermiş olduğunu gördüm ve doğrunun bu olduğunu anladım." (Buhârî, İ'tisâm 2, Zekât 1, 40, İstitâbe 3; Müslim, Îmân 32. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Zekât 1; Tirmizî, Îmân 1; Nesâî, Zekât 3, Cihâd 1).
Bu şerefli Ayet (9:5), hakkında Dahhak bin Müzahim'in "Peygamber ile herhangi bir putperest arasındaki her barış anlaşmasını, her antlaşmayı ve her şartı iptal etti" dediği Kılıç Ayeti olarak adlandırıldı. Avfi, İbn-i Abbas'ın şöyle dediğini rivayet eder: "Bakara Suresi nazil olduğundan beri hiçbir müşrikle ne bir antlaşma ne de bir güvenlik vaadi yapılmıştır. Dört aya ilaveten, Bakara'nın indirilip ilan edilmesinden önce yapılan tüm barış antlaşmaları Rebiü'l Ahir ayının onunda sona ermişti."

Bak bakalım ayetleri kafasına göre yorumlayan sapık!
Şunu da oku

The Prophet’s interactions with the Jews - Islam Question & Answer
Şunu da oku madem ki İngilizcen iyiyse!!!!! Medine sözleşmesinde bak bakalım fransa ile bir mi. Sırf cihadı inkar edebilmek için Kur'anı ve hadisleri gelip kafana göre yorumluyorsun. Bilmiyorsan bu konuda susacaksın. Aksi takdirde müfteriliğini git başka yerde yap

Osmanlı'da Hristiyanlar ve Yahudiler cizye vergilerini verip yaşıyorlardı.
Önce İslam dinini öğren sonra konuş. Aksi takdirde al sapıkça fikirlerini içine at.

Son düzenleme:
Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Niye sapık yazdın ya üzdün beni öğrenmeye çalışıyor olamaz mıyım? :(

Kab’ın öldürülmesi olayını okudum da bu Buhari’nin Sahih’inde mi geçiyor? Yoksa başka bir kitabında mı bildiğim kadarıyla diğer kitaplarına güvence vermiyor kesin sahihdir diye..

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kab’ın öldürülmesi olayını okudum da bu Buhari’nin Sahih’inde mi geçiyor? Yoksa başka bir kitabında mı bildiğim kadarıyla diğer kitaplarına güvence vermiyor kesin sahihdir diye..
Sadece buharide de geçmiyor inanırmısın bilmem ama hem buhari hem müslim hem de ebu davut da geçiyor.

Kaçışın yok iman et

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildiğim kadarıyla zaten Buhari ve Müslim Sahih kitaplarındaki tüm hadisler için güvence veriyor. Ama diğerlerinde ebu davut,
bni mace filan onların hepsi sahih değil, zayıf olabiliyor, hasen olabiliyor. Yani onlar kesin değil.

Doğruysa niye karşı çıkayım ama birkaç kişiye daha soracağım bu olayı, biraz araştırayım.
Dediğiniz gibiyse problem yok. :)

Ama benim anlamadığım şu, mesela bizim ülkede İslam’a en büyük hakaretleri genelde bu cübbeli menzil filan yapar. Bir de solcuların bazıları..
Mesela o zaman gidip Menzil’e saldırmak filan mı gerekiyor o ayete göre?

Üst Ana Sayfa Alt