Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Peki, Ya Atalari Yanlis Yolda Iseler

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bakara170.jpg

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
abi Allah razı olsun, emeğine sağlık,
fotoğrafa bakıncı tüylerim kabarıyor.
hayırlı cumalar olsun inşallah.

E Çevrimdışı

Elif Yılmaz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Fotoğraf bende açılmadı ama o ayeti biliyorum.

Maide 104 Onlara, 'Gelin Allah'ın indirdiği Kitap'a ve peygambere uyun' dendiğinde, 'Atalarımızı üzerinde bulduğumuz yol bize yeter' derler; ya ataları bir şey bilmeyen ve doğru yolda olmayan kimseler idiyseler?

Bu ayet atalarımızı,babalarımızı körü körüne izlemememiz gerektiğini söylüyor.Bu nedenle kendi babalarımızı,dedelerimizi,ecdadımızı,alimlerimizi de sorgulamalıyız ve Kur'an'a uymayan öğretilerini terketmeliyiz.

why not Çevrimdışı

why not

Üye
İslam-TR Üyesi
Fotoğraf bende açılmadı ama o ayeti biliyorum.

Maide 104 Onlara, 'Gelin Allah'ın indirdiği Kitap'a ve peygambere uyun' dendiğinde, 'Atalarımızı üzerinde bulduğumuz yol bize yeter' derler; ya ataları bir şey bilmeyen ve doğru yolda olmayan kimseler idiyseler?

Bu ayet atalarımızı,babalarımızı körü körüne izlemememiz gerektiğini söylüyor.Bu nedenle kendi babalarımızı,dedelerimizi,ecdadımızı,alimlerimizi de sorgulamalıyız ve Kur'an'a uymayan öğretilerini terketmeliyiz.
Aslında bende buna benzer bir bir sorum var islam eski zamandaki putperesler gibi atalarımızdan dedelerimizin anlattığı gibi öğrendik. genel olarak türkiyenin büyük çoğunluğundan özellikler yeni nesilden bahsediyorum. kitap ve peygambere uyma konusunda peygamber efendimiz vefat etti artık onunla birebir iletişim kurma şansımız yok hadisler ise hangisi sahih hangisi hikaye kesin emin olamayız. geriye sadece kuran kalıyor. onuda okuyan çok az kişi. arapçasını okumak sevap olduğundan genel olarak arapça öğreniyoruz. sadece zikir kitabı olarak kullanmak ise kuranı anlamamıza olanak vermiyor. arapça bilmediğimiz için anlamlarını meallerden okumak zorunda kalıyoruz. çoğu kişi bende dahil kuranın tamamının mealini okumadım. geçen bir arkadaşa kurandan birkaç ayet meali söyledim beni neredeyse dövecekti. olurmu öyle şey kuranda onlar yazarmı hiç hadi hocaya soralım falan dedi. şansa tam öğle namazına gidiyorduk namazdan sonra sorduk hocaya. hocada tasdik etti. bu inanmadı sonra netten arattı gerçekten kuranda varmış dedi. bu arkadaşta 5 vakit namazını kılan bir arkadaş ama anlaşılıyorki çoğumuz mealini dahi okumamışız. o zamanın putperesleri gibi atalarımızın bize anlattığı islamı öğrenmişiz. bizim bildiğimiz islamın kurandaki islamla pek ilgisi yok. IŞİD gelse türkiyeye bizim müslüman olduğumuzu düşünmeyip hepimizi gördüğü yerde öldürse yeridir yani.

Üst Ana Sayfa Alt