Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Peruk Takmak Ve Dövme Yaptırmak

Mikdad Çevrimdışı

Mikdad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1) Abdullah ibni Ömer (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘...Dövme yapan ve dövme yaptırmak isteyen kadınlara Allah lanet etsin’ buyurdu.”
Buhari 594, Müslim 2124/119
2) Abdullah ibni Mesud (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
“Allah (vücuduna) dövme yapan ve kendisine dövme yapılmasını isteyen kadınlara lanet etsin. Bana ne oluyor ki, Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in lanet ettiği kimselere lanet etmeyeyim! Bu Allah’ın Kitabında da vardır. Allah (Azze ve Celle) şöyle buyuruyor:
“Rasul size ne verdi ise onu alınız, size neyi yasak etti ise ondan sakının.” Haşr 7
Buhari 5945, Müslim 2125/120
3) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari, Müslim, Neseî
4) Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
‘Peruk takan ve taktıran, kaşlarını alan ve aldıran vücuduna dövme yapan ve yaptıran lânetlenmiştir!’ buyurdu.”
Ebu Davud
5) Abdullah ibni Mesud (Radıyallahu Anhuma) şöyle dedi:
“Allah dövme yapan, dövme yaptıran, yüzündeki tüyleri aldıran, güzellik için dişlerinin arasını seyrekleştiren ve Allah’ın yarattığını değiştiren kadınlara lanet etti.
Bana ne oluyor ki, ben Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in lanet ettiği kimselere lanet etmeyeceğim? O, Allah’ın kitabında var! demiştir.”
Buhari
6) Ebu Cuhayfe (Radıyallahu Anh) hacamatcı (kan alıcı) bir köle satın almıştı.
“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) hacamat ücretinden, köpek bedelinden, zina kazancından nehyetti. Ve faiz yiyene, faiz yedirene, dövme yapana, dövme yaptırana, resim yapana lanet etti, dedi.”
Buhari 5963
7) Esma binti Ebu Bekir (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
“Bir kadın Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e geldi ve:
−Ben kızımı evlendirdim. Sonra ona bir kızamık hastalığı isabet etti ve bu sebeple saçları döküldü. Kocası beni kızımın başına saç eklemeye teşvik ediyor, onun başına saç ekleyeyim mi? dedi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): saç ekleyen ve saç ekletmek isteyen kadınlara sövdü. Yani:
“Allah, Saç ekleyen ve saç ekletmek isteyen kadınlara lanet etsin” buyurdu.
Buhari, Müslim
8) Esma binti Ebu Bekir (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
“Başkasının saçından kendi başına saç takan, böyle bir saçı takmak isteyen kadınlara Allah lanet etsin” buyurdu.
Buhari, Müslim
9) Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
“Başkasının saçından bir başkasına saç takan, başkasının saçından takmak isteyen kadınlara, hastalık olmaksızın dövme yapan ve dövme yaptırmak isteyen kadınlara lanet edildi.”
Ebu Davud