Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Peygamberimiz'den(s.a.s) 55 Altın Öğüt (PDF - İNDİR)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
PEYGAMBERİMİZ'DEN(s.a.s) 55 ALTIN ÖĞÜT
-İBRAHİM GADBAN-

PDF - İNDİR
DOC - İNDİR
RAR - İNDİR

KISA AÇIKLAMA:

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'a, salat ve selam, peygamberlerin en şereflisi Hz. Muhammed (s.a.v. )'e, Aline ve ashabına olsun. Hadis kitaplarında, Rasulullah (s.a.v. )?dan ashabına yöneltimiş bir takım tavsiyelerle karşılaştım. Bu tavsiyelerden bazısını küçük bir kitapta toplamayı arzuladım. Bu öğütlerden ellibeş tanesini İmam Münziri?nin «et-Terğib ve-t Terhib» inden, İmam Nevevi'nin «Riyazus-Salihin» adlı eseerinden ve Mansur Ali Nasıf'a ait olan «et-Yacu'l Camiu li'l us ur adlı kitaptan seçerek derledim. Bu değerli tavsiye ve. öğütler her ne kadar da bazı sahabelere yöneltilmiş olsa da, aslında bütün Müslümanlara şamildir. Bu tavsiye ve öğütler; ibadeti sadece Allah?a has kılarak O?na hiçbir şeyi ortak koşmamaya teşvik edip La İlahe İllallah demenin, Allah'a secde etmenin, oruç tutmanın, namaz kılmanın, gece kıyamının, ilim talebinin, sadaka vermenin ve tesbih çekmenin fazileti hakkında rivayet edilen şeyleri beyan etmekte, buunun yanı sıra ebeveynin rızasını elde etmeye, güzel ahlaka, sı la-i rahme, komşuları gözetmeye, yemek yedirmeye, miskinleri sevmeye ve diğer salih amellere insanları yönlendirrmektir. Yaphğımız tüm çalışmaları makbul ve kendi rızasına has kılmasını ve bu tavsiyelerde zikredilen şeylerle bizleri faydalandırarak onlarla amel etmeyi bize nasip etmesini Allah-u Teala'dan niyaz ederim. Salat ve selam Hz. Muhammed (s.a.v. )'e, O'nun al ve ashabına olsun. Hamza Muhammed Salih el-Acac

%25C3%25B6%25C4%259F%25C3%25BCt.jpg