Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pizza Tarifi

Hanımeli Çevrimdışı

Hanımeli

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2nlX2L.jpg

Ibn Abbâs (R) şöyle demiştir: Peygamber (S.a.v.)

- Bana cehennem gösterildi, bir de gördüm ki cehennem ahâlîsinin çoğu kadınlardır. Onlar küfr ederler,buyurdu.

Bunun üzerine:

- Allah'a mı küfr ederler? diye soruldu. Peygamber:

- Onlar kocalarına karşı küfr ederler, iyiliğe karşı küfr ederler. Birisine bütün zaman ihsan etsen de sonra senden (hoşuna gitmeyen) bir şey görse, "Ben senden hiçbir hayır görmedim" der

(Sahih buhari)

PİZZA TARİFİ
Hamuru için;

6 su bardağı un
1 buçuk su bardağı az ılınmış su
1 su bardağı süt
1 çay bardağı zeytin yağı veya sıvıyağ
1 yumurta
2 tatlı kaşığı şeker
yarım kibrit kutusu kadar yaşmaya
tuz

Bu malzemeler ile yumuşak bir hamur elde edelim. Mayalanmaya bırakalım ( ben geceden yogurdum hamur ne kadar beklerse o kadar lezzetli oluyor)

Mayalanan hamuru fırın tepsinizin büyüklügüne göre 2 veya 3 eşit parçaya bölün. Oklava yardimi ile bir santim kalınlıgında acın ve yaglanmiş fırın tepsisine yerleştirin.

Hamur üstü sosu için

2 adet domates
1 yeşil biber 1 adet kirmizi biber
1 diş sarımsak 1 yemek kaşıgı salça
4 veya 5 dal maydanoz

3 yemek kaşığı zeytin yağı ve istenilen baharatlar.
Butun malzemeleri rondo da çekiyoruz ve açtıgımız hamurun üzerine sürüyoruz.

Üstünü istediginiz gibi döşeyebilirsiniz. Ben sucuk salam zeytin kullandım. Onceden ısıtılmış 200 derece firinda hamur pişinceye kadar pişiriyoruz.
Sonra fırından alıp uzerine bol rendelenmiş kaşar serpip tekrar kaşarlar eriyene kadar fırına sürüyoruz. Geri kalan hamurlarıda aynen bu şekilde pişiriyoruz...

**Afiyet olsun**

pXDZNr.jpg

Not: Bu tarif, sitemiz İslam-tr'den bir hanıma aittir.

Üst Ana Sayfa Alt