Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pratik Yemekler (erkeklere Ozel :d )

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Hamur için Malzemeler:

2 adet bayat ekmek
2 su bardağı süt
1 paket kabartma tozu
1 çay bardağı sıvı yağ
4 adet yumurta

Hamurun yapılışı:

Bir kaba sütü, kabartma tozunu, sıvı yağı ve yumurtaları koyup karıştırıyoruz. Daha sonra küçük küçük doğradığımız bayat ekmekleri ekleyip hamur yoğur şekilde yoğuruyoruz. Hamur kıvamına gelene kadar yoğuruyoruz.

Hamur Üstü Sosu için;

2 adet domates
1 yemek kaşığı salça
İstenilen baharatlar

Üstü isteğinize kalmış. Ben sucuk, lor peyniri, biber, domates kullandım. Rendelediğiniz kaşarı ister yukardaki tarife uyarak yapınız. Yada benim gibi pişmeden önce üzerine serpin (ikisi arasındaki farkı bilmiyorum :) )...

Pişirme:

Önceden ısıtılmış 200 derece fırında hamur pişinceye kadar pişiriyoruz. Takriben 25-35 dk.
20170408_192826.jpg

Not: Tarif bana aittir. Resimdeki pizzada şimdi önümde yemeğe hazır vaziyettedir. Üstteki tarifin resmine aldanmayın :D Ha bide öğrenci usulüyle yapıldığını göz önünde bulundurarak eleştiri yapın :harika::eyv:

İki koca tepsiden gram kalmadı vallahi :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Jazakallahu hayr

5 yil calistim bu iste :) en buyuk kar veren islerden birtanesi 10 kg kofte yogurup durum yap sat guzel bir pay veriyor :)
Doğrudur abi bizde misafirler için yapıyoruz senede bir iki üç defacık :)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
yok ahi ne diye özlemle bekleyim yemek bu hem özlemle bekleyecegim hem de sen 3 saat yaparken mi bekliyecegim : ) birileri tirsik yapacakdi kac sene oldu. Bir de seni beklersek : )
Abim ben bunu değil beni özlemle bekler misin dedim :ssrtcbya:eek:_O

Üst Ana Sayfa Alt