Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rabbe Aşk Yemini...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah’a Kulluk ve Cihad Yemini

yemin.jpg

Bu bir tür sözleşmedir kabul etmemek sizin özgür iradenize kalmıştır…

Sen kimsin? Seni kim, nasıl ve neden yarattı?
Adına dünya denilen, bu meydana niçin gönderildin ?

Yaşadığın kısa bir hayat, ama çok önemli bir hayat. Bu kısa hayatı yaşarken ya ebedi, sonsuz, mükemmel bir hayatı kazanacaksın ya da ebediyen yanacaksın. Yanlış duymadın YANACAKSIN.

Hz. Enes (radiyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki:
"Müşriklere karşı mallarınızla, canlarınızla ve dillerinizle cihad edin."

Ebu Davud, Cihad 18, 2504); Nesai,Cihad 1, (6, 7).

Yemin

Gök yüzünü direksiz yükselten Rabb’e yemin olsun ki ;

AŞKINIZIN, KULLUGUNUZUN SONSUZA KADAR SÜRECEĞİNE DAİR RAHMANA BİR SÖZ VERMEDİNİZ Mİ ? AŞKINIZI İSPATLAMAK İÇİN EN GÜZEL FARZ; FARZDIR. BİZLER BUNUN YANINDA NAFİLE İBADETLERE SARILALIM, OLA Kİ ATEŞDEN BİZİ KORUSUN. GECE NAMAZLARI, ORUÇLAR, KAFIRLERLE SONSUZA KADAR SAVASMAYI HATTA BIR KAFIR GORDUGUNUZDE YUZUNE TUKURECEK KADAR BUGZ DOLSUN. KUCUK KALBINIZ SECIN SEÇİN... OLA KI RAHMAN MERHAMET EDER…

TIPKI KAYAHAN'ın DILLERDE DESTAN OLAN CAHILIYE PARÇASI "BİR YEMİN ETTİMKİ DÖNEMEM"de OLDUĞU GİBİ YEMİNİNİZİ EDİN....
AMA KESİNLİKLE GERİ DÖNMEYİN...

* BUGÜN OLDUĞU GİBİ, YARINDA, YARINDAN SONRADA, ONDAN SONRAKİ GÜNLERDE DE GEVŞEMEYECEGİME..

Âl-i İmrân Sûresinin 139 . Ayetinde

Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz…

* SENİ BİR ÖMÜR BOYU SEVECEĞİME...

* KELEBEKLERİN RENKLERİNİN İNSANI BÜYÜLEMESİ GİBİ, BUGÜNÜM GİBİ, YARINIMDA DA HEP SENINLE YAŞAYACAĞIMA, KARDEŞLERİMİ DÜŞÜNEREK ONLARLA YATIP-KALKACAGIMA, KENDIMI VE YUVAMI ISLAM ILE SUURLANDIRACAGIMA YEMINLER OLSUN AMA OLMAYACAKSA CANIMI AL RABBIM !

"Sizden hiç kimse, maruz kaldığı bir zarar sebebiyle ölümü temenni etmesin. Mutlaka bunu yapmak mecburiyetini hissederse, bari şöyle söylesin: "Rabbim, hakkımda hayat hayırlı ise yaşat, ölüm hayırlı ise Canimi al!"

Buhari, Merda 19, Da'avat 30; Muslim, Zikr 10, (2680); Tirmizi, Cenaiz 3, (971); Ebu Davud, Cenaiz 13, (3108, 3109); Nesai, Cenaiz 1, (4, 3).

* HER MUCAHİD SENERİN SEHADETE BAKIŞINDA OKUDUĞUM O GÖZLERİ, HER ZAMAN YANINDA GÖRECEĞİNE, EN YAKIN DOSTUN, EN YAKIN SIRDAŞIN, EN YAKIN ARKADAŞIN OLACAĞIMA..

* UMMETİNİN SIKINTISININ SIKINTIM, ÜZÜNTÜSÜNÜN ÜZÜNTÜM OLACAĞINA..

* HER KIZGIN ANINI ÇİCEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİME..

* ZULME UGRAMIS HER ANANIN, BACININ KARDASIN; HER ÜZGÜN ANINDA TEBESSÜMÜNÜN GERİ GELMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIMA.. VE KAFIRLERI AFFETMEYECEGIME…

* ASLA VE ASLA NE SOĞUKTAN, NE YALNIZLIKTAN ÜŞÜMEYECEĞİME… DININI NASIL YÜCELTİRİM, KARDEŞLERİME YARDIM ETMENIN YOLLARINI ARAYACIGIMA…

* SENİ BİR ÖMÜR BOYU SEVECEĞİME…

* GÖZÜMÜN KURAN OKUDUGU HER AN SANA YENİDEN AŞIK OLUP, BUNU AMELE DÖNÜŞTÜRECEĞİME…

* YAŞAM BOYU HER GECENIN SON UCDE BİRİ SANA AŞIK OLARAK UYANACAĞIMA…

* KAFIRLER UYURKEN SENIN KUR’AN’INI OKUYUP, SENI VE DININI YUCELTIP KARDEŞLERİMİ ANLAYACIGIMA VE ASAGILIK KAFIRLERLERE BEDDUALAR EDECEĞİME…

* FILISTIN’DE, CECENYA’DA, KESMIR’DE, AFGANİSTAN’DA BIR KARDESLERİME YAPILAN ZULÜM NEDENIYLE, KAFIRLERE YAPTIKLARI BU ZULMU KAT KAT FAZLASINI ODETECEGIME…

* SENIN DININI YUCELTENLERI ASLA ÜZMEYECEĞİME…

* HERHANGI BIR IBADETINI YAPAMADIGIMDA BUNU MAZERETLI OLARAK YAPACAĞIMDAN, HEMEN TEVBE SECDELERINE KAPANIP GOZYASLARIMLA SECCADEMI ISLATACAGIMA VE SECCADEMIN HER ZAMAN NEMLI KALACAGINA…

* BENİ DUNYAYA KULLUK ICIN GONDERDIGINE VE BENI MUMIN 1,11’DE TARIF ETTIGIN KULLARINDAN AYNI BENİ GÖRECEĞİNE…

* SEVGİMİN VE ASKIMIN ASLA DEĞİŞMEYECEĞİNE…

* SEVGİMİN ASLA AZALMAYACAGINA, AKSINE DAHA COK ARTACAGINA…

* BİLAKİS HER GÜN BÜYÜYEN BİR SEVGİYİ GÖRÜP, MUTLULUK ORMANLARINA SENIN VE DININI YUCELTEN DAGLARDAKI KARDESLERIMIN SEVGISINI TAŞIYACAĞIMA…

* SENİN HER ŞEYİN ÖNÜNDE OLDUĞU GERÇEĞİNİN ASLA DEĞİŞMEYECEĞİNE…

* İBADETLERIMI ASLA VE ASLA İHMAL ETMEYECEĞİME…

* SENİN SADECE 5 VAKIT DEĞİL, EN GUZEL ISIMLERINLE 24 SAAT ANACAGIMA…

* SANA ASLA YALAN SÖYLEMEYECEĞİME…

* SEYTANA INAT, KAFIRLERE INAT, DAGLARDA TERÖRİST DİYE BİLİNEN GÜZELLER GÜZELİ KARDEŞLERİMLE BERABER OLACIĞIMA…

*KAFIRLERE INAT SENİ ASLA VE ASLA UNUTMAYACAĞIMA…

* SEHIDLERIMIZIN GUZELLER GUZELI AY YUZLERINE USUL USUL, KORKA KORKA BAKTIGIM İLK GUNDEKI HEYECANI YASAYACIĞIMA…

* O GUZELLER GUZELI SEHIDLER KERVANINA KATILMAK ICIN YILMAYACAGIMA…

* BİR ÖMÜR BU SEVGININ KALBIMDE EN BÜYÜK AŞK OLARAK KALACAĞINA…

* TÜM SADAKALARI SENIN RIZAN ICIN VERECEGIME

* TÜM GÜZEL ÇİCEKLERDE VUCUDU MELEKLERCE YIKANMIS SEHIDINI GORECEGIME…

* OKYANUSLARDA BU AŞKI DALGA YAPACAĞIMA...
* YILDIZLARA KEMENT ATACAĞIMA..

* GÖKKUŞAĞINA SALINCAK KURUP YEDİ RENGE ŞEHADET AŞKINI KARIŞTIRCAGIMA…

*HER SATIRDA CIHAD AYETLERINI YAZACAGIMA, KAFIRLERIN ÖLMÜŞ RESIMLERINI CIZMEK YERİNE HURILERE SESLENECEGIME…

* SADECE BİR GÜN BİR SAAT DEĞİL, BÜTÜN GÜNLER SENİN İÇİN KULLUK YAPACAGIMA…

* HİÇBİR ŞEYİN HİÇBİR ZAMAN SENİN AŞKININ ÖNÜNE GEÇEMEYECEĞİNE…

* HER GÜNÜN BİR ÖNCEKİNDEN DAHA ÇOK KAFİRLERE BUGZ EDİP, SENİN SERİATINLA YAŞAYACIĞIMA…

* HER ANIN UNUTULMAZLIK ZİNCİRİNE BİR YENİSİNİ EKLEYECEĞİME…

*CİHADI SONSUZLUK KADAR ÇOK SEVECEĞİME…

* SENİ VE AYETLERINI BİR ÖMRÜMDEN DE ÖTE HEP SEVECEĞİME…

* SENİ HER AN YANIMDA HİSSEDECEGİME VE YANIMDA OLDUGUNU BILEREK YASAYACAGIMA…

* PEYGAMBERİNE LAYIK BIR UMMET OLABILMEK ICIN CIRPINACAGIMA…

* BANA VERDİGİN BUTUN NIMETLER ICIN HER DAIM SUKREDECEGIME ve ASLA NANKORLUK ETMEYECEGIME…

* HAYATIMI, OLUMUMU, NAMAZIMI ve IBADETLERİMİ YALNIZ SANA ADAYACAGIMA… (EN’AM/162)

* SENİN VAADİNİ UNUTMADAN VE HER AN BU VAADİ HATIRLAYARAK MUCADELE EDECEGIME…

YEMİN EDERİMM…………

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hepsini yapamasam da yapmaya gayret edeceğime yemin ediyorum!!!!

H Çevrimdışı

Hureyre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah-u akbar..
Allah-u akbar..
Allah-u akbar..

Ne güzel bir yemin..inşallah bunu başarabilenlerden oluruz. :helalsana

H Çevrimdışı

havvaa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşler belki konuşmak haddime değil ama buna ilk başta sünnetlerden başlıyalm çünkü bu yolun lideri MUHAMMED MUSTAFA SAV dir

T Çevrimdışı

the imam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bence insanın illada yemin etmesi gerekmez insanın iradesi salam oldumu yemin etmedende sözünde durabilir

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
şehadet şerbetini içmek için elimden geleni yapacağıma ....

allah razı olsun paylaşım için!!

H Çevrimdışı

hak_yolcusu

Üye
İslam-TR Üyesi
SENIN DININI YUCELTENLERI ASLA ÜZMEYECEĞİME
ALLAH U EKBER!!!
RAHMAN RAZI OLSUN SİZDEN............ ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARABİ YEMİNİMİZİ TUTMAYA ÇALIŞALIM....

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ınşAllah nefsıme yenılmedığım muddetçe ve elımden geldığince yapmak için çaba gostereceğime yemın ederım!...

V Çevrimdışı

vuslat_19

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu yemini etmek çok güçlü bir irade ister rabbim hepimizi nasip eder İNŞALLAH

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a evvela ettiğiniz yeminlere amin diyorum rabbim bu yeminlerde ayaklarımızı sabit kılsın inş.evet rabbe aşıkların yemini insan aşık olduğu kiseye ne derse evet der buda ALLAHa olan ve onun yoluna aşık olanların yemini

yarabbi benim içimi ve dışımı benden daha iyi bilirsin ve beni bu içimden geçenleri nasib et her zaman ve burda ki yemin sözlerinede kat ALLAHım ve yabmayada güç ver ALLAHım senin gücün her şeye yeter amin amin amin

Hz. Enes (radiyALLAHu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki:

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHa Kulluk ve Cihad Yemini

Bu bir tür sözleşmedir kabul etmemek sizin özgür iradenize kalmıştır&

Sen kimsin? Seni kim, nasıl ve neden yarattı?
Adına dünya denilen, bu meydana niçin gönderildin ?

Yaşadığın kısa bir hayat, ama çok önemli bir hayat. Bu kısa hayatı yaşarken ya ebedi, sonsuz, mükemmel bir hayatı kazanacaksın ya da ebediyen yanacaksın. Yanlış duymadın YANACAKSIN.

Hz. Enes (radiyALLAHu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki:

Yemin

Gök yüzünü direksiz yükselten Rabbe yemin olsun ki ;

AŞKINIZIN, KULLUGUNUZUN SONSUZA KADAR SÜRECEĞİNE DAİR RAHMANA BİR SÖZ VERMEDİNİZ Mİ ? AŞKINIZI İSPATLAMAK İÇİN EN GÜZEL FARZ; FARZDIR. BİZLER BUNUN YANINDA NAFİLE İBADETLERE SARILALIM, OLA Kİ ATEŞDEN BİZİ KORUSUN. GECE NAMAZLARI, ORUÇLAR, KAFIRLERLE SONSUZA KADAR SAVASMAYI HATTA BIR KAFIR GORDUGUNUZDE YUZUNE TUKURECEK KADAR BUGZ DOLSUN. KUCUK KALBINIZ SECIN SEÇİN... OLA KI RAHMAN MERHAMET EDER&

TIPKI KAYAHAN'ın DILLERDE DESTAN OLAN CAHILIYE PARÇASI "BİR YEMİN ETTİMKİ DÖNEMEM"de OLDUĞU GİBİ YEMİNİNİZİ EDİN....
AMA KESİNLİKLE GERİ DÖNMEYİN...

* BUGÜN OLDUĞU GİBİ, YARINDA, YARINDAN SONRADA, ONDAN SONRAKİ GÜNLERDE DE GEVŞEMEYECEGİME..

Âl-i İmrân Sûresinin 139 . Ayetinde

Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz&

* SENİ BİR ÖMÜR BOYU SEVECEĞİME...

* KELEBEKLERİN RENKLERİNİN İNSANI BÜYÜLEMESİ GİBİ, BUGÜNÜM GİBİ, YARINIMDA DA HEP SENINLE YAŞAYACAĞIMA, KARDEŞLERİMİ DÜŞÜNEREK ONLARLA YATIP-KALKACAGIMA, KENDIMI VE YUVAMI ISLAM ILE SUURLANDIRACAGIMA YEMINLER OLSUN AMA OLMAYACAKSA CANIMI AL RABBIM !

"Sizden hiç kimse, maruz kaldığı bir zarar sebebiyle ölümü temenni etmesin. Mutlaka bunu yapmak mecburiyetini hissederse, bari şöyle söylesin: "Rabbim, hakkımda hayat hayırlı ise yaşat, ölüm hayırlı ise Canimi al!"

Buhari, Merda 19, Da'avat 30; Muslim, Zikr 10, (2680); Tirmizi, Cenaiz 3, (971); Ebu Davud, Cenaiz 13, (3108, 3109); Nesai, Cenaiz 1, (4, 3).

* HER MUCAHİD SENERİN SEHADETE BAKIŞINDA OKUDUĞUM O GÖZLERİ, HER ZAMAN YANINDA GÖRECEĞİNE, EN YAKIN DOSTUN, EN YAKIN SIRDAŞIN, EN YAKIN ARKADAŞIN OLACAĞIMA..

* UMMETİNİN SIKINTISININ SIKINTIM, ÜZÜNTÜSÜNÜN ÜZÜNTÜM OLACAĞINA..

* HER KIZGIN ANINI ÇİCEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİME..

* ZULME UGRAMIS HER ANANIN, BACININ KARDASIN; HER ÜZGÜN ANINDA TEBESSÜMÜNÜN GERİ GELMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIMA.. VE KAFIRLERI AFFETMEYECEGIME&

* ASLA VE ASLA NE SOĞUKTAN, NE YALNIZLIKTAN ÜŞÜMEYECEĞİME& DININI NASIL YÜCELTİRİM, KARDEŞLERİME YARDIM ETMENIN YOLLARINI ARAYACIGIMA&

* SENİ BİR ÖMÜR BOYU SEVECEĞİME&

* GÖZÜMÜN KURAN OKUDUGU HER AN SANA YENİDEN AŞIK OLUP, BUNU AMELE DÖNÜŞTÜRECEĞİME&

* YAŞAM BOYU HER GECENIN SON UCDE BİRİ SANA AŞIK OLARAK UYANACAĞIMA&

* KAFIRLER UYURKEN SENIN KURANINI OKUYUP, SENI VE DININI YUCELTIP KARDEŞLERİMİ ANLAYACIGIMA VE ASAGILIK KAFIRLERLERE BEDDUALAR EDECEĞİME&

* FILISTINDE, CECENYADA, KESMIRDE, AFGANİSTANDA BIR KARDESLERİME YAPILAN ZULÜM NEDENIYLE, KAFIRLERE YAPTIKLARI BU ZULMU KAT KAT FAZLASINI ODETECEGIME&

* SENIN DININI YUCELTENLERI ASLA ÜZMEYECEĞİME&

* HERHANGI BIR IBADETINI YAPAMADIGIMDA BUNU MAZERETLI OLARAK YAPACAĞIMDAN, HEMEN TEVBE SECDELERINE KAPANIP GOZYASLARIMLA SECCADEMI ISLATACAGIMA VE SECCADEMIN HER ZAMAN NEMLI KALACAGINA&

* BENİ DUNYAYA KULLUK ICIN GONDERDIGINE VE BENI MUMIN 1,11DE TARIF ETTIGIN KULLARINDAN AYNI BENİ GÖRECEĞİNE&

* SEVGİMİN VE ASKIMIN ASLA DEĞİŞMEYECEĞİNE&

* SEVGİMİN ASLA AZALMAYACAGINA, AKSINE DAHA COK ARTACAGINA&

* BİLAKİS HER GÜN BÜYÜYEN BİR SEVGİYİ GÖRÜP, MUTLULUK ORMANLARINA SENIN VE DININI YUCELTEN DAGLARDAKI KARDESLERIMIN SEVGISINI TAŞIYACAĞIMA&

* SENİN HER ŞEYİN ÖNÜNDE OLDUĞU GERÇEĞİNİN ASLA DEĞİŞMEYECEĞİNE&

* İBADETLERIMI ASLA VE ASLA İHMAL ETMEYECEĞİME&

* SENİN SADECE 5 VAKIT DEĞİL, EN GUZEL ISIMLERINLE 24 SAAT ANACAGIMA&

* SANA ASLA YALAN SÖYLEMEYECEĞİME&

* SEYTANA INAT, KAFIRLERE INAT, DAGLARDA TERÖRİST DİYE BİLİNEN GÜZELLER GÜZELİ KARDEŞLERİMLE BERABER OLACIĞIMA&

*KAFIRLERE INAT SENİ ASLA VE ASLA UNUTMAYACAĞIMA&

* SEHIDLERIMIZIN GUZELLER GUZELI AY YUZLERINE USUL USUL, KORKA KORKA BAKTIGIM İLK GUNDEKI HEYECANI YASAYACIĞIMA&

* O GUZELLER GUZELI SEHIDLER KERVANINA KATILMAK ICIN YILMAYACAGIMA&

* BİR ÖMÜR BU SEVGININ KALBIMDE EN BÜYÜK AŞK OLARAK KALACAĞINA&

* TÜM SADAKALARI SENIN RIZAN ICIN VERECEGIME

* TÜM GÜZEL ÇİCEKLERDE VUCUDU MELEKLERCE YIKANMIS SEHIDINI GORECEGIME&

* OKYANUSLARDA BU AŞKI DALGA YAPACAĞIMA...
* YILDIZLARA KEMENT ATACAĞIMA..

* GÖKKUŞAĞINA SALINCAK KURUP YEDİ RENGE ŞEHADET AŞKINI KARIŞTIRCAGIMA&

*HER SATIRDA CIHAD AYETLERINI YAZACAGIMA, KAFIRLERIN ÖLMÜŞ RESIMLERINI CIZMEK YERİNE HURILERE SESLENECEGIME&

* SADECE BİR GÜN BİR SAAT DEĞİL, BÜTÜN GÜNLER SENİN İÇİN KULLUK YAPACAGIMA&

* HİÇBİR ŞEYİN HİÇBİR ZAMAN SENİN AŞKININ ÖNÜNE GEÇEMEYECEĞİNE&

* HER GÜNÜN BİR ÖNCEKİNDEN DAHA ÇOK KAFİRLERE BUGZ EDİP, SENİN SERİATINLA YAŞAYACIĞIMA&

* HER ANIN UNUTULMAZLIK ZİNCİRİNE BİR YENİSİNİ EKLEYECEĞİME&

*CİHADI SONSUZLUK KADAR ÇOK SEVECEĞİME&

* SENİ VE AYETLERINI BİR ÖMRÜMDEN DE ÖTE HEP SEVECEĞİME&

* SENİ HER AN YANIMDA HİSSEDECEGİME VE YANIMDA OLDUGUNU BILEREK YASAYACAGIMA&

* PEYGAMBERİNE LAYIK BIR UMMET OLABILMEK ICIN CIRPINACAGIMA&

* BANA VERDİGİN BUTUN NIMETLER ICIN HER DAIM SUKREDECEGIME ve ASLA NANKORLUK ETMEYECEGIME&

* HAYATIMI, OLUMUMU, NAMAZIMI ve IBADETLERİMİ YALNIZ SANA ADAYACAGIMA& (ENAM/162)

* SENİN VAADİNİ UNUTMADAN VE HER AN BU VAADİ HATIRLAYARAK MUCADELE EDECEGIME&

YEMİN EDERİMM&&&&

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
inş. kardeşim rahman herşeye kadirdir sabır inş. sanada yakında vermeyi nasib eylesin sizin yemininizde yemin rabbim sizi bunlatmasın kolaylaştırsın inş.

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ruk-15.jpg

HaLiD BiN VeLiD ' Alıntı:
cevan_pedayi2 ' Alıntı:
inş. kardeşim rahman herşeye kadirdir sabır inş. sanada yakında vermeyi nasib eylesin sizin yemininizde yemin rabbim sizi bunlatmasın kolaylaştırsın inş.
HaLiD BiN VeLiD ' Alıntı:
ginger ' Alıntı:
ınşALLAH nefsıme yenılmedığım muddetçe ve elımden geldığince yapmak için çaba gostereceğime yemın ederım!...
:huhuuhuu
zarip ' Alıntı:
ELİMDEN VE NEFSİMİ YENEBİLDİĞİM SÜRECE BU YEMİNİME BAĞLI KALACAĞIM...
:huhuuhuu
ben edemiyorum :( ama edececğimm

H Çevrimdışı

hannemeryem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi! Nusretini esirgeme kardeşlerimden. Yüreklerini emin, bileklerini kavi kıl. Mahzun etme, mahcup etme, melül bırakma, zalimlerin sofrasına yem etme şereflerini. Kafirlere tanıdığın mühleti kudretinle bitir. Fırsat ver kardeşlerime, İslam'ı daim, müslümanları muzaffer kıl Rabbim.

Amin

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aslinda ne kadar cok yemin etmistik degilmi??? taa basinda yemin etmistik biz Rahmana.
Tam 1400 yil önce söz verilmisti Rasulullaha....
söz vermistik, yemin etmisdik islami her yere yayacagimiza dair.
Söz vermisdik biz 40bin sahabiyle o agacin altinda, ölene kadar Savasacaktik.
Veda hutbesinde söz vermisdik Nebiyyullaha yetimler, öksüzler ezilmeyecekti.
Ilk mescid kurulurken,Bilal-i Habe$i ilk ezanini okurken Söz vermisdik Allahu Tealaya hicbir kafir ayak basmayacakti mescidlerimize....
Kurani kerimde Kardes oldugumuz ilan edilince YEMIN etmisdik ... birbirimizi üzmeyecektik, birbirimizin üzerinde hakkimiz vardi ya iste onu HEP gözetecektik....
Aglatmayacaktik cocuklari, Imam hasanlar ve imam huseynler yetistirecektik Islam icin....
Halid bin velid (r.a.) gibi o cepheden o cepheye kosacaktik Tevhid bayragini birakmadan...
Sumeyra (r.a.) gibi cephelerde Rasullullahi arayacakti gözlerimiz, Bir TEK O nu dileyecektik Rabbimizden.....

Ahhh ne cok yeminler etmisdik.... ne cok yeminler...
Rasulullahin miraca ciktigi mescide Postallarla giriyorlar.... cocuklar yetim kaliyor.... anneler feryad ediyor... biz bunlari duyuyormuyuz????

duyuyoruz degil mi? duyuyoruz vede cok üzülüyoruz... peki daha ne yapiyoruz?
"DUA" ...ediyoruz
baska?: "üc bes yardim"larimiz var
baska? ....
.....

iste hep bu suskunluk... nereye gitsen kime söylesen birtek sükut konusuyor...
neden biz yeminlerimizi tutamiyoruz? neden birsey yapamiyoruz?
neden hala Pasiv kaliyoruz. neden bizde mallarimizla canlarimizla cihad etmiyoruz.

israil coca cola sini sürdü piyasaya ... her $i$esi kardesimize kursun olarak geri dönüyor. elin amerikalisi mc Donalds zincirini tüm dünyada kurdu, geliri kardesimizi yetim birakiyor...

peki biz böylemi söz vermistik??? hadi kendimiz icin olan sözlerimizi tutamiyoruz, kardeslerimizi neden hic düsünmüyoruz???
yine soruyorum neden pasif iz. Hz. Ali ve Hz. Ömerin genclere vasiyetlerini Unuttukmu???
biz genc müslümanlar neden coca cola, mcDonalds gibi firmalari cökertecek ürünler icat etmiyoruz???

Varmisiniz Yeniden Rabbimize SÖZ vermeye????
ölene kadar bu tür firmalari cökertecek isler yapmaya?
Varmisiniz Filistini, Cecenistani, Afganistani YE$ERTMEYE?
VARMISINIZ Canlarimizla, mallarimizla, ömrümüzün sonuna kadar cihad etmeye???
VARMISINIZ birbirimize kenetlenmeye???
VARMISINIZ dava Karde$ligine???ß
Varmisiniz Yeniden söz vermeye???

Ama bu defa sözümüzü Tutmaya?.... VARMISINIZ????

Üst Ana Sayfa Alt