Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rasûlullah (aleyhi Salatu Vesellem)'in Sünneti: Tanişmak

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Selamın aleykum,

Uzun zaman önce kısa bir bilgi ararken bulmuştum kendimi bu forumda, işimi çabucak halletmiş ve hemencecik kapatmıştım. Şimdi ise kayıt olmuş, paylaşım yapma isteği içine doğmuş bir islam-tr fertlerinden biriyim sanırım ve bu benim ilk mesajım :)

Velhasıl sözü fazla uzatmadan Rasûlullah (aleyhi salatu vesellem)'in sünneti olan tanışma faslına geçmek istiyorum; değerli kardeşler/abiler ismim Abdulkadir, Sakarya Üni'de okuyorum, 23 yaşındayım.

Tanışmak için cevap yazacak kardeşler/abilerden ricam, tanışma faslının sonuna bir ayet yahut bir hadis yazarak bu konuyu verimli ve ilim alışverişi yapmış bir şekilde sonlandırmaktır. Şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ederek sözü Alemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle'nin kelamı Kur'an-ı Kerime bırakıyorum;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ ﴿١٣

"Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi milletlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli ve en üstününüz O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, herşeyden haberdar olandır."

HUCURAT Suresi 13. ayet

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aleykum selam ve rahmetullah,

Hoş geldin, Allah(svt) seni ve bizi salihlerden kılsın.

“Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Bir kimse, bir başkasıyla kardeşleştiği zaman, ilk iş ismini, babasının ismini ve kimlerden olduğunu sorsun. Çünkü böyle yapmak, sevginin artmasına daha uygundur.” Tirmizi, Zühd 54, (2394).

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah,

Hoş geldin, Allah(svt) seni ve bizi salihlerden kılsın.

“Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Bir kimse, bir başkasıyla kardeşleştiği zaman, ilk iş ismini, babasının ismini ve kimlerden olduğunu sorsun. Çünkü böyle yapmak, sevginin artmasına daha uygundur.” Tirmizi, Zühd 54, (2394).

Hoş buldum, Allahumme amin ecmain inşaallah, paylaşımın için Rabbim ecirlerini bol bol ihsan etsin ve razı olsun inşaallah.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam,

Ehlen ahi, inşallah aramızda kalıcı olursun, hatalarımızı duzeltirsin.

"Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse herbiriniz kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin." Ebu Davud, 4833
Bilmukabele inşaallah, Allah razı olsun.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam
47:7. Ey iman edenler! Eğer siz Allah'a (Allah'ın dinine) yardım ederseniz O da size yardım eder, ayaklarınızı kaydırmaz.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bugün bu sitede bir yılımı tamamladım. Yani koca bir yıl... Geri getirilemeyecek, günahlarla dolu, hüzünlerle dolu, yer yer acı ama bol bol tebessüm dolu koca bir yıl...

Zaman; sen sağanak yağan yağmur gibisin,
Ne seni durdurmaya gücüm yetiyor.
Ne de takip etmeye hızım...
Akarak avuçlarımdan kayıp gidiyorsun.
Dur desem durmayacak,
Gel desem gelemeyecek bir şeysin...
Zaman; sen çoğu kişinin anlayamadığı en değerli şeysin...

24.05.2017/ İstanbul

Acizkul41 Çevrimdışı

Acizkul41

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bizleri Kardes eylesin her daim ve Hak yolundan ayirmasin...Nuh suresi..28.Ayet: «Rabbim! Beni, ana babamı, iman etmiş olarak evime girenleri, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla, zalimlerin de ancak helâkini arttır!..Amin Ecmain...

Üst Ana Sayfa Alt