Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

RASULÜLLAH'A İSNAD EDİLEN YALANIN EN AĞIR OLDUĞUNU BEYAN BABI

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
1- ALİ (ra) HADİSİ: Şöyle dedi: Rasulüllah (sav) şöyle buyurdu:
"Benim ağzımdan yalan uydurmayınız. Her kim benim ağzımdan yalan söylerse Cehenneme girsin."

2- ENES (ra) HADİSİ: Şöyle dedi: Sizlere çok çok hadis söylemekliğimden beni, muhakkak Nebi'nin (sav) şu hadisi menetmektedir. Buyurdu ki:
"Her kim benim ağzımdan kasıtlı olarak bir yalan söylerse cehennemdeki yerine hazırlansın."

3- EBU HUREYRE (ra) HADİSİ: Şöyle dedi: Nebi (sav) şöyle buyurdu:
"Her kim kasıtlı olarak benim ağzımdan yalan söylerse ateşten yerine hazırlansın."

4- MUĞİRE (ra) HADİSİ: Şöyle dedi: Ben Nebi (sav) şöyle derken dinledim:
"Şüphesiz ki benim ağzımdan yalan söylemek, başka bir kimsenin ağzından yalan söylemek gibi değildir. Her kim kasıtlı olarak benim ağzımdan yalan söylerse ateşten yerine hazırlansın."

Z Çevrimdışı

Zeyd bin Hârise

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşimm Allah sakındırsın ıslah etsin de kardeşim hangi hadis kitabından alınmış bab yazmamışsın :güldüm

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hayatta en çok korktuğum şeylerden biri çoğu zaman hadisi bilsemde nerede geçtiğini unuttuğumda bu hadisler aklıma gelirse susarım..

Allah razı olsun..

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hadis meşhur olduğu için kaynak yazmamıştım,sahihayn ve sunenlerde rivayet edilen hadislerdir.Alimlerin bazılarına göre mutevatir bazılarına göre meşhur deresesindedir.

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OLSUN KARDESİM GERCEKTEN BAZEN AGZIMA BİR HADİS GELİYOR TAM HATIRLAYAMIYORUM İNŞAALAH YANLIŞ SÖYLEYENLERDEN OLMAYIZ

Üst Ana Sayfa Alt