Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Referandum Sonuçları(2017)

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilemiyorum. Aferin onları geçtiniz demesi neden küfür oluyor anlayamıyorum.

Sonuç olarak yine müslümanlar zarar görüyor. Bence küfür de birbirleri ile yarışıyorlar ve bi tebrik bilmiyorum ilginç. Bu olay suna benziyor "aaa evet akp daha az şirk kosuyor" bu yüzden tebrikler.. Sen 3 tl de çalsan hırsızlıkdır bunun adı sen 3 bin TL de çalsan hırsızlık değişen pek birşey yok.. sadece sayı..

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Sonuç olarak yine müslümanlar zarar görüyor. Bence küfür de birbirleri ile yarışıyorlar ve bi tebrik bilmiyorum ilginç. Bu olay suna benziyor "aaa evet akp daha az şirk kosuyor" bu yüzden tebrikler.. Sen 3 tl de çalsan hırsızlıkdır bunun adı sen 3 bin TL de çalsan hırsızlık değişen pek birşey yok.. sadece sayı..
Evet de abi bunlar zaten akpyi müslüman görüyor. Ama chp başta olsa siyaset gereği onları da tebrik ederlerdi bence.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yuzde 25 oyu olan chp nasıl iktidara gelcek ? Koalisyonda olmadıgına göre gelme ihtimali nerdeyse kalmadı ...
Yeni sistemi anlamamışsın galiba.
Ilk turda kimse mutlak çoğunluğu almaz ise ikinci tura kalıyor. Orda da CHP'nin kendi adayı olmasada onlara benzer zihniyetli biri kazanabilir çünkü ülke demokratlar açısından yüzde 50-50 bölünmüş durumda ...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Heyetı tahrır samın bır sorumlusu da Ziyad attar musluman turk halkını tebrık etmıs

C9nIK2JWsAEyebz.jpg

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Heyetı tahrır samın bır sorumlusu da Ziyad attar musluman turk halkını tebrık etmıs

C9nIK2JWsAEyebz.jpg
Baştakiler direk açıklama yapmadıkça ben bu açıklamaların resmi bi aciklama sayılmayacağını düşünüyorum. Daha önce de Ahrar'dan yetkili birisi halk Demokrasi isterse Demokrasi gelir gibisinden bir şeyler demişti ama liderler karşı çıkmıştı. Bu da onun gibi bence.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Baştakiler direk açıklama yapmadıkça ben bu açıklamaların resmi bi aciklama sayılmayacağını düşünüyorum. Daha önce de Ahrar'dan yetkili birisi halk Demokrasi isterse Demokrasi gelir gibisinden bir şeyler demişti ama liderler karşı çıkmıştı. Bu da onun gibi bence.
Katılıyorum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir abımızın bır sozu vardı.

Suc hakkı bılıpte haykırmayanda
Suc Insanlara hak dını anlatmayanlarda.
Suc Rasulallahın yaptıgı gıbı yapmayanlarda.
O ne yapmıstı.
Hak gelınce tum gucuyle gunumuzde kı gıbı bır sıstemde ınsanları hakka cagırdı hemde herseyıyle
Ne azılı adamlar vardı cogu musluman oldu. İslama faydası oldu.

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Tağutlara gram sempati besleyenleri gördükçe midem bulanıyor. Dikkat; tekfir yok tenkit var.
Allah senden razı olsun kardeşim :) "Dikkat tekfir yok" sözüne çok güldüm gerçekten :D
Bu tekfirciler ümmeti öyle bir duruma getirdi ki sıradan bir eleştiri sözünü bile tekfir olarak anlıyorlar artık. Bizde her sözümüzün sonuna Dikkat tekfir yok kaydını koymaya mecbur kaldık. Allah bunların şerrinden ümmeti korusun ne hale getirdiler müslümanları. Yanlış anlama seni eleştirmedim kardeşim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamiyetı kabul etmeyenlerın ve bu takdırde 3 secenekten bırı olan cızye verın
Gayrımuslımlerın durumlarını okumaktayımda
Ne ılgıncıtırkı bu durumda
gayrımuslımlerın olması gerekırken tam tersı olmus gıbı gelıyor.
Ne dersınız?

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi

C9nIK2JWsAEyebz.jpg
(Twitter'dan alıntı)

-HTŞ siyasi sözcüsü Zeyd Attâr'ın açıklamasında tebrik geçmiyor. "Türkiye'yi özgürleştiren her gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz" deniyor.

-"Müslüman Türk halkını sevindiren bizleride sevindirir, onları üzen bizleride üzer" deniyor. "Tebrik etti" ifadesi doğru değil.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cahiliye dönemimde bende aynısını düşünüyordum , zulüm edenlerdense alnı secdeye değen , baş örtüsünü ezanı Kuran'ı yasaklamayan insanlar yönetsin diyordum , allah Azze ve celle yi ve dinini öğrendikçe bu insanlarında hata üzerinde olduğunu öğreten rabbime şükürler olsun

Üst Ana Sayfa Alt