Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resimlerle Namaz

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kusura bakma, diger sayfadan sana tesekür edemedim. Ama yanitlarini okudum. Suana kadar tatmin oldum diyebilirim. Sana burdan tekrar tekrar tesekür ediyorum. Hakkini helal et Abdulmuiz. Bunca zahmetinden dolayi yorduysam Rabbim bizleri birbimize dost eylesin. Rabbim bizleri birlik içinde yasayanlardan eylesin.

S Çevrimdışı

Selim İnce

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
soyle bir tenbihte bulunuyum cemaatle kilinan namazlarda cemaatin topuklarini birlestirmesi sünnet degil. Enes bin Malik r.a. gelen hadisteki ifade Ibn Hacerinde dedigi gibi sadece namaza baslamadan önce saffi düzeltmek için kullanilan bir kaide yoksa namazda topuklarin birlesmesi söz konusu degil. bunu muctehidlerden/fukahadan kimseden isitmedim sadece su son asirdaki bidatcilarin uygulaya geldikleri birseydir. ancak omuzlarin birlestirilmesi sünnettir.

S Çevrimdışı

Selim İnce

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ayrica namazda elleri gobegin altinda baglamak ustunde baglamaktan çok daha kuvvetlidir. gobegin üstünde baglamak çok zayif bir görüstür bunu bilin.

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Selim ince tüm namaz ile ilgili sahih olan konulara gelip yorum yapmışsın. Derdin taasup yapmak ise başka yerde yap, adam delil getirmiş hala o sahih değil bu daha sahih diyorsun. Nefsine göre konuşup savunduğun alimi körü körüne koruma, kimsenin imamlara bir şey dediği yok zaten. Adam sahih hadis getirmiş hala kendi fikrini savunuyorsun. Göbeğin altında bağlamanın sahih olduğunu bize getir delilleri ile, cemaate topukların sünnet olmadığını da delil ile getir. Kafana göre sünnet çıkarıyorsun subhanallah!

Abdulmuizz Fida

Admin
Selamın aleyküm kadın erkek namaz kılma şekli linki çalışmıyor
Düzeltildi

KADININ NAMAZ KILMA ŞEKLİ İLE ERKEĞİN NAMAZ KILMA ŞEKLİ FARKLI MIDIR? NİÇİN

C Çevrimdışı

chveneburi

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun emeği geçenlerden.hem forum için hemde açılan konular için

namazı dosdoğru kılmak için (inşallah) araştırma yapıyorum
bütün bilgileri hanefi mezhebi üzerine aldım.birde ister istemez tasavvuf dinindende bir şeyler öğrenmek zorunda kaldık.
forumda yeniyim çok fazla konu var neyi nerde bulacağımı daha çözemedim
yönetici arkadaşlar mesaj yazan arkadaşları uyarabilirlermi acaba imla kurallarına ve yazılar arası boşluk olmasına dikkat etsek inşallah
uzun olan mesajları aralarda boşluk olmadığı için okumakta güçlük çekenler olabilir (mesela ben) yakını iyi göremiyorum

burda namaz kılmakla ilgili videolu anlatım ve yazılı anlatımı okudum

hanefiler tekbir alırken kulak memesine dokunur bununla ilgili hadis kaynakları nelerdir paylaşan olursa çok sevinirim.

rukuya giderken ve kalkarken ellerin kaldırılıp tekbir alınmasını neden hanefiler uygulamaz delil getirilen hadilseri paylaşan olursa çok sevinirim.

ellerin göbek altına bağlanması ile ilgili hadisleri paylaşan olursa çok sevinirim

Allah razı olsun şimdiden

Abdulmuizz Fida

Admin
Allah razı olsun emeği geçenlerden.hem forum için hemde açılan konular için

namazı dosdoğru kılmak için (inşallah) araştırma yapıyorum
bütün bilgileri hanefi mezhebi üzerine aldım.birde ister istemez tasavvuf dinindende bir şeyler öğrenmek zorunda kaldık.
forumda yeniyim çok fazla konu var neyi nerde bulacağımı daha çözemedim
yönetici arkadaşlar mesaj yazan arkadaşları uyarabilirlermi acaba imla kurallarına ve yazılar arası boşluk olmasına dikkat etsek inşallah
uzun olan mesajları aralarda boşluk olmadığı için okumakta güçlük çekenler olabilir (mesela ben) yakını iyi göremiyorum

burda namaz kılmakla ilgili videolu anlatım ve yazılı anlatımı okudum

hanefiler tekbir alırken kulak memesine dokunur bununla ilgili hadis kaynakları nelerdir paylaşan olursa çok sevinirim.

rukuya giderken ve kalkarken ellerin kaldırılıp tekbir alınmasını neden hanefiler uygulamaz delil getirilen hadilseri paylaşan olursa çok sevinirim.

ellerin göbek altına bağlanması ile ilgili hadisleri paylaşan olursa çok sevinirim

Allah razı olsun şimdiden
Kardeşim sorularını forum içinde üst taraftaki arama butonundan konu başlıklarına göre araştırıb bulmaya çalışın. Bulamadıklarınızı Soru Cevab bölümünden konu konu açarak sorabilirsiniz.