Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resullah (as)'a Yapılan Sihir

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Peygamberimiz Hz Muhammed (sav)'in sihirlendiği(büyülendiği) zaman yaşadığı sıkıntılar ve sonrasında Yaşananlar !

Sihir yapılmasının ardından Peygamberimizin sıhhati bozuldu. Başının saçları dökülmeğe başladı. Peygamberimiz, yapmadığı bir işi yapmış, söylemediği sözü söylemiş , olmayan şeye oldu gibi haller ve ailesine yaklaşmadığı halde, yaklaşmış gibi sanır oldu. Gözlerinin de feri azaldı. Ashab-ı Kiram Peygamberimizin hastalığını yoklamağa geldiler. Hastalığı günlerce sürdü. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, c. 4, s. 367)

Peygamberimiz hastalanınca Lebid b. Asam’ın kız kardeşelrinden birisi, Hazreti Aişe (Radıyallahu anha)nın yanına gelmişti. Kadın, Peygamberimizin hastalandığını öğrenince, dönüp bunu kız kardeşlerine ve Lebid’e haber verdi. Onlardan birisi:
“Eğer o gerçekten bir Peygamberse kendisine bu iş Allah tarafından haber verilir. Aksi takdirde, bu sihir kendisine nereden gösterilir? En sonunda aklı başından gider. Böylece de, kavmimiz ve dindaşlarımız umduklarına ermiş olur.” Dedi.

Hazreti Aişe, Peygamberimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) den şöyle rivayet ediyor:
Nihayet Resulüllah günün birinde tekrar tekrar dua etti. Sonra da bana: “Ey Aişe! Yapmış olduğum duamı Allah’ın kabul buyurduğunu biliyor musun?
Bana meleklerden iki kişi geldi. Bunlardan birisi başucumda, o birisi de ayak ucumda oturdu. (iki melek arasında konuşma şöyle geçti:)
- Bunun hastalığı nedir?
- Sihirlenmiştir
- Kim sihir yapmış ona?
- Lebid b. Asam!
- Sihir ne ile yapılmıştır?
- Erkek hurmanın kurumuş çiçek kapçığı, tarak, saç ve sakal tarantısı ile!
- Nerededir o?
- Zervan kuyusunda, basamak taşının altındadır.
- O’nun şifa bulması ne iledir?
- Kuyu suyunun tamamıyla çekilip içindeki basamak taşının kaldırılması ve altındaki kurumuş erkek urma çiçeği kapçığının çıkarılması suretiyledir! Dedi. Bundan sonra melekler havalanıp gittiler.”

Peygamberimiz, Hazreti Ali ile Ammar b. Yasir’i çağırdı. Zervan kuyusuna gitmelerini ve meleklerden işittiği şeyleri yapmalarını onlara emretti. Hazreti Ali ve Amer b. Yasir, hemen Zervan Kuyusuna gittiler. Kuyunun suyu, kınaya boyanmış, kuyu başındaki hurma ağaçlarının başları da şeytan başları gibi idi. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, c.6, s. 57, Buhari, Müslim)

Kuyunun suyunu çekip boşalttılar, içindeki basamak taşını kaldırdılar. Taşın altında hurma çiçeği kapçığı, Peygamberimizin tarağı, başının saç tarantısı, üzerine iğneler saplanmış bir yay kirişi bulunup çıkarıldı.

Yay kirişi üzerindeki düğümleri çözmeğe güç yetirilemedi. Cebrail gelip Felak ve Nas surelerinin ayetlerini okudukça, düğümler çözülmeye başladı. Her düğüm çözüldükçe, Peygamberimiz, önce elem, sonra da ferahlık duymakta idi.
En son düğüm çözüldüğü zaman, peygamberimiz, bir düz bağından boşanmış, krtulmuş gibi açıldı. Yemeğe içmeye başladı.

Silinen konu

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eger Allah rasulune büyu isabet etmis bedenine cin girmis ise , aklınında başından gitmis olması lazım..o halde vahiy inzal olsa bu konu dahada boyut degistirir..
Seytanı bile musluman olan peygamberin bedenine cin girecegini dusünmuyorum.
Sihir yapılmıs olsada yuruyen kuran olan peygamberin bedenine giremez.
Ben bu konuda boyle inanıyorum.
Daha detaylı kapsamlı delilleri olanlar varsa getirsin
Yanlısımz varsa dönelim.

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
Her sihir yapılana cin girecektir diye bir kaide yoktur.

Resullah as a sihir yapılmıştır. Ve Allah Resul'ü bu sihirden etkilenmiştir. Paylaşımı okursan delili görebilirsin. Aksini söylüyorsan senin delil getirmen gerekir

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sihirden nasıl etkilenir ..? Ya isabet eder yada etmez etkilenmek nasıl oluyor ?
Kendisi bakara suresini okuyana şeytan yaklasmaz derken , kendisi icin bu durum soz konusu olabilirmi ?
Peygamberler korunmuş degilmidir.

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
Sihirden nasıl etkilenir ..? Ya isabet eder yada etmez etkilenmek nasıl oluyor ?
Kendisi bakara suresini okuyana şeytan yaklasmaz derken , kendisi icin bu durum soz konusu olabilirmi ?
Peygamberler korunmuş degilmidir.

Siz beni mi sorguluyorsunuz. Hadislerimi anlayamadım

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz beni mi sorguluyorsunuz. Hadislerimi anlayamadım
Hayır tabi ki kimseyi sorgulamıyorum
Sorularımı yònelttim dogru olanı bulmaya calışıyorum
Saygıdeger kardesim..
Peygamberlerin sıfatları var
Diger tarafdan bakara suresiyle ilgili hadisde sahih bunlarla karsılaştırınca bir celiski oluyor ..

Ebu Muhammed Eymen

Frm. Yöneticisi
Hayır tabi ki kimseyi sorgulamıyorum
Sorularımı yònelttim dogru olanı bulmaya calışıyorum
Saygıdeger kardesim..
Peygamberlerin sıfatları var
Diger tarafdan bakara suresiyle ilgili hadisde sahih bunlarla karsılaştırınca bir celiski oluyor ..

Bakın resullah as ın sihire maruz kalıp ondan etkilenmesi, peygamberin korunmuyor anlamına gelmez. Zaten Allah ın dilemesiyle meleklerin sihrin yerine söylemesiyle şifa buluyor. Yani Allah peygamberini koruyor.

Hem Uhud'da dişi kırılması onun dünyalıklarda zarar görmesine delil değil mi?

Resullah as Allahın peygamberi dir. Günahsız dır ama oda insandır.

Yer içer üzülür sevinir özler.

-ibrahim- Çevrimdışı

-ibrahim-

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrailoğullarının şehid ettiği peygamberlerde var yani buda demek oluyorki peygamberlerde insan ve bize olan herşey onlarada olur hastalanırlar büyüde yapılır ölürlerde. İmtihan dünyası sonuçta ve bu imtihanlar herkes için geçerli. bu yolda çok büyük sıkıntılara katlanmişlardır peygamberler.

önemli olan bizim bu hadiselerden ders çıkarmamız..

Kimseye muhtaç olmayan Allah'tır..

Kimsenin zarar veremeyeceği Allah'tır..

Baki olan Allah'tır.. saygılar.

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeytanın musallat olmadığı uğramadığı hiçbir insan yok(peygamberlerde dahil) diye duydum.ne kadar doğru bilmiyorum...