Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Risale-i Nur Okuyanların Delile Karşı Tutumu

A Çevrimdışı

allahın kulu_

Guest
Hatalı yerleri çıkaralım mı demiş : ) Neresi doğruki toptan yaksınlar ya da geri dönüşüm yapıp kuran'ı kerim bastırıp hediye olarak dağıtsınlar millete.
risalinurun cinlerin yazdırdığını duymuştum en doğrusunu mevlam bilir

H Çevrimdışı

hodserane seher

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle herkese meraba diyorum siteye sırf bu forum için katıldım.. ben üniversite okuyorum geçen yıl bir cemaatte kaldım nur cemaati ama fethullah gülene bağlı değil bediüzzaman hazretlerinin kurduğu bir cemaat öncelikle şunu söylüyorum risaleler hakkında hüküm veremezsiniz talebeleri değiştirdimi diyosunuz barlada asılları var gidin okuyun ayrıca böyle birşey olmuşsa bile bunda bediüzzaman said nursinin bir suçu olamaz.. delil mi istiyosunuz önce ben sizden delil istiyorum bu söylediğniz herşeye delil gözterin Allah bilir çoğunuz elinize alıp okumadınız bile ama hüküm vermek kolay tabi bir müslüman kolay hüküm vermemeli bir müslüman başkasının günahını bu kadar kolay almamalı kaçınız bu konu hakkında araştırma yaptınız .. bakın şu konuda haklısınız BAZI kişiler sanki Allah kelamı gibi abartıyo risaleleri bundan hatalılar ama ben risalei nurları çok seviyorum ve okuyorum ... bende sizin gibi çok çelişkide kaldığım günler oldu çinkü ilk defa cemaatte kalıodum ve dini konularda çok bilgisizdim ama risaleleri okumaya başlayınca iş değişti bizim cemaatte günde on sayfa okumamız oluodu ve ben aklıma birşey takıldığında yada o gün kötü birşey yaşamışsam aklıma bir soru takılmışşsa ya o günkü okumamdan cevabını alıodum yada o günkü dersten şirk diosunuz Allahım ya size gerçekten diyecek söz bulamıyorum ben şirkin ne demek olduğunu risalelerden öğrendim o olmazsa yaşayamam demenin birine minnet duymanın ve söylediğimiz birçok şeyin şirk olduğunu ben risalelerden öğrendim... tevazuyu risalelerden öğrendim .... bediuzzaman said nursi hakkında söylenenlere inanmayın eğer onu tanımak istiyorsanız risaleleri okuyun onunda dediği gibi... şuanda işim olduğu için bu konuyu uzatmıyorum girdikçe forumlara cevap vereceğim Allah a emanetsiniz..

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
öncelikle herkese meraba diyorum siteye sırf bu forum için katıldım.. ben üniversite okuyorum geçen yıl bir cemaatte kaldım nur cemaati ama fethullah gülene bağlı değil bediüzzaman hazretlerinin kurduğu bir cemaat öncelikle şunu söylüyorum risaleler hakkında hüküm veremezsiniz talebeleri değiştirdimi diyosunuz barlada asılları var gidin okuyun ayrıca böyle birşey olmuşsa bile bunda bediüzzaman said nursinin bir suçu olamaz.. delil mi istiyosunuz önce ben sizden delil istiyorum bu söylediğniz herşeye delil gözterin Allah bilir çoğunuz elinize alıp okumadınız bile ama hüküm vermek kolay tabi bir müslüman kolay hüküm vermemeli bir müslüman başkasının günahını bu kadar kolay almamalı kaçınız bu konu hakkında araştırma yaptınız .. bakın şu konuda haklısınız BAZI kişiler sanki Allah kelamı gibi abartıyo risaleleri bundan hatalılar ama ben risalei nurları çok seviyorum ve okuyorum ... bende sizin gibi çok çelişkide kaldığım günler oldu çinkü ilk defa cemaatte kalıodum ve dini konularda çok bilgisizdim ama risaleleri okumaya başlayınca iş değişti bizim cemaatte günde on sayfa okumamız oluodu ve ben aklıma birşey takıldığında yada o gün kötü birşey yaşamışsam aklıma bir soru takılmışşsa ya o günkü okumamdan cevabını alıodum yada o günkü dersten şirk diosunuz Allahım ya size gerçekten diyecek söz bulamıyorum ben şirkin ne demek olduğunu risalelerden öğrendim o olmazsa yaşayamam demenin birine minnet duymanın ve söylediğimiz birçok şeyin şirk olduğunu ben risalelerden öğrendim... tevazuyu risalelerden öğrendim .... bediuzzaman said nursi hakkında söylenenlere inanmayın eğer onu tanımak istiyorsanız risaleleri okuyun onunda dediği gibi... şuanda işim olduğu için bu konuyu uzatmıyorum girdikçe forumlara cevap vereceğim Allah a emanetsiniz..

EĞER O ÜÇ ADET MUHTEŞEM DVD Yİ SEYREDİP BİZLERDEN DELİL İSTİYORSANIZ SİZLER GERÇEKTEN ÇOK KOMİKSİNİZ....

EĞER SAMİMİ İSEN SEYRET ONLARI VE DEKİ BURADA BÖYLE DEĞİL ŞÖYLE VEYAHUTTA ÖYLE DEĞİL BÖYLE....

SELAMETLE..

H Çevrimdışı

hodserane seher

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben izlemedim dvd filan ne dvd sinden bahsediosunuz :S yukardaki videoyu diyosanız şuan sesini duyamıyorum ama izliyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Said nursinin Risalelerde sahih hadis diye yazdığı hadisler, uydurmada olsa ben Risalei nurları bırakmam, saplantısı da sapıklığın zirve boyutlarından olsa gerek.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bende nurculara gidiyordum. o cemaatten ayrıldım. Selefin yolunu yol bildim. Tevhid ehli Alimlerin yolundan gidiyorum Allah'ın izni ile. aradan biraz zaman geçti, şu an nurcuların başında olduğu bir fırında çalışıyorum. bugün patrona(nurcu) iş ile ilgili sıkıntılarımı ve bazı elemanlarla olan çekişmemi anlattım. konu geldi çattı, bana dediki " her doğru her yerde söylenmez " :) dedim ki o laf yanlış bir laf. yüzü bembeyaz oldu. :)" neee " dedi. " nasıl yani. üstad mı yanlış söylemiş. " dedim siz şu hadisi biliyormusunuz : " hakikatı bildiği halde söylemeyen dilsiz bir şeytandır " sonra alavere dalavere, " yani ustad söyleme demiyor " falan filan. gerçekten bir şey bildikleri yok. geçici bir zamana kadar orada çalışacam. Allah'ın izni ile başka bir iş bulup çıkacam.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
malesef sesini duyamıyorum ama iki ay sonra bunu izleyip size ayrıntılı bir cevap vereceğim...

Boyle diyenlerin hic biri tekrar gelip cevap vermiyor. Cunku cevap verilecek bissi yok, nefsinizi birakip biraz selef imamlarinin yolunu takip etseydiniz nasil bir sapiklik icinde oldugunzu anlardiniz

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi bu salaklar farkında değil peygabber yerine çoktan nursiyi koymuşlarda farkında bile değiller

Peygamber değilde mehdi gözü ile bakıyorlar bir de bana yazdırıldı davası var , gerçiiii taşı atan sen değildin dendiğine göre bunlarda bana yazdırılıyor diyebilirim sanırım ama neyse zaten mevlana falan da bu bana yazdırılıyor diyen takımdan iskender evreneosoğlu da aslında aynı şeyi söylüyor diyebilirim,,, yani iyiki şu iskender 50-60 yıll evvel yaşayıp Mustafa Kemal'e muhalefet etmemiş diyesim geliyor ,, şimdi burada benim sorularım olacak konudan bağımsız olarak sorduğumu varsayın şimdi aklıma geldi .1. Mehdi hatadan korunmuşmudur , 2. si mehdi ismet midir ?

ت Çevrimdışı

تقوى

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mecburen yurtlarında kalıyorum.Eserlerinide okuyorum.Ne yanlışı varmış yokmuş araştıracağım.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mecburen yurtlarında kalıyorum.Eserlerinide okuyorum.Ne yanlışı varmış yokmuş araştıracağım.

yanlış çok. mesela risalei nurdan özür diliyor said nursi. hz Ali nin risalei nurdn haber verdiği,1400 sene evvel HZ Ali risalelerden o kadar bahsetmiş ki bir said nursinin adını vermediği kalmış. vahdeti vucud meselesi için " hakikati ulviye " dendiği yani yüksek bir hakikat diye geçiyor, yani bana yazdırıldı demesi zaten başlı başına sapıklık, kendi kaleminden karıştırmak istememiş, hastalar risalesinde said nursi bir hastanın yanına gidiyor ve diyorki: " kalbime ihtar edildi ki onu tebrik et " ... daha neler neler... saatlerce saysam biter mi bilmem. Kuran ve hadşse dayanmayan bir sürü şey.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi de saidistler şu belge ile pek bi övünürler ,,
yazi.jpg
Şeyhülislam Musa Kazım efendi mahrec verdi diye . Yalnız sorun şudur ki bu mahreci veren şeyhülislam hem mason hem de ittihat terakki üyesi .... eee ne olmuş , yok bi şey canım aklıma saidin ,abduh ve afganiyi önder edinişi ve ittihat terakkiyi destekliyişi geldi de...

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bi de saidistler şu belge ile pek bi övünürler ,, Şeyhülislam Musa Kazım efendi mahrec verdi diye . Yalnız sorun şudur ki bu mahreci veren şeyhülislam hem mason hem de ittihat terakki üyesi .... eee ne olmuş , yok bi şey canım aklıma saidin ,abduh ve afganiyi önder edinişi ve ittihat terakkiyi destekliyişi geldi de...

ne sapıklıklar varya. ittihat terakkiyi desteklemiş yani bu zındık...

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle ,, Osmanlının son döneminde artık ulema sınıfı ilmiyye falan kalmıyor ,bu jön tayfası askeriye ile birlikte o kurumları da da ele geçiriyorlar, zaten 1908 de de Osmanlı iktidarı resmen son buluyor ondan sonrası İttihad Terakki dönemi ve Meşrutiyet , Meşrutiyet'in devamı da 1923 ihtilali ve Cumhuriyet. Meşrutiyeti destekleyen tayfa said , akif vve yanlış bilmiyorsam elmalılı falan , afgani ve abduhun direktif ve yönlendirmeleri sonucu. Bunlar tabiki cumhuriyeti de destekliyorlar , sonrada güç paylaşımında geri planda kalınca muhaliflik başlıyor yoksa mesela Şeyh Saide karşı Mustafa Kemalin yanında yer alanda Saidi Nursi'dir. Dersim isyanında da muridlerinden kimileri olayları görünce ordudan çıkmak istiyor ama orduda kalmaları yönünde telkin veriyor ...

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle ,, Osmanlının son döneminde artık ulema sınıfı ilmiyye falan kalmıyor ,bu jön tayfası askeriye ile birlikte o kurumları da da ele geçiriyorlar, zaten 1908 de de Osmanlı iktidarı resmen son buluyor ondan sonrası İttihad Terakki dönemi ve Meşrutiyet , Meşrutiyet'in devamı da 1923 ihtilali ve Cumhuriyet. Meşrutiyeti destekleyen tayfa said , akif vve yanlış bilmiyorsam elmalılı falan , afgani ve abduhun direktif ve yönlendirmeleri sonucu. Bunlar tabiki cumhuriyeti de destekliyorlar , sonrada güç paylaşımında geri planda kalınca muhaliflik başlıyor yoksa mesela Şeyh Saide karşı Mustafa Kemalin yanında yer alanda Saidi Nursi'dir. Dersim isyanında da muridlerinden kimileri olayları görünce ordudan çıkmak istiyor ama orduda kalmaları yönünde telkin veriyor ...

biliyordum da bu kadarını değil. hani kamala karşıydı bu? yanında yer almış meerse...

Üst Ana Sayfa Alt