Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Romantic Islam - Feyzullah Birışık

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
16174858_1904130399801578_3073693068473999076_n.jpg

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bunu da ılımlı İslam projesinin bir parçası olarak görüyorum.

Romantik İslam işte buyrun;
Sabah namazına sevgilinin seni uyandırmasıdır,
Balayında umreye gitmeyi hayallemektir,
Camiden çıkan erkek/kadınlara hayranlıkla bakmaktır,
Ayeti Kerimelerle sevgiliye göndermeler yapmaktır,
Beraberken müjde ayetleri, ayrılınca asi olan kavimlerin başına gelen helak ayetleri gibi(Başına taş yağacak alçak adam/kadın mesajı vermek adına),
Buluşma yeri olarak camii avlusunu seçmek, hatta cami önü selfie çekilmektir,
Sabah gelen ilk mesajın günaydın yerine Esselamu aleykum demektir,
Ha bi de unutmadan mesajların sonuna mücahidim/mücahidem yazmadan da olmaz..

Yazık yazık yazık..

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Özgürlük özgürlük derken takkenin, örtünün altındaki başları kaybettik...

Erkekler tarafına baktığımızda kafada 1 kg jöle, yırtık pantolon, resimli t-shirt ile müzikli nasihat videoları çekiyor kardeşler hatta bu haliyle tesettür nasihati bile veren var bir tanesinin imza gününe denk gelmiştim sıranın %90 bayandı , feysbuk sayfalarına bakıyorum Allah razı olsun <3 , çok güzel <3 gibi yorumlar yorumlar... Birde bileğe renkli ''aşk beş vakittir'' bilekliği de takarsan tamamdır! Camilerde bile batı kültürünü görüyoruz namaz kılarken beli açılan mı dersin, resimli t-shirt ile namaz kılan mı dersin...

Bayanlar tarafına baktığımızda durum daha da vahim... Bonesiz şal takmalar, hicab giyip yüze makyaj yapmalar, kısa paça pantolonlar, boyunlar, kollar... Sütlü kahveyi çikolatasız içemeyecek kadar dünyaya düşkün hanımlar, evlenip evlerinde İslam devletini kuracaklar! Bir bayan namaz için eteğe ihtiyaç duyuyorsa ondan sonra ki nesli düşünemiyoruz...

Modacılara birşey diyemeyiz çünkü işletmede arz-talep vardır. Köleler olduğu sürece ; ne giyeceklerine efendiler karar verir... Nefislerin kölesi olmuş olanlar umarım en azından bu konuda nefislerini yenerler...

Evet, Müslümanlar çok rahat, hemde çok!

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Beraberken müjde ayetleri, ayrılınca asi olan kavimlerin başına gelen helak ayetleri gibi(Başına taş yağacak alçak adam/kadın mesajı vermek adına),

Yazık yazık yazık..

Haklısınız. Bir söz var (islami versiyona çeviripte söylüyorum)

Başörtü zulmünü (70-80 doğumlu) ablalar çekti ; edebiyatı bunlara kaldı...

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısınız. Bir söz var (islami versiyona çeviripte söylüyorum)

Başörtü zulmünü (70-80 doğumlu) ablalar çekti ; edebiyatı bunlara kaldı...

Evet gerçekten çektiler, çektik.
Yürüyüşler yapıldı, tanıdığım bir amca vardı başına aldığı darbe ile iki gün sonra öldü.

Ama şuan, şimdi bişey diyemiyorum..

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Evlenme teklifi icin diz cökünce ettahiyyatu mü okumus? )

Sacmalamakta sınır tanımıyorlar. Allah akıl versin.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör

Yazık yazık yazık..

Özgürlük özgürlük derken takkenin, örtünün altındaki başları kaybettik...

Erkek tarafına baktığımızda kafada 1 kg jöle, yırtık pantolon, resimli t-shirt ile müzikli nasihat videoları çekiyor kardeşler hatta bu haliyle tesettür nasihati bile veren var bir tanesinin imza gününe denk gelmiştim sıranın %90 bayandı , feysbuk sayfalarına bakıyorum Allah razı olsun <3 , çok güzel <3 gibi yorumlar yorumlar... Birde kola renkli ''aşk beş vakittir'' bilekliği de takarsan tamamdır! Camilerde bile batı kültürünü görüyoruz namaz kılarken beli açılan mı dersin, resimli t-shirt ile namaz kılan mı dersin...

Bayanlar tarafına baktığımızda durum dahada vahim... Bonesiz şal takmalar, hicab giyip yüze makyaj yapmalar, kısa paça pantolonlar, boyunlar, kollar... Sütlü kahveyi çikolatasız içemeyecek kadar dünyaya düşkün hanımlar, evlenip evlerinde İslam devletini kuracaklar! Bir bayan namaz için eteğe ihtiyaç duyuyorsa ondan sonra ki nesli düşünemiyoruz...

Modacılara birşey diyemeyiz çünkü işletmede arz-talep vardır. Köleler olduğu sürece, ne giyeceklerine efendiler karar verir... Nefislerin kölesi olmuş olanlar umarım en azından bu konuda nefislerini yenerler...

Evet, Müslümanlar çok rahat, hemde çok!

SubhanAllah ya Rabbi...
Bataklığa batan milyonlarca insan var. Bizi bataklıktan kurtaran Rahmân'a hamdu senalar olsun.

Sosyal medya yanı sıra başka bir uygulama var. Amatör bir şekilde kitab yazma ile alakalı.
Uzun zamandır oraya üyeyim ve orada olan "İslami" olarak yazılan kitabları görseniz aklınız hayaliniz şaşar.
Bu kadar da mı dersiniz SubhanAllah.
Ama bizlerin de bu alanlar da boş durmamız gerekir. Yeteneği olanların buralara akın etmesi gerekir.
"Tebliğ amaçlı"
Çünkü çok fazla adı islami kitablar var ve oraya uğrayanların çoğunun yaşı daha çok ufak. Ayrıca sadece sözde islami kitablar değil mideleri bulandıracak iğrençlikte kitablar da var ahlak, iffet haya bırakmayacak kitablar.
Ve küçücük kızlar bunları okuyunca onlarda ki özenme hallerini anında görebilirsiniz.
Beyinleri nasıl kirletiliyor aman Allahım..
Bu yüzden bende orada yazmaya başladım. Çoğu kez girmek istemedim ama olmaz dedim meydanı onlara bırakmak mümkün olamaz bir Müslüman için.
Bundan dolayı yeteneği ve hayal gücü olan herkesi oraya aslolan islamı anlatmaya davet ediyorum. Sosyal medyada birkaç cümlesine rastladığınız insanlar orda kitablar yazıyor ve buna olabildiğince tepki olarak doğmalıyız diye düşünüyorum.

Uygulamanın adı "Wattpad"

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mükemmel erkeği dışarda aramayın o şimdi camide.
Ey Yar . . ; Ben Senin Kömür Karası gözlerine değil . ALLAH diyen YÜREĞİNE vuRuLdum.

Duyuyor Musun Beni Yar ? Çayı Açık , Seni Kapalı Severim.
İllede Romantik mi olayım, O zaman gel mum ışığında Kuran okuyalım sevdiğim.

Yâr dediğin . Allah’ın emri Peygamberin kavli ile girebilmeli yüreğine. Sana Allah adıyla gelebilmeli..Ve İlk suali iş değil, Namaz olmalı..vb. gibi :)) İslami aşk mesajları facebookta , özellikle İslami kesim dediğimiz geçler arasında ( profil resimleri çarşaflı bacıların) bile çok kullandığı yeni akım, islami sevgi ve aşk sözleri bunlar.

Üst Ana Sayfa Alt