Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

SAHİH-İ BUHARİ (Muhtasar) (PDF - İNDİR)

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SAHİH-İ BUHARİ (Muhtasar)
-İmam Muhammed İsmail Buhari-

PDF - İNDİR

KISA AÇIKLAMA:

Sünnete sımsıkısarılmak isteyenler için.
"Fakat hayır; Rabbine yeminler olsun ki, onlar, aralarında çekiştikleri şeyler hakkında seni hakem yapıp, sonra da verdiğin hükümden dolayı içlerinden hiçbir sikıntı duymadan tam bir teslimiyet göstermedikçe iman etmiş olmazlar." (Nisa-65)
"Bana Kur'an ve onunla birlikte misli verildi. Karnı tok ve yastığına dayanmış bir adamın; 'Size gerekli olan Kur'an'dır, onda neyi helal bulduysanız, onu helal ediniz, neyi de haram bulduysanız, Onu haram ediniz, neyi de haram bulduysanız, Onu haram ediniz. 'Demesi yakındır. Allah Resulu'nun haram ettiği şeyler, Allah'ın haram etmesi gibidir." (Ebu Davud Sünen no:4604)

Sahih-i_Buhari_(1_Cilt_%C5%9Eamua_).jpg

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SAHİH-İ BUHARİ (Muhtasar)
-İmam Muhammed İsmail Buhari-

PDF - İNDİR

KISA AÇIKLAMA:

Sünnete sımsıkısarılmak isteyenler için.
"Fakat hayır; Rabbine yeminler olsun ki, onlar, aralarında çekiştikleri şeyler hakkında seni hakem yapıp, sonra da verdiğin hükümden dolayı içlerinden hiçbir sikıntı duymadan tam bir teslimiyet göstermedikçe iman etmiş olmazlar." (Nisa-65)
"Bana Kur'an ve onunla birlikte misli verildi. Karnı tok ve yastığına dayanmış bir adamın; 'Size gerekli olan Kur'an'dır, onda neyi helal bulduysanız, onu helal ediniz, neyi de haram bulduysanız, Onu haram ediniz, neyi de haram bulduysanız, Onu haram ediniz. 'Demesi yakındır. Allah Resulu'nun haram ettiği şeyler, Allah'ın haram etmesi gibidir." (Ebu Davud Sünen no:4604)

Sahih-i_Buhari_(1_Cilt_%C5%9Eamua_).jpg

diğer ciltler

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diğer ciltler yok kıtabın üstünde de belirtildiği üzere Muhtasar dır yani kısaltılmış...

T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim. Piyasada bulabileceğiniz en güzel Sahih-i Buhari eserinin (Mehmed Sofuoğlunun tercemesi) pdf linkini aşağıda paylaştım. Bu eserin en çok hoşuma giden özelliği kısa kısa hadis şerhlerinin verilmiş olması. Çevirinin kendisi de çok iyi. İndirip okumak isteyenler için paylaşıyorum:

https://www.pdfdrive.com/sahih-i-buhari-imam-buhari-e142919855.html

üstteki link çalışmıyorsa buradan da indirebilirsiniz
openmaktaba.com

Sahîh-i Buhârî ve Tercemesi pdf

Son zamanlarda Mehmed Sofuoğlunun Sahih-i Müslim Tercemesini pdf sini oluşturma (dijitalleştirme) üzerinde çalışıyorum. Gerçekten çok güzel bir eser, bana sorarsanız en güzel Sahih Müslim tercemesi. Mehmed Sofuoğlu kısa kısa hadislerin şerhini de verdi. İndirmek isteyenler aşağıdaki linklerden o eserlere ulaşabilirler

Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 1
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 2
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 3
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 4
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 5
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 6
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 7
Sahih-i Müslim PDF Tercemesi Ve Şerhi Mehmed Sofuoğlu CİLT 8

Not: üstteki sahih-i buhari linklerinin birincisinde önce "save to my drive" a basılmalı sonra da "quick download" kısmına basılmalı. Yoksa inmez. En alttaki linke ise dosya inince dosyanın isminin sonundaki ek .pdf.gst 'den .pdf'ye değiştirilmeli. Yoksa açılmıyor

Ekli dosyalar

• 1691519503968.gif
    1691519503968.gif
    42 bayt · Görüntüleme: 59
Üst Ana Sayfa Alt