Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sahurcular Konusu Kazananı Ve Ayın Üyesi: Firak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamun aleykum kardeşlerim,

Başlıktan anlaşılacağı üzere sahurcular konusunun kazananı ve aynı zamanda bu ayın üyesi olan kardeşimiz: Firak

Kendisine hayırlı olsun diyor, tebrikleri kabul etmek üzere konuyu kendisine devrediyorum )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Hayırlı olsun kardeşim..

TEKABBELALLAHU MİNNA VE MİNKUM..
ALLAH SİZDEN VE BİZDEN KABUL BUYURSUN.. BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN..
Ve aleykum selam ve rahmetullah ve berakatuh. Allah razı olsun abi saolun.

Allahumme amin, hayırlı bayramlar.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle müminler için iki cihan yaratmış. Bunlardan biri kokuşmuş bir dünya, diğeri ise insanlardan hiçbir gözün görmediği, hiçbir kulağın işitmediği nimetlerle dolu olan Cennet. Allah azze ve celle bu kokuşmuş dünyada müminleri böyle güzel hediyelerle sevindirdiği gibi, o güzel yurtlardan mümine en yakışanı olan Firdevs Cenneti ilede sevindirsin.

Allah azze ve celle sizi her iki cihandada kazananlardan eylesin, elleriniz, dilleriniz ve amelleriniz aracılığıyla ailenize ve sevdiklerinize hidayet nasip etsin, gönül yuvanıza O'nun sevgisini ve O'nun rızasını kapsayacak sevgiler koymayı nasip etsin, zürriyetinizi ümmetin ayaklanmasına yardımcı olanlardan eylesin, onlara islam üzere bir yaşam ve ölüm nasip etsin, Allah azze ve celle sizin, benim ve tüm müslümanların günahlarını affetsin.

Tebrikler.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Allah azze ve celle müminler için iki cihan yaratmış. Bunlardan biri kokuşmuş bir dünya, diğeri ise insanlardan hiçbir gözün görmediği, hiçbir kulağın işitmediği nimetlerle dolu olan Cennet. Allah azze ve celle bu kokuşmuş dünyada müminleri böyle güzel hediyelerle sevindirdiği gibi, o güzel yurtlardan mümine en yakışanı olan Firdevs Cenneti ilede sevindirsin.

Allah azze ve celle sizi her iki cihandada kazananlardan eylesin, elleriniz, dilleriniz ve amelleriniz aracılığıyla ailenize ve sevdiklerinize hidayet nasip etsin, gönül yuvanıza O'nun sevgisini ve O'nun rızasını kapsayacak sevgiler koymayı nasip etsin, zürriyetinizi ümmetin ayaklanmasına yardımcı olanlardan eylesin, onlara islam üzere bir yaşam ve ölüm nasip etsin, Allah azze ve celle sizin, benim ve tüm müslümanların günahlarını affetsin.

Tebrikler.
Bu güzel ve gerçekten önem arzeden temenni ve dualarınıza ne diyeyim bilemedim. Allahumme amin amin amin. Bir misli de sizin için olsun, çok sağolun.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
1) Neden kullanıcı adı olarak Firak ?

2) İslami bir hayatla nasıl tanıştın ?

3) Sosyal Medya hakkında düşüncelerin nelerdir ?
Kullanıcı adım neden firak.. Çok özel bir anlamı yok benim için aslında. Çok önceden çok beğenmiştim bu ismi ve ruh halimi yansıttığı zamanlarda ve ismimi değiştirmeyi bazı nedenlerden dolayı isteyince de kullanıcı adım oldu.

Tevhid ile, benim hayatımda önemli ve değerli bir yere sahib olan kuzenim vesilesi ile tanıştım. 'Vay be' denilebilecek bir hikayem yok. Kuzenim bazı şeylerden bahsediyordu ve evet diyordum haklısın mantıklı geliyordu söylediği şeyler. Biz kuzenim ile hep beraberdik. Çocukluktan beri aynı okulu aynı sınıfı paylaşırdık liseye kadar. Ve küçüklüğümüzden itibaren farklı bir etkisi vardı bende. Söylediği şeylerde geneldd haklı olurdu ve sanırım bunun etkisi de vardı onun söylediklerini kabul görmemde Allahu alem. Daha sonra bazı sebeblerden ötürü ilişkimiz kesildi ve sosyal medyadan onun hesabına girdim beğendiği ve faydalanabileceğim sayfaları takib ettim. Sosyal medyadan din öğrenilmez derler ama bana epey bi katkısı oldu diyebilirim. İşte öyle. Yarım yamalak bilgilere sahibtim ve etrafımda da kimse yoktu sosyal medyada bir yere kadardı ve tabiiki çevreninde etkisiyle bildiğim fakat hakkını veremediğim zamanlar oldu. Liseyi bitirir bitirmez kendime keldim ve tevhid çerçevesinde yaşamaya gayret ettim, ediyorum. Ama tabi hala bilgi yönünden epeyce eksikliğim var.

Sosyal medya pislik yuvası dışında başka birşey değil gözümde. Şu tevhidi duyurma gayretinde olan insanlarda olmasa çekilir yer değil. Ama bazı sebeblerimden dolayı pek bırakamıyorum ben. Birde sosyal medyadan bilgilendiğim zamanlarda aklıma gelince biraz daha zor oluyor bırakmak. Oldukça kıt olan bilgilerimle de olsa islamın sesini duyurmk istiyorum. En etkili yolunu da kitab yazmakda buldum. İslamın ne olduğunu neler gerektirdiğini imkanlar çerçevesinde anlatmaya çalışıyorum.
...

Cevablar uzun oldu sanki, kusura bakmayın.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Hayırlı olsun Rufeyde hafsa firak kardeşim
Sende bu duyguyu tattigina gore

TEMMUZDA SECILEYIM ARTIK AYLAR OLDU DEGIL MI

Sorularimla en kisa zamanda gelecegim
Teşekkür ederim canım )))

senin için bir oyum her zaman var söylemiştim )

Soru faslını geçedebiliriz aslında, çok da şeyyetmeyelim :eek:kyrm:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hayırlı olsun Rufeyde hafsa firak kardeşim
Sende bu duyguyu tattigina gore

TEMMUZDA SECILEYIM ARTIK AYLAR OLDU DEGIL MI

Sorularimla en kisa zamanda gelecegim

Kural 1- Ayin üyesi konusunu organize eden yönetici yarismaya dahil olamaz.
Kural 2- Alketa her daim yarisma disi.
Kural 3- Bu kadar
:konudışı:ban:

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (suphanehu ve teala) hayırlı kılsın.
Ben sanki bu konuda daha nasipliydim diyordum cünkü Ramadan ayında nasip olmuştu ayın üyesi olmak lakin seninki daha manidâr olmuş sanki. Iki sevinci bir arada yaşadin ))
Sorum yok fakat kardeşinden sana seleften aktaracağı bir nasihat var.
Selef derdi ki ;

اسلك طريق الحق ، ولا يغرك قلة السالكين

"Hak yoluna gir, yârenlerin azlığı seni aldatmasın,

وإياك وطرق الباطل ، ولا يغرك كثرة الهالكين.

Bâtıl yolundan sakın, helake uğrayanların çokluğu seni kandırmasın."

Allah (suphanehu ve teala) sana hakkı hak batılı da batıl olarak gören basiret ve gözler nasip etsin.

Tebrik ederim. )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Allah (suphanehu ve teala) hayırlı kılsın.
Ben sanki bu konuda daha nasipliydim diyordum cünkü Ramadan ayında nasip olmuştu ayın üyesi olmak lakin seninki daha manidâr olmuş sanki. Iki sevinci bir arada yaşadin ))
Sorum yok fakat kardeşinden sana seleften aktaracağı bir nasihat var.
Selef derdi ki ;

اسلك طريق الحق ، ولا يغرك قلة السالكين

"Hak yoluna gir, yârenlerin azlığı seni aldatmasın,

وإياك وطرق الباطل ، ولا يغرك كثرة الهالكين.

Bâtıl yolundan sakın, helake uğrayanların çokluğu seni kandırmasın."

Allah (suphanehu ve teala) sana hakkı hak batılı da batıl olarak gören basiret ve gözler nasip etsin.

Tebrik ederim. )

Öyle olmuş kardeşim Allah razı olsun )))
Değerli nasihatin için Allah razı olsun kardeşim, Allahumme amin ))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...