Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sahurcular Konusu Kazananı Ve Ayın Üyesi: Firak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Simdilerde firak
Oncelerde rufeyde hafsa olan
( yeni mahlasini hala yabanciliyorum)
Site icinde tanıştığım kalben sevdiğim,
Yazıları, siirleri , gercekten dert edindiği davasi için elinden geldigince çırpınan,
kalbi temiz, samimiyetiyle de ornek olan nadide kardeslerimden. Rabbim yolunu bahtini acik etsin.

Ayin değil aylarin uyesisin bilesin:)

..
Sorular

1- edebiyata olan ilgin nereden geliyor? Sevdigin yazar- şair kimler?

2- en cok etkilendiğin, ornek aldigin, şahsiyetler?

3- hayatinda olmazsa olmazlarin, hayallerin?

( 3 soruyla yetinemem - devam edecek)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
hazır alketa konuya girmişken ben de sorayım :D

islam-tr ile nasıl tanıştın ? ayrıca seni forum da görmek bizleri mutlu ediyor

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Hazir muhacir abi konuya dahil olmuşken hayatta altta kalamam ben bir tane daha soracam

Islam tr ailesinin sana katmış oldukları gerek ilmi gerek -sosyal aktiviteler vs nelerdir?

laf lafı açmışken

islam alemine ve bil hassa islam-tr kardeşlerine nasihat eder misin ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Simdilerde firak
Oncelerde rufeyde hafsa olan
( yeni mahlasini hala yabanciliyorum)
Site icinde tanıştığım kalben sevdiğim,
Yazıları, siirleri , gercekten dert edindiği davasi için elinden geldigince çırpınan,
kalbi temiz, samimiyetiyle de ornek olan nadide kardeslerimden. Rabbim yolunu bahtini acik etsin.

Ayin değil aylarin uyesisin bilesin:)

..
Sorular

1- edebiyata olan ilgin nereden geliyor? Sevdigin yazar- şair kimler?

2- en cok etkilendiğin, ornek aldigin, şahsiyetler?

3- hayatinda olmazsa olmazlarin, hayallerin?

( 3 soruyla yetinemem - devam edecek)
Alketa Allah seni salihlerden eylesin kardeşim gerçekten utandırdın beni onca şey yazmışsın ama keşke bahsettiğin gibi olabilsem Allah beni zannından daha hayırlı kılsın ve bu güzel zannından dolayı seni firdevs cenneti ile nimetlendirsin. Ayrıca gerçekten senin deyiminle kalbi olarak seni sevdiğimide bil inşeAllah ))) Duana da amin diyorum.

1. Ya aslında ortaokul yıllarında başladığını hatırlıyorum. Lise de ise biraz daha pekişmişti. O zamanlar yazarken, çoğu zaman bildiğin düz yazı yazardım şiir gibi olanlarda çok vardı ama düz yazı biçiminde sayfalar doldurduğumu hatırlıyorum ))
Üzüldüğüm zamanlarda yazardım, sevindiğim zamanlarda, beklediğim, umud ettiğim zamanlarda hep yazardım. Yaza yaza geliştiğini düşünüyorum ben bu yeteneğimin. Yazmanın rahatlatıcı bir etkisi de var kimi zaman. Sanki derdini birine anlatıyormuşsun gibi. Nasıl başladı diye sormuşsun ama ben neler anlattım ))
Nasıl başladı diye düşünüyorum ama tam olarak hatırlamıyorum ne yazıkki.

Şiir yazmamın yanı sıra edebiyat ile pek içli dışlı olduğumu söyleyemem. Bir sürü şair, yazar tanımıyorum )
Ama mehmet akif, necip fazıl, cengiz numanoğlu, bilal hattab, murad oduncu, davud daşkıran vs gibi çoğu şimdilerde olan sözlerini şiirlerini beğendiklerim var.

2. En çok etkilendiğim şahsiyetler biraz fazla sanırım ama özet olarak ilk hayran kaldığım şahsiyet tabiki Rasullullahtı, tanıdıkça hayranlığım artıyor.
Musab b umeyrdi ve daha birçok sahabe. Ve tabiki hep dillendiriyorum ama Şeyh Usame. Gerçekten özel bir yeri var bende. İbn teymiyye, ibn kayyım, seyyid kutub, hasan el benna, abdullah azzam vs.
Ki bunlardan hiçbirini tam anlamıyla biliyorum diyemem buna rağmen gerçekten alnı öpülesiler diyor ya neşidde de öyleler. Allah hepsinden razı olsun, cennetin en yüksel makamlarını nasib etsin. Bizleri de onlara takibçiler kılsın.

3. Hayal kurmayı sevenlerdenim ve bir sürü hayalim var tabi )
Mesela şuan yazdığım kitabımın basılmasını isterim tabiki düzenlenerek ciddi manada ihtiyacı var çünkü. Basılabiliritesi var mı onu da bilmiyorum çünkü hissetirme, anlatabilme düzeyi nasıl bilmiyorum. Ama hayal işte )

İnsanların en azından bir kişinin hidayetine vesile olmak isterim. İnsanların hayatına dokunmak isterim aslında, onları mutlu edebilmek. Özellikle çocuklar. Şuan pek imkanım olmasa da ilerde yapmaya çalışacağım inşeAllah )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
hazır alketa konuya girmişken ben de sorayım :D

islam-tr ile nasıl tanıştın ? ayrıca seni forum da görmek bizleri mutlu ediyor
Düşüncenizden dolayı Allah razı olsun abi, Allah sizi şehidlerden eylesin.
...

İnsanlara birşeyler anlatmaya çalışıyordum ve konu konuyu açarken birşeyler soruyorlardı bilmiyordum ve araştırıyordum. Aradığım bilgilerin çoğunu burada buluyordum ve tabiki akide birliğinden kaynaklı çoktan sevmiştim. Önceleri üye olunabildiğini bilmiyordum, öğrenir öğrenmez üye olmuştum )

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Hazir muhacir abi konuya dahil olmuşken hayatta altta kalamam ben bir tane daha soracam

Islam tr ailesinin sana katmış oldukları gerek ilmi gerek -sosyal aktiviteler vs nelerdir?
Ya aslında ilmi olarak birçok şey var. Bunların hepsini söyleyemesem de kendimi ve hayatımı düzeltme konusunda etkisi büyüktür. Allah vesile olanlardan razı olsun

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
laf lafı açmışken

islam alemine ve bil hassa islam-tr kardeşlerine nasihat eder misin ?
Abi burdaki herkes benden hemen hemen büyük. Nasihat etmek haddim değil ama kendime nasihat olarak birkaç cümle bırakayım inşeAllah.

İslam Allahın bizlere en büyük nimetidir özellikle bizlere öğrettiği tevhidi ise bizi özel kılan en büyük unsurdur. Herşeyden önce bunu korumak için çalışmalı ve dua etmeliyiz. Kuran ve sünnete azı dişlerimiz ile yapışmalı, selefi takib etmekten geri durmamalıyız. Ramazan bitti diye Kur'an'lara kilit vurulmamalı, bir kaç sayfa dahi olsa okunmalı. Rasulullahın sünnetlerinden gafil olunmamalı.
Allah yolunda ufak dahi olsa birşeyler yapmaktan geri durmamalıyız.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Hazir konu konuyu açıyorken

Gençler ve eğitim sistemi uzerine düşüncelerin neler firak kardeşim?
İçler acısı..
Gerçekten o kadar üzülüyorum ki.
Tek derdi para, aşk, beğenilmek arzuusu olan gençler yüreğimi burkuyor. Hayat amaçlarını kaybetmiş, dibi görmüşler ve orada debelenib duruyorlar. Onları kınamaktan Allaha sığınırım. Evet kızıyorum, üzülüyorum onlardan beriyim de ama onların durumuna, kınadığımın başıma gelmesinden Allaha sığınırım. Gerçekten düşünüyorum, bende onlar gibi olabilirdim. Cahiliyemden hiç çıkmamış olabilirdim.. Ama kurban olduğum Allah bana hidayet nasib etti. Ne kadar şükretsem az, Hamd olsun.
Allah onlara da hidayet etsin.

Eğitim sistemi hakkında birşey söylememe gerek var mı bilmiyorum. Tek kelime ile rezalet.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
ha bir de

en büyük hayaliniz nedir ?
Daha önce alketanın sorusu üzerine bir iki hayalimden bahsettim ama en büyük hayalim şehadetti. Ta ki musa hocanın bri sohbetinden kişi öldüğü hal üzere dirilir Secde halinde ise secde halinde vs. Diye bahsetmişti. Ondan sonra hayalimi/duamı dahada mükemmelleştirdim.

En büyük hayalim, şam topraklarında oruçlu ve secde halindeyken şehid olmak.
Bunun için bu yazıyı okuyan herkestende dua beklerim. Rabbim bana bunu hak edecek bir hayat nasib etsin zira istekleri hak etmek gerekir.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hazır bu kadar yoğun soru bombardımanı altına iken size bende soru sormak istiyorum إن شاء الله.

Screenshot_2017-05-24-10-18-51-1.png

O kadar kişiye sordunugunuzu ama cevap alamadiginizi hatırlıyorum. Şimdi bende aynısını size soruyorum. إن شاء الله.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kaç yazınız ve paylaştığınız nesheedler den tahmin ettigim kadarıyla kürt'sunuz, Kürtler geçmişi bakımıyla dinine her daim sadık/bağlı insanlar olmuşlardır ama şu Son dönemlerde ateist pkk Fitnesi yüzünden ırk sevdası başladı. bu yaşanılan Son olaylar dan hayatınızda(tewhid bakımından) Ne gibi zorluklar ile karşılaştınız.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Firak ablam İslam tr de ilk samimi olduğum tanıştığım ukhtilerden tebrik ederim ablacım.forumu çok benimseyen,çok çalışkan,sürekli üreten,araştıran,mütevazi,ılımlı halini hep takdir ediyorum. .Allah senden razı olsun firdevsine alsın,istediğini sana versin Allahümme amin
Hakkında çoğu şeyi biliyorum zaten :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...