Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim hiç düşünmeden ve alakasız ca konuşuyorsun. İtikadı düzgün adamın said nursiyle, tasavvufla ne işi olur.
Said Nursinin kitabını veya hayatını değiştirmek için devlet ve 75 milyon insan çarpıtıp değiştirmek için ittifak edip karar almadıysa mutlaka aksi bir iddia olur. Aksi düşünce safdilliktir, işi bilmezliktir. Üstelik Said Nursiyi görüp, Risaleleri beraber peydahlarken yanında bulunmakta olduklarını anlatan arkadaşları hala sana göz kırpmakta!
Gereksiz işlerin peşine düşmek yerine, muslumanın zahire göre hukmetmesi gerektiği ilkesine göre değerlendirmen gerekir! İtikadı düzgün muslumanların ölçüsü budur. Elinde olmayan aklayıcı (!) rivayetleri duyma hayalini terk edin. Aksi takdirde, alakasız , en ufak bir fısıldıdan dolayı aklamak için bahane arar bir halin mevcut(!)

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim hiç düşünmeden ve alakasız ca konuşuyorsun. İtikadı düzgün adamın said nursiyle, tasavvufla ne işi olur.
Said Nursinin kitabını veya hayatını değiştirmek için devlet ve 75 milyon insan çarpıtıp değiştirmek için ittifak edip karar almadıysa mutlaka aksi bir iddia olur. Aksi düşünce safdilliktir, işi bilmezliktir. Üstelik Said Nursiyi görüp, Risaleleri beraber peydahlarken yanında bulunmakta olduklarını anlatan arkadaşları hala sana göz kırpmakta!
Gereksiz işlerin peşine düşmek yerine, muslumanın zahire göre hukmetmesi gerektiği ilkesine göre değerlendirmen gerekir! İtikadı düzgün muslumanların ölçüsü budur. Elinde olmayan aklayıcı (!) rivayetleri duyma hayalini terk edin. Aksi takdirde, alakasız , en ufak bir fısıldıdan dolayı aklamak için bahane arar bir halin mevcut(!)

akhi birileri degistirmeye kalkiyor, gerci eskiside sirk ehli, yeniside ama degistirme sebebleri allahualem ummetcilikten turk milliyetciligine gecis .. bazi terimlerle oynandigini duydum en dogrusunu allah swt bilir .. birde akhi tevhidi bilen kisilerin said nursiye bakislari ve onun hakindaki soylemlerinden dolayi zan edersem bazi kufur sozlerinide ayikliyorlar bu sekilde bir yazi okumustum aklimda bu sekilde kalmis en dogrusunu allah bilir ..

İ Çevrimdışı

İslam Yolcusu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı arkadaşlar Said Nursi'ye toz kondurmamak amacıyla risalelerin tahrife uğradığından bahsetmişler. Risalelerin tamamını okuyan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Said Nursi tasavvuf düşüncesine sahip ve bu doğrultuda görüşlerini beyan eden birisidir. Ortada tevhid ehli olan bir insan olsaydı kitaplarında görülecek bazı saçma ve tuhaf açıklamalar için o zaman tahriftir denilebilirdi. Ama Said Nursi zaten temelden akidesi bozuk birisidir. Birçok tasavvuf sapığını risalelerinde savunur. Risalelerin tamamını okuyanlar zaten ortada bir tahrif olmadığını bunların Said Nursi'nin bozuk akidesinin bir ürünü olduğunu anlar. Mesela arkadaşın biri belgeselin birinci bölümünde olan "Nerede Türk varsa müslümandır" sözünün kendisini şaşırttığını belirtmiş, oysa ondan çok daha acaip bir durum var ki o da Said Nursi'nin bir ölüden yardım dilemesidir. Esas gündem bu olmalıdır. İslam'da şirk olan bir eylem, birileri tarafından kutsal ilan edilmiş Said Nursi tarafından uygulanılıyor ve kitabında da bu durum savunuluyor. Ayrıca Said Nursi risalelerinde , Cebrail'in Hz.Ali'ye sayfa şeklinde vahiy getirdiğini söylemektedir. Bunlar İslam inancında küfür olan şeylerdir. Said Nursi'yi kimse temize çıkarmaya çalışmasın ortada tasavvufçu sapık düşüncelere sahip bir adam ve kitabı var. İslam bunlar değildir. İslam Kur'an ve Sünnettir. Bunlara uymayanları atın gitsin...

S Çevrimdışı

stealth1333

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı arkadaşlar Said Nursi'ye toz kondurmamak amacıyla risalelerin tahrife uğradığından bahsetmişler. Risalelerin tamamını okuyan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Said Nursi tasavvuf düşüncesine sahip ve bu doğrultuda görüşlerini beyan eden birisidir. Ortada tevhid ehli olan bir insan olsaydı kitaplarında görülecek bazı saçma ve tuhaf açıklamalar için o zaman tahriftir denilebilirdi. Ama Said Nursi zaten temelden akidesi bozuk birisidir. Birçok tasavvuf sapığını risalelerinde savunur. Risalelerin tamamını okuyanlar zaten ortada bir tahrif olmadığını bunların Said Nursi'nin bozuk akidesinin bir ürünü olduğunu anlar. Mesela arkadaşın biri belgeselin birinci bölümünde olan "Nerede Türk varsa müslümandır" sözünün kendisini şaşırttığını belirtmiş, oysa ondan çok daha acaip bir durum var ki o da Said Nursi'nin bir ölüden yardım dilemesidir. Esas gündem bu olmalıdır. İslam'da şirk olan bir eylem, birileri tarafından kutsal ilan edilmiş Said Nursi tarafından uygulanılıyor ve kitabında da bu durum savunuluyor. Ayrıca Said Nursi risalelerinde , Cebrail'in Hz.Ali'ye sayfa şeklinde vahiy getirdiğini söylemektedir. Bunlar İslam inancında küfür olan şeylerdir. Said Nursi'yi kimse temize çıkarmaya çalışmasın ortada tasavvufçu sapık düşüncelere sahip bir adam ve kitabı var. İslam bunlar değildir. İslam Kur'an ve Sünnettir. Bunlara uymayanları atın gitsin...

Burada mevzu benim yorumumsa;şunu bilmeni isterim kardeşim;said nursiye veya başka birine toz kondurmama diye bir girişimim yok,olamazda;Kur'an ve sünnete muhalif her düşünceyi necis bulurum.Düşüncenin sahibi olan şahıslarda(bu düşüncenin sahibi olduklarından eminsem) necislikten pay alırlar mutlaka. Sadece "Müşrik,sapık,kafir vb." kavramların sıradan sözler olmadığının;İslama göre bu ifadelerin iki tarafı keskin bıçak gibi olduğunun farkındayım ve temkinli davranmaya çalışıyorum.Risalelerdeki şirke dair ifadeleri benimseyenler,bu tarz düşüncelere sahip olanlar,yazanlar,inananlar dediğiniz gibi "itikadı bozuk,sapık vb." sıfatlarla vasıflanması gereken kişilerdir. Benim takıldığım mevzu bilginin kaynağı mevzusudur. Siz diyorsanız ki "bu sözler Said nursiye aittir";ben, siteyi takip ettiğim kadarıyla adminlerin itikadlarına güveniyorum,kendilerine tabi olurum.Ama "bu sözlerin said nursiye ait olup olmadığını bilmiyoruz.risalelerinde yer aldığı için söylüyoruz"diyorsanız, said nursinin itikadı hakkında yorum yapmak için sadece risaleleri baz alıyorsanız; bunun yetersiz olduğunu söylüyorum.Gerçekten güvendiğim insanlardan gelen bilgiye dayanarak kullanırım bu kavramları(kafir,müşrik,sapık vb.) ancak;güvenebilmem için de itikadını bilmem gerekir.Siz de mutlaka biliyorsunuzdur ki bilginin kaynaklarına dikkat etmemiz gerekiyor:
"Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz."(Hucurat 6)
"Ey iman edenler, Allah için duran (gerekeni yapan) hakimler, adalet örneği şahitler olun! Sakın bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin! Adaletli davranın! Takvaya en yakın olan odur. Allah'tan korkun! Çünkü Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır."
(Maide 8)

İ Çevrimdışı

İslam Yolcusu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ortada yakın bir tarihte yazılmış bir kitap var. Ayrıca Said Nursi'nin halen hayatta olan talebeleri var. Bunlar düşünenler için delildir. En başta talebeleri, bu risaleler Said Nursi'nin değil değiştirilmiş diyerek itiraz ederdi. Ama ortada böyle bir durum yok. Dediğim gibi risalelerin tamamını okuyanlar Said Nursi'nin itikadını ve ayrıca neyi söyleyip söyleyemeyeceğinide anlar. Kendisine tasavvufu yol olarak seçenlerden her türlü sapık söz çıkar. Bu normaldir. Geçmişte yaşayan bir çok kişiyi bıraktığı eserlerinden tanıyabiliriz. O ya yazmadıysa gibi bir mantığı uygularsak sonuçta sapık supuk bir çok kitabın yazarı temize çıkar. Bunların içine Hz.Muhammed (s.a.v)'e laf atan batı klasiklerinin yazarlarını da dahil edebiliriz. İslamda hüküm zahire göredir. Ayrıca size haber getiren fasık kişiler yok ortada. Haberin doğruluğunu araştırmak yine sizin elinizde risaleler ortada belgeselde verilen kaynaklarda ortada. Kendisi bıyık bırakıp takip edenlerininde aynı şekilde bıyığını sünnet edinmelerine sesini çıkarmayan adam ve uydurduğu din ortadadır. Ortada Allah resulünün sünnetine tabi olan bir adam yok tam tersini uygulayan ve müritlerinede uygulatan bir adam var. Burada hayali bir adamdan bahsetmiyoruz, adamın yaşamı açıkça ortada. Biz müslümanlar imanımızın gereği olarak bu tip kişilere kim ne derse desin her zaman karşı çıkarız.

S Çevrimdışı

stealth1333

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca size haber getiren fasık kişiler yok ortada. Haberin doğruluğunu araştırmak yine sizin elinizde risaleler ortada belgeselde verilen kaynaklarda ortada.

Yanlış bir anlaşılmaya sebep olmak istemem.Fasıktan kasıt elbette,belgeseli hazırlayan Müslümanlar değildir! Haberin doğruluğunun farkındayım."Fasık" sıfatını taşıyan Müslümanlara bile güvenilmezken şirk itikadına sahip risale talebelerine nasıl güvenilecek?Yani onların sözleri muteber midir Müslümanlar için,bir değeri var mıdır sözlerinin? Bu ayeti bundan dolayı paylaştım.Tekrar söylüyorum; belgesele emek veren Müslümanlarla alakası yok yazdığımın.
Allah razı olsun.

Y Çevrimdışı

Yaradankulu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selaminaleyküm. Öncelikle şunu belirteyim, herhangi bir fikre, söze, kasıtlı olarak saldırma amacım yok. Sadece ve sadece Allah'ın kelamına bağlı kalarak, yaptığım bir tesbiti sizinle paylaşmak istiyorum.(Daha önce yapılmış bir tesbit ise affoluna) Yaklaşık 3 aydır Risale'i Nur külliyatını okuyorum. Şu an Sözler adlı kitabı okumakla meşgulüm. Okuduğum kadarı ile, zekice yazılmış, iman esaslarını kuvvetlendirecek birçok örneğe sahip bir kitap. Ve gerçekten, eğer okumak isterseniz, ufkunuzu genişlenetecek bir kitaptır diyebilirim. Ayrıyetten, bulunduğum ortamda, kendilerine Nurcu diyen kardeşlerimle de bolca sohbet eder, iman hakikatleri konusunda beraber tefekkür ederiz. Bir gün, bu kardeşlerimden birisi, bana, Üstad'larına göre, kendilerinin kardeşi olduğumu söyledi. Sonra da, kendi çevrelerindeki insanların, kardeş, dost ve şakirt olmak üzere 3 ayrı kategoriye girebileceğini söyledi bu kardeşimiz, Risale'i Nur'a bağlı kalarak. Güya onların kardeşi olmak için külliyatı okumak, yaymak, 5 vakit namaz kılmak ve 7 büyük günahı işlememek gerekliymiş(Yanlış aktarım yaptıysam Allah affetsin). Oysa ki Hucucat suresi 10. ayette müminlerin kardeş olduğu, Allah tarafından açıkça belirtilmiş. Benim aklıma, külliyatı okumamış birinin, Nurcular tarafından mümin sayılmadığı, zaten o insanın da imanının olmadığı geldi. Ve açık ve net bir şekilde, Risale'i Nur külliyatının kutsal ve içeriğinin hatasız olduğunu kabul ediyorlar. Üstadları, külliyatı eleştiren birinin kaale alınmaması gerektiğini de belirtmiş eserinde. Şimdi o kardeşlerimize deseniz ki, yaptığınız yanlıştır, diyeceklerdir ki, hadislere göre her asırda bir imam gelecektir, bu asrın imamı da Said'i Nursi'dir, ve kendisi son imamdır, zaten Allah tarafından özel olarak gönderilen(haşa) Üstadlarının da tabii ki hatasız bir eser yazdığına inandıklarını söyleyeceklerdir. Eğer ki "asrın imamı" hadisine inansa idim, ben de şu an bir Nur şakirdi idim, ama bu hadise inanmadığım için, kendimi Kur'an-ı Kerim şakirdi olarak görüyorum, ki şakirdin anlamı da zaten Kur'an-ı Kerim öğrencisi demektir bildiğim kadarıyla. Mantıken, Risale'i Nur'ları okumak da sizi aslında bir Kur'an-ı Kerim şakirdi yapar, sonuçta ayetlerle ilgili yorumlar yapılıyor, ama, Said'i Nursi'nin her kelimesinin kutsallaştırılıp da, Allah ile kul arasında, kul ile Kur'an-ı Kerim arasında zorunlu bir bağlantı aracı olduğuna inanmak, Allah'ın insana verdiği düşünme yetisine ket vurur. 20 yıl eve kapanıp da Risale'i Nur'ları anlamaya çalışan şakirtlerin varlığından söz ediyor bu kardeşlerimiz. Tamam, onlar da öyle inanmış olabilirler, birşey demiyorum, ama kendilerine Nurcu diyen kardeşlerim, sizden bir ricam var, lütfen, siz de bizim fikirlerimize saygı duyun, bizi eleştirebilirsiniz tabii ki, ama zorlamayın, her konuşmada Risale'i Nur külliyatının üstün özelliklerinden dem vurmayın, kendi doğrunuzun evrensel olduğunu düşünmeyin,bıyık bırakmamızı istemeyin, sizin gibi düşünmeyen insanları da zorlamayın, onları da kardeşiniz olarak görün, Allah'ın çok net olan kelamını çarpıtmayın. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, eğer yanlışım varsa da düzeltin, sonuçta insanım, nefsimle beraber yaratılmışım ki hata yapayım. Bol bol okuyup,beraber tefekkür etmek dileğiyle, Selametle

O Çevrimdışı

orhan123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun kardeşlerim. bir yaşadığım olayıda ben anlatayım ( herkes onlarla ilgili benzer olaylar yaşamıştır) üniversite öğrencisiyim. öyle böyle ilk geldiğimizde cici bici çok ilgilenmeleri oldu. her türlü destek babında. devletin yurduna kayıt yaptırmadım onların evinde kaldım. yurda kayıtlar kapandıktan sonra hemen para durumunu konuşmaya herkesi sırayla içeri aldılar. diyorum ne oluyor ya hani bu para mevzusu sıkıntı değildi. dediler şu kadar para vereceksin. dedim benim maddi durum kötü ondan bu evlere geldim. yok dediler. öyle böyle 3 4 ay kaldım onlarda. baktım olacak gibi değil tekrar para mevzusunu konuşalım dedim. bana dediği şey biz az para verenleri atıyoruz :) ..bende sabaha çıktım evden. bi süre sonra yeni olaylar yaşandı. açıkca söylüyorlar para vermeyenlerin bu evlerde işleri yoktur. sızıntı dergisine abone bulamayanlar süleymancılara gitsinler :) bunlar nasıl işler.. bu sadece bir boyutu idi. Eğer Rabbim kabul ederse tevhid akidesi üzerine gitmeye çalışıyorum. onlarla karşı karşıya geldiğim bidatleri küfür sözlerini siz kardeşlerim önceki sayfalarda çok ca belirtmişsiniz. ben diyorum bu bidat bak bu burdan gelmiş. yanlış olsa üstad yaparmıydı diyor. bak bu hadis uydurma diyor muhaddisler. bana diyor uydurma olsa hoca efendi kitabına koyarmıydı diyor :) nekadar gülünç.. Rabbim önce beni sonra tüm kardeşlerimize hakkı hak olarak göstersin ve hak ile rızıklandırsın. rabbim batılıda batıl olarak göstersin ve batıldan uzaklaşmakla rızıklandırsın ve bunun için bizlere katından bir kuvvet göndersin. Allahumme Amin.. Esselamu Aleykum...

sistempro Çevrimdışı

sistempro

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bende nurcuydum, Allah SvT bu video vesilesi ile bana hakkı gösterdi. tabi risalelerdeki sapıklıklar bu video ile sınırlı değil. benim aklıma takılan yerler vardı daha önce ve hep ne diyorduk " o üstaddır, bizim ilmimiz yetişmez" gibi taassublarda bulunuyorduk. biri soru sorunca " üstad diyorki, üstad öyle yapmış, üstad buna karşı, üstad da oy vermiş " bir an evvel tevhide dönün ve tevbe edin. Risalei nur bir düşünce kitabıdır. kendi düşündüğünü yazmış. ayrı bir din olmuş. benim tavsiyem budur. nurculara bakara 256 yı ve nisa 60'ı sms olarak gönderdim fakat bana dönen olmadı.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vay Vay 32 Sayfa cevap Nurcular akım etmiş anlaşılan Ne yalan söyliyim Cevapların hiçbirini okumadım.

Ama belgesel İşi bitirmiş.Hiçbir Açık kapı bırakmamış

B Çevrimdışı

burak yüzügüldü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar fikir veya niyetiniz iyidir herhalde...Lakin bu konuda müslümanlar arasında ihtilaf çıkarmazsak daha iyi olur kanaatindeyim.Bir de haklı da olunsa lütfen dili biraz daha 'iffetli' kullanırsak çok iyi olacağı kanaatindeyim.

TEVHID CIHAD SEHADET Çevrimdışı

TEVHID CIHAD SEHADET

Üyeliği İptal Edildi
Banned
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ
الْمُسْلِمِينَ

• Allah C.C ŞÖYLE BUYURUYOR:

• Allah'A DAVET EDEN VE SALİH AMEL İŞLEYEN VE:''MUHAKKAKKİ BEN MÜSLÜMANLARDANIM.''DİYENDEN DAHA GÜZEL SÖZLÜ KİM VARDIR?.FUSSİLET SURESİ AYET 33

• EMRI BIL MAGRUF IYILIGI EMRETMEKTIR NASIHAT ETMEKTIR TEBLIG ETMEKTIR TEVHIDI IMANI AKIDEYI SERIATI CIHADI SEHADETI INFAKI NAMAZI HACCI ZEKATI ORUCU DINI ISLAMI CENNETI KUR-ANI SUNNETI AllahI RESULLERI ANLATMAKTIR

• VE NEHYIL ANIL MUNKER KOTULUKLTEN HARAMDAN ALKOLDAL KUMARDAN UYUSTURUCUDAN ZINADAN YALANDAN BARDAN DISCODAN KAHVEDEN GAZINODAN KERHANEDEN GIYBETTEN SIRKTEN CIPTEN KUFURDEN BELAMLARDAN KARUNLARDAN FIRAVUNLARDAN HAMANLARDAN BIDATLERDEN HURAFELERDEN EBU CEHILLERDEN SAHTE ILAHLARDAN SAHTE DINLERDEN PUTLARDAN NEMRUDLARDAN YAHUDILIKTEN HIRISTIYANLIKTAN BUDIZMDEN YEHAVO SAHIDLIGINDEN ORTODOXLUKTAN KATOLIKTEN HINDUIZMDEN KOMINIZMDEN CEHENNEMDEN YAKITI INSANLAR VE TASLAR OLAN CEHENNEM AZABINDAN ZEBANILERDEN KABIR AZABINDAN CAHILIYYEDEN DEMOKRASIDEN LAIKLIKTEN KEMALIZMDEN PARTICILIKTEN FASIZMDEN IRKCILIKTAN VATANCILIKTAN TAGUTTAN NEHY ETMEKTIR SAKINDIRMAKTIR UZAKLASTIRMAKTIR KORKUTMAKTIR

•1-LA İLAHE 2-İLLAllah 3-MUHAMMEDURRASULULLAH AllahU EKBER VELİLLAHİL HAMD VEL İZZETİLİLLAH AllahUMME ECİRNA MİNENNAR

• HAYAT;TEVHİDDİR,İMANDIR,CİHADDIR ŞEHADETTİR NE MUTLU Allah'IN YOLUNDA OLANLARA NE MUTLU O AZINLIK GARİBLERE

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ

• SELAM OLSUN AHIRETTE AllahIN SELAM VERDIGI MUMINLERE YASIN SURESI AYET 58

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

• ESSELAMU ALA MEN-İTTEBE AL-HUDA (HİDAYETE TABİ OLANLARA SELAM OLSUN).TAHA SURESİ AYET 47

• SON DUAMIZ:

الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

• ALEMLERİN RABBİ OLAN Allah-U TEALA-YA HAMD OLSUN FATİHA SURESİ AYET 1

• bediuuzzaman saidi nursiye ve fethullah gulene ve nurculara ve bunlara musluman diyenlere sasarim bu sitede tekfir etmek asirilik olarak ve elestirildigi icin sadece paylasmakla yetinecem tasavvufcu vahdeti cucudcu tarikatci risaleyi nur lemalar tum ful videoyu izleyin sunuda belirteyim bunuda bilin duyun gorun akl edin naks edin allah c.c kafir dedigine kafir demeyenler kafirdir musriktir taguttur kendini ilah rab ilan etmistir kendisini allahtan daha merhametli saymistir gormustur beni tekfirci harici subu diye suclamayin asagilamayin hakeret etmeyin kotulemeyin su fakir sadece allah c.c rizasi icin video paylasimlar yapacam ve sunuda soyluyorum benim paylastigimi kolay kolay kimse paylasmaz buda tevhid ehli oldugumu gosterir cunku su fakir tum tagutlari red inkar tekfir ediyor tek taguta degil tum tagutlara sirklere kufurlere dusmandir kin nefret besler cihad acmistir zaten nikimde ve fotomda akidem belli tevhid ehliyim bu yazidan sonra sadece paylasimlar yapcam ben tartismaya cedellesmeye gelmedim tevhidinin iki ruknunu sartinin geregini yerine getirip tagutu reddetmek tevhidin geregidir bunu yerine getiriyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
FULL HD bölümü bugün ilk kez yayina biz veriyoruz, bu belgeselimiz suan birilerini baya telaslandirmis gözüküyor. Buda yapilan calismanin kalitesini göstermekte.

Allaha hamdolsun.

Basari ve hidayet Allahdandir.

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu Teala hazırlayanlardan ve emeği geçenlerden razı olsun. Güzel bir belgesel olmuş ellerinize sağlık.

Bir eleştiride bulunmak istiyorum. Belgeselin bir yerinde Risale-i Nurlar Kuran-i Kerim'e kıyas ediliyor ve şöyle deniliyor: Kuran-i Kerim'in müthiş ve taklit edilemez hitabetinin yanında Risale-i Nurlar'daki gramer ve anlam bozuklukları onun bir ilahi kitap olamayacağına bir delildir. Ve böylelikle bir beşer kelamı Allah'ın kelamı ile kıyas edilmiş. şimdi sizleride anlıyorum Risale-i Nur pisliğinin ne rezil bir eser olduğunu anlatmaya çalıştınız fakat bunu Alemlerin Rabbi olan Allahu Teala tarafından indirilen Kuran-i Kerim'e kıyas ederek isbat etmek yanlış olur.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Risaleyi vahy (kutsiyet) yükleyenlerin iddialarına verilmiş bir cevabtır, yoksa böyle bir akli delile bizlerin ihtiyacı yoktur.
Mevcut çalışma Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şerif cevablarının ağırlığıyla yapılmasına karşılık, akli iddialarına karşı da ayrıca akli cevablar verilerek hatalarını anlamaları kastedilmiştir. Yoksa dediğini gibi durub dururken böyle bir akli izahatlar ile reddiye verilmemelidir.
Cezakallahu hayr

Üst Ana Sayfa Alt