Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Said Nursi Hakkında Bazı Rivayetler Doğru mu?

O Çevrimdışı

orhan123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahın Selamı Rahmeti ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun kardeşlerim

Sizlere birkaç sorum olacaktır.
1. SAid nursi için Seyyittir ( tabi seyyid olması yine onu üstün kılmaz) doğrumudur
2. said nursi 800 kitabı çok az bi vakitte bitirmiş ondan imtihan olmuş ve herşeyi ezberden söylemiş
3. said nursi alimlerle münazara gitmiş. herkesin önünde çay var ve o çayları hepsini içmiş. münzara başlamadan alimler pes etmiş
4. said nursi otel odasına asmış her soruya cevap verilir.
5. kendisi hafız değil. eğer o kadar zeki ise kuranı okuduğu zaman neden aklında kalmıyor. budamı onun hikmetindendir.
6. gülen edirnede sohbet vermiş halk dışarı çıkmış at üzerinde padişah görmüşler ve buna benzer bissürü söylenti.
Bunlar hakkında ne diyebilirz kardeşlerim. aslı astarı varmıdır. Böyle sohbetlere ölmüş insanlar gelemeyeceğini biliyorum ama karşıdakinede birşey diyemiyorum. özellikle said nursinin üstte yazdığım şeyler hakkında bişey diyemiyorum.
İnşaALLAH cevablarımı alırım..
Selam ve dua ile...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
orhan123;225500' Alıntı:
Allahın Selamı Rahmeti ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun kardeşlerim

Sizlere birkaç sorum olacaktır.
1. SAid nursi için Seyyittir ( tabi seyyid olması yine onu üstün kılmaz) doğrumudur
2. said nursi 800 kitabı çok az bi vakitte bitirmiş ondan imtihan olmuş ve herşeyi ezberden söylemiş
3. said nursi alimlerle münazara gitmiş. herkesin önünde çay var ve o çayları hepsini içmiş. münzara başlamadan alimler pes etmiş
4. said nursi otel odasına asmış her soruya cevap verilir.
5. kendisi hafız değil. eğer o kadar zeki ise kuranı okuduğu zaman neden aklında kalmıyor. budamı onun hikmetindendir.
6. gülen edirnede sohbet vermiş halk dışarı çıkmış at üzerinde padişah görmüşler ve buna benzer bissürü söylenti.
Bunlar hakkında ne diyebilirz kardeşlerim. aslı astarı varmıdır. Böyle sohbetlere ölmüş insanlar gelemeyeceğini biliyorum ama karşıdakinede birşey diyemiyorum. özellikle said nursinin üstte yazdığım şeyler hakkında bişey diyemiyorum.
İnşaALLAH cevablarımı alırım..
Selam ve dua ile...

1- Said Nursi Muhakemat isimli kitabında "Ben kendimi seyyid bilemiyorum. Bu zamanda nesiller bilinmiyor. Halbuki âhirzamanın o büyük şahsı Âl-i Beytten olacaktır."
Bir kişi seyyid olsa da, akidesi said Nursi gibi olursa, seyyid olmanın bir önemi yoktur. Rasulullahın (s.a.v.) akrabalarından kafir olarak ölenlerin olduğu bilinen bir vakıadır.

2- 800 kitap diyorsun değil mi? 800 sayfa değil yani. Kardeşim bir insan 800 sayfa kitabı yüzünden okusa hatası olur. Bırakın bu efsaneleri.

3- Said Nursi sihirbaz mı, çaykolik mi? sen karar ver. Adamı övecem diye, başkasının yiyip içeceklerini yedirtenlere ne söylenip de fayda umabiliriz ki? Üstelik (güya) çay içmeyle munazara niye terk edilsin?

4- Said Nursi, Rasulullah (s.a.v.)i solladığından, İslam aleminde hiç bir peygamberin ve alimlerin edebinden dolayı yapmadığı, meyletmediği yollara başvurmasının sebebi nedir? Karşısında kaliteli soru soracak adam olmaması mı? Yoksa Kibrinden dolayı mı? Ya da Cinlerin(şeytan) fısıldamasına mı güveniyor?

5- Kur'an, Allah (c.c.) kelamıdır. Şeytani fısıldamalardan olmadığı için aklında kalmaması normaldir.

6- Kardeşim bu tiyatro. ne şah'ı ne padişahı. Bu tür safsatalara tokat adın ve sitemizi araştırın , dolaşın. Said Nursi ve fethullah Gülen'i Kuran ve Sunnet'e vurduğumuzda hallerini bir görün...

O Çevrimdışı

orhan123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sağolun kardeşim. Bunların safsata olduğunun farkındayım. Sadece onlara tam olarak cevap veremedim bu hususlarda.

Üst Ana Sayfa Alt