Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Samanpan Esprileri

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpeg

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
. bir gün misafirimiz ol abi sor tağut nedir diye, laf lafı açar hem diğer meselelerde çözülür Allah subhanu Teala izni ile belki de birleşir kardeş olursunuz !!

kardes buyur mademki onlarin kardesisin, sen anlat biz sizi dinleyelim. Umulur ki tagut adina birsey ögreniriz sizden.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardes buyur mademki onlarin kardesisin, sen anlat biz sizi dinleyelim. Umulur ki tagut adina birsey ögreniriz sizden.
Ne haddime abi burdaki kardeşlere tagutu öğretmek !! Ben daha cahiliyetten yeni çıkmaya çalışıyorum .Yine ısrarla söylüyorum bu karşıtlık hoş bir şey değil ,biz haftada sadece 2 gün ders görebiliyoruz ama aylardır burda okuyorum daha fazla nasipleniyorum sizden . Sadece 2 ihtilaf gözüküyor birisi Cihat birisi kaza namazı !! Bir anımı anlatayım bir hafta 10 gün önce öğle namazında cemaate 2 Selefi kardeşle safta Yanyana geldik, sonra başka bir camide yatsıda yine karşılaştık biraz sohbet ettik Azerbaycan'da tanışmışlar tevhitle ve derneğe davet ettim . Biz Oray'a geldik abi 2 sene önce hocanız çocuklarınızı tagutun okullarına göndermeyin gibi şeyler söyledi , bize ters geldi abi dediler. Sanırım harici filan sanıp tedirgin olmuşlar . Biraz konuşup yine davet ettim. Şimdi abi ; tamam biz seleficilik oynuyoruz da kim bu gerçek Selefi ? Ben avamım sen delille konuşuyorsun , seleficilik oynayan hoca da delille konuşuyor , sence ben ne düşüneyim ne yapayım ? Bu konuları benim mi senle konuşup hakkı bulmam gerek yoksa Ehlinin mi ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ne haddime abi burdaki kardeşlere tagutu öğretmek !! Ben daha cahiliyetten yeni çıkmaya çalışıyorum .Yine ısrarla söylüyorum bu karşıtlık hoş bir şey değil ,biz haftada sadece 2 gün ders görebiliyoruz ama aylardır burda okuyorum daha fazla nasipleniyorum sizden . Sadece 2 ihtilaf gözüküyor birisi Cihat birisi kaza namazı !! Bir anımı anlatayım bir hafta 10 gün önce öğle namazında cemaate 2 Selefi kardeşle safta Yanyana geldik, sonra başka bir camide yatsıda yine karşılaştık biraz sohbet ettik Azerbaycan'da tanışmışlar tevhitle ve derneğe davet ettim . Biz Oray'a geldik abi 2 sene önce hocanız çocuklarınızı tagutun okullarına göndermeyin gibi şeyler söyledi , bize ters geldi abi dediler. Sanırım harici filan sanıp tedirgin olmuşlar . Biraz konuşup yine davet ettim. Şimdi abi ; tamam biz seleficilik oynuyoruz da kim bu gerçek Selefi ? Ben avamım sen delille konuşuyorsun , seleficilik oynayan hoca da delille konuşuyor , sence ben ne düşüneyim ne yapayım ? Bu konuları benim mi senle konuşup hakkı bulmam gerek yoksa Ehlinin mi ?

ahim, kelimelere ve kisilere takilma. Birilerinin yaptigi tahrifati görmek ya da bulmak kadar kolay birsey olmasa gerek.

Gerek dersine katildigin hoca gerekse de Türkiyedeki adina selefiyim diyen bütün hocalari istisnasiz topla. Bu sekilde meshur olanlarini kastediyorum, hemen hemen her konuya girerler, bir cok mevzuda yetkince konusurlar ve altini ciziyorum bu konusmalarini zorlama ile de olsa kurana ve sünnete (hadise) nispet ettirirler.

Ancak gel görki ben daha bu adamlardan 1 tanesini namaza, hayiza, abdeste, sakala ve hatta Allahin gökte olmasina hassas oldugu kadar la ilahe illallah kavamina hassas olduklarini görmedim. Bu kavramada girseler girseler isim ve sifat tevhidi adi altinda konu icerisinde girerler ondada diger hizip ve cemaatlere saldirirlar.

Ama gel gör ki , hemen hepsi tagutu red etme ve hatta tagut denen olgu her ne ise bunu isimlendirme, örneklendirme, hayata indirgeme konusunu hic gündeme dahi almazlar. Ve bu kesim bu demis oldugum bana göre demiyorum islama göre en hassas olan konuyu bir sekilde gündeme alan, dogru ya da yanlis tevillerle aciklayan kisi ve sahislara tekfirci , harici, cehennemin köpegi, asirici vs demeyi de cok iyi biliyorlar.

Varsa Allah icin beni uyarin, ben hepsini diyerek icine aldigim herhangibi biri varsa ondan özür dileyip bu yigitligi karsisinda onun elini öpeyim...

Varsa gösterin, bu ülkede Allahin hükümleri ayaklar altina alinmis, kanunlar, yasalar yapilip kuran cigneniyor ve bunu adi ahmed mehmed olan a b c partisi yapiyor diyerek Allah adini kullanarak insanlar nasil sömürülüyor ve dini hükümler nasil ayaklar altinda diyerek üstü kapali dahi olsa bu kavramlarin icine girebilen selefcik gidim ondan bu yakistirmam icin basta helallik isteyip özür dileyip elini öpeyim.

Hocalar saatlerce, günlerce, haftalarca, aylarca ve yillarca sözüm ona iman adi altinda sohbetler yaparlar.

Ama her nasil oluyorsa Allahin haram dedigine helal, helal dedigine haram diyen tbmmde cikan yasalar hakkinda birsey demezler ve bu yasalari cikaran, oylayan, yürürlüge koyan ve uygulamayanlara ceza kesip yaptirim uygulayanlar hakkinda tek kelime dahi etmez.

Ama bu kesim hocalarini sofinin yaptiginini kilim kilim en ince noktasina kadar ayetlerle hadislerle anlatma cabasini görmemek mümkün degil ve dahi ölmüs hesabi Allaha kalmis gecmis gitmis insanlar hakkinda dahi...

Ama gel görki en basta dedigim gibi yasayan ve suan Hükümranlik konusunda ilahlik taslayan kisi ve kurumlar hakkinda konusmak her babayigidin harci degildir.