Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Samimi Kul Sabah Namazinda Belli Olur

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim.

Ey iman edenler! Allah’tan tam ve hakkıyla korkun ve ancak Müslüman olarak ölün
.” (Âl-i İmran 102)

Ey kardeslerim insanin en rahat oldugu zaman uyku da ki bulundugu zamandir.
Cunku rab ruhu tutar ve istedigi zamana yani vadesi gelene kadar bu yani bu durum sen olene kadar gercek manada devam eder.
Sonra onu aramamiz icin bize geri bahseder.
Sabah namazinda hayr vardir.
Ve sen bunu alarm yerine onu senden isteyenden istemedikce ona ulasamassin.
Herseyi terkedip allah a yonelmek budur iste
İste ki versin rabbimiz sen cabalaki oda cabana gore fazlasiyla mukafatlandirsin.
Aileni sevmek basini oksamak degildir kendini sevmek guzel giyinip gorunmek degildir.asil manada sevmek insanlari rabbin azabindan uyarip cehennemde yanmamalari icin caba gostermektir.
Sen kazan ki once onlarda kazansin.
Rabbin rahmeti genistir.
Onu arayip bulana onun icin calisana verdigi cani onun emaneti bilip yine ona teslim edecegini bilene mujdeler olsun adn ve firdevs kullari beklemekte..
Selamun aleykum ve rahmetullah
Elhamdulillahirabbilalemin.

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivâyet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"İnsanlar ezan okumanın ve namazda birinci safta bulunmanın ne kadar faziletli olduğunu bilselerdi, sonra bunları yapabilmek için kur'a çekmek zorunda kalsalardı kur'a çekerlerdi. Şayet camide cemaate erken yetişmenin ne kadar faziletli olduğunu bilselerdi, birbirleriyle yarışa girerlerdi. Eğer yatsı namazı ile sabah namazındaki fazileti bilselerdi, emekleyerek ve sürünerek de olsa bu iki namaza gelirlerdi."

Buhârî, Ezân 9, 32, Şehâdât 30; Müslim, Salât 129. Ayrıca bk. Tirmizî, Mevâkît 52; Nesâî, Mevâkît 22, Ezân 31

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeslerimi bu sekilde bekliyorum ben :) Allah razi olsun :) hepimiz ogrenelim dogrusunu amel edelim :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kul kalbini kirip anlamayip seni uzebilir sende kalsa daha hayirli olacagini dusunuyorum

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Yok aslında üzülecek veya başka birinin olumsuz yorum yazacağını düşünmüyorum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz bilirsiniz basim gozum ustune :)

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
22-23 yaşların'da felan'dım askere gitmeden önce askere geç gittim eğitimden dolayı 25 yaşında gittim. Normal Gün içinde namazları eda etmeye calışıyordum ama sabah namazına kalmıyordum gece geç yatıyor saatı kuruyorum ama kalkamıyordum. Geçe geç saatlere kadar internette cirit atıyordum :( bir kaç gün üst üste saattı kurdum ezanın okunmasına 30 dk erkenden kurup teheccüd namazı kılarız niyetiyle saat calıyor gözümü acıyorum. Uyku tatlı geldiğinden yorganda sıcak olunca hiç kalkasım gelmiyordu. öyle bir ağırlık çöküyordu ölü gibi yatıyordum. sonra telefonun alarmını erteliyordum. Yine kalkmıyordum. iki üç gün böyle devam etti. Sabah 8-9 gibi kalkar pişmanlık utanç olurdu ama nafile. Bir gün yine böyle telefonun saatini kurdum alarım caldı ertledim yine caldı uyandım erteledım abi yemin ediyorum vallahi de billahide 3 calmada erteledim kafamı yasta koydum yemin olsun Bana bir tokat vurdular resmen kulam cınladı. sonra yataktan kaldım sabah namazını kıldım. ben hayatım'da ne anamdan ne babam'dan no hocalardan Böyle kullamı cınlatacak kalp atışlarımı hızlandıracak dayak yemedim. Çok şükür şimdi kılıyoruz sabah namazlarını. Demek istediğim namazın miracın ertelemesi olmaz. ALLAHIM bizlere merhametiyle muamele etsin.

Bir hadise daha yaşadım Bunuda yeri zamanı gelirse anlatırım ramazan ayında 9-10 yaşlarında gece su kuyusuna düşmüştüm. Caminin yanında kahvenin önünde elsende oynarken.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin insaallah İlk meseleyi yasayan kardesim cok :)
Hep duydugum bir ruya sunu da unutma uyuya kalirsan kalk namazini kil her vaktin sahidi yasadigin zaman dir.
Tabi vaktinde kilmak ehemniyetle daha onemli lakin rabbimiz bagislayici ve affedicidir kacirdigin vakti kalkip hemen kildigin zaman ve pismanlik duyuyorsan dogru olani yapman daha da kolaylasacaktir.
gunumuzde cogu insan erteliyor yada gecti diyip kendini mahrum ediyor bu nasibten
uzak kalan bu hikmetten peygamberler haric kafirler munafiklar ve kabir ehlidir.

Son düzenleme: