Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şam’ın Münafıkları, Neden Muhacirlere Ihanet Içinde ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sen hiçbir zaman Muhacirleri emrin altına alamazsın. Hani arkadaşlarınız gelmiş yanlarında saçı uzun aklı kısa, vakıf yöneticileri ve başkanları da var idi ’’Bizde silah var, silah verdiklerimiz bizlerin sözünü dinleyecek. Bizim at dediğimiz yerde atacak, atma dediğimiz yerde atmayacak’’ demişti. Muhacirlerde size ‘’Biz Allah için yardım verenlerden kabul edeceğiz. Biz aldığımız yardımları Kur-an ve sünnet ışığında Allah yolunda kullanacağız. Zerre miskal emir kabul etmeyeceğiz’’ demişti.

Şunu bilmelisiniz ki !!! Allah azze ve celle muhacirlerin elleriyle sizlere yardım gönderdi. Sizlerin onlara kurduğunuz tuzak, aslında kendinize kurduğunuz tuzaktır. Muhacirlere gelen yardım eli, sizin için de yardım ve güçtür. Sizler muhacirleri zayıflatırken aslında kendinizi zayıflattınız. Bunu görmeli, bundan vazgeçmeli ve Allah azze ve celle’ye tövbe etmelisiniz.

Ensar’ın içindeki bir kısım münafıkları, düşünün ki vatanı dört bir koldan saldırıya uğramış. Bacılarının namusları kirletilmiş. Bir ensar düşünün ki çocukları paramparça olmuş. Ailesinin soğuktan sığınabileceği iki duvarı kalmamış.

Siz bu ENSAR’IN (Ensarın içindeki münafıklar) yerinde olsaydınız ne yapardınız Ey Müslümanlar ?

Muhacir kardeşleriniz Allah için size yardıma gelse ne yapardınız ey Müslümanlar?

Bunlar öyle bir kardeşler ki, on beş bin kilometre yoldan geldiler. Bunlar öyle bir kardeşler ki, vatanlarını bırakıp geldiler. Yaşlı annesinin kalan 4 ineğini sana gelmek için Allah yolunda sarf ettiler.

Yolda arabadan düşürüp çocuklarını yitirdiler. Binlercesi size gelmek için yollarda döküldü. Cenazelerini tağutların elinden alabilmek için çırpınıp durdular. Kafalarına çuval geçirip kardeşlerimize zulmettiler. Hamile kadınlarımız karnındaki çocuklarını yitirdi. Kardeşlerimiz müebbet hapisler alıp ömrünü, taş ocaklarında geçiriyorlar.

Çöllerde günlerce yol yürüdüler. Aç susuz kaldılar, sizin yardımınıza gelebilmek için. Allah’ın dini islamı korumak için, yüceltmek için, kurmak için. Çölde askerlere yakalanmamak için ağlayan çocuklarının ağızlarına bastılar , öyle bir bastılar ki çocukları bayıldı.

Bu yolculuk yılları aldı ey Müslümanlar !! Yolda çocuğu olan kardeşlerimize sevindik. Çocuğu ölen kardeşlerimizle üzülüp ağladık. İnşaallah çocuklarımız şehittir. Bizler onları Allah yolunda çıktığımız hicret ve cihad yolculuğunda yitirdik.

Vallahi, billahi, Ey Müslümanlar. Biz bunların yardımlarına yetişmek için, limanda öyle bir yakalandık ki ! O kardeşimizin Baba ve kızı denizi geçti, Anne ve oğlu yakalanıp geride kaldı. Onlar Limanda öyle bir ayrıldılar ki ‘’Ey Müslümanlar’’ gözlerimin içine baktı. Ne yapayım demek için. Onlara verebilecek hiçbir cevabım olamadı ‘’Ey Müslümanlar’’. Onlara verebilecek cevap bulamadım.

En iyi cevabı onlar bana verdi. Hanımı ve oğlu ile helalleşti O kardeşimiz. Gözüme tekrar baktı öyle bir baktı ki ‘’Ey Müslümanlar’’ yüreğim delindi. O bakışta ‘’ Eşim ve çocuğum Allah’a ve size emanet, Ben hicretimi tamamlayıp Cihat beldesine gidiyorum’’ vardı. Bıraktı ve tereddüt etmeden yolculuğunu tamamladı o kardeşimiz.

Bu kardeşlerimiz on beş bin kilometre yoldan beş ülkeden geçti de Yayladağı’n dan geçemedi !!!

Şam’da ki Ensarın içindeki münafıklar, öyle bir ihanet etti ki !!! 65 kişi hudutta yakalandı.

Onlar öyle bir iftira attı ki ! ‘’Türk Devletine Saldıracaklar’’ deyip onlara operasyon yaptılar. Operasyonda ele geçen mühimmatları ise, çocuk bezi, Kur-an, pijama ve atlet. Operasyonu yapanlar hala görevlerinin başında. Saçı uzun aklı kısası ile, Çadır kentlerinin tercümanı hocaları ile kaymakam ve polisi ile bunların içindeki hainleri ile yaptılar bunu ‘’Ey Müslümanlar’’. Öyle operasyonlar yapıldı ki, tutuklarının sayısı yüzleri geçti.

Hudutta Lazerleri alıp, muhacir kardeşlerimizi hedef gösterdiler. Yakalattılar , yakalatamadıklarını da geçtikleri yerdeki askeri nöbet yerlerini ihbar ettiler.

Derneği, hocası tercümanı ile, saçı uzun aklı kısaları ile, yardım toplayıcıları ticaretçileri ile hain polisi askeri ile yaptılar bu ihanetleri. Hep bir olup rapor yazdılar. Bu raporlarında da ihanet ettiler, iftira ettiler. İŞİD iftirası attılar kendileri ile beraber Esad’a karşı savaşan muhacirlere. Amaçları muhacirleri yardımsız ve desteksiz bırakmaktı onların. Amaçları yardımları kendilerine almaktı onların. Amaçları yardımları satıp kendilerine itaat edenlere peşkeş çekmekti.

ONLARIN EN BÜYÜK AMACI YARDIMLARI KULLANARAK MUHACİRLERİ KENDİ EMİR VE BUYRUĞU ALTINA ALMAKTI.

Zamanla hal öyle bir duruma geldi ki, muhacirler yetkili diye karşılarında bu münafıkların hain hoca ve çevirmenlerini buldular. Yayladağı’nı, Reyhanlı’yı ele aldılar. Devletin oradaki hakimiyeti bunların ellerine geçti.

İŞİD iftirası atmaya devam ediyorlar. İşid iftirası hassas bir noktaydı. Çamur attınız izi kaldı. Muhacirler yardımsız ve desteksiz kaldı.

İHH VE KIZILAY YARDIMLARINI BİLMEDEN İHANETÇİLERİN ELLERİYLE DAĞITIYOR ?

Bu uğurda, İHH’yı ve Kızılay’ı iftiraları ile beslediler. İftiralarına alet ettiler. Onlar ticaret yaptı, muhacirler cihad. Onlar ihanet yaptı, muhacirler kucak açtı.

İHH yardımlarını bunların elleriyle dağıttı. İHH’yı avuçlarının içine aldılar. Kızılay’ı avuçlarının içine aldılar. Bunlardan aldıkları yardımları kendilerine itaat edenlere peşkeş çektiler.

Muhacirlere verdiklerinde ise ertesinde Kur-an ve Sünnete muhalif işler talep ettiler. Talepleri olmayınca da kin ve düşmanlık beslediler…

İHH yöneticileri bu durumu acil olarak görmeli, ve yardım dağıtımını bu insanların ellerinden alıp kontrollü bir şekilde kendisi yapmalı.

Onlar bir hesap yaptı. Allah’da (cc) bir hesap yaptı. Allah azze ve celle de onların hesabını başlarına geçirdi. Allah hesap soranların en hayırlısıdır.

Muhacirlerin İŞİD olmadığını zaman ispatladı, hiçbir söze gerek kalmadı.

Bu iftiralarının cezasını Allah azze ve celle onlara verdi. En güzel cevabı Rabbimiz verdi. Muhacirlerden kıskandıkları toprakları Ensar’ın elinden aldı, Esad’a verdi.

Ey Şam’ın Münafıkları ihanet den ne zaman vaz geçeceksin ?

Ey Şam’ın Münafıkları, hainlerin elinden ne zaman lazerleri alacaksın ?

Sen hiçbir zaman Muhacirleri emrin altına alamazsın. Hani arkadaşlarınız gelmiş yanlarında saçı uzun aklı kısa, vakıf yöneticileri ve başkanları da var idi ‘’bizde silah var, silah verdiklerimiz bizlerin sözünü dinleyecek. Bizim at dediğimiz yerde atacak, atma dediğimiz yerde atmayacak’’ demişti. Muhacirlerde size ‘’Biz Allah için yardım verenlerden kabul edeceğiz. Biz aldığımız yardımları Kur-an ve sünnet ışığında Allah yolunda kullanacağız. Zerre miskal emir kabul etmeyeceğiz’’ demişti.

Şam’ın Münafıkları, Kime Ensar Ey Müslümanlar ?

Neden kendilerine yardım için gelen kardeşlerini yakalattılar ? Neden bu ihanetler zincirini açıklamıyorlar ? Neden topraklarının Esad’ın postalları altında ezilmesine razılar da, Muhacirlerden razı değiller ?

TÜRKMEN DAĞININ BU GÜNÜNDEN BU İHANETİ YAPANLAR SORUMLUDUR !!!

İnşaallah rabbim gerekeni yapacaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yok. Bunlar kaçacak biz Muhacirler hepimiz şehit olana kadar kalacağız. Bunlar topraklarını birer ikişer terk ediyor.

Muaskerlerinde mendil kapmaca oynadıkları günleri unuttular. Sen askerini mendil kapmaca ile yetiştirdin topraklarını Esad kaptı. Sen ihanet ettin Allah sana ceza verdi.

Ben bu söylediklerimi ispat edebilecek güçteyim Ey ‘’Şam’ın Münafığı’’

65 kişiyi yakalattığınız gün, dün gibi gözümün önünde. Peki sen yaptığın bu ihanetin Allah azze ve celle’ye hesabını verebilecek güçte misin ? Bunun aksini ispat edebilecek güçte misin ?

Birileri bu ihanetinizi açıklayacağını hiç düşünmediniz mi ? Sonsuza kadar gizli kalacağını mı zannettiniz? Her şeyden önemlisi bu ihanetinizden ne zaman vaz geçeceksiniz ?

DoğuTürkistanBülteni

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi meseleyi anlayamadım. Kimler kimi neyden dolayı ihanet ile itham ediyor?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu derin bir konu gıden yardımları TESLİM ALIP dağıtanlar ıle ılgılı bır durum bu.
Yanı su anda bıle gıden yardımların bır kısmını orada ele gecırıp satanları BUNDAN MENFAAT SAGLAYAMAYA CALISANLARI bıle duydum sen koşulsuz yardım gönder orada onu teslım alanlar parayla satsın.Birde o yardımları teslım alıp dağıtanlar. EGER BİZE UYMAZSANİZ SİZE YARDIM MARDIM YOK DIYE PESKES CEKIYORLarmış mucahıdlere.Ayrıca sınırdan mucahıdlere yardıma gıdenleride ISID cı dıye yakalatıp lazer ıle ısaretleyıp yerlerını bıldırıyorlarmıs

Aynı işi Esad ın ordusu kafirler de yapıyor gelen yardımları para ıle satıp ınsanlara ıskence edıp bunda fayda sağlamaya çalışıyorlar.
Haberı yazan kardeş muhtemel o bölgede bulunan bır muhabır.

ALLAH ıslah etsın bunları.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AYRICA

adada.jpg

Türkistan İslam Partisi 5 ülke 10 bin km yolu kat ederek ‘’Şam ehli ile Allah yolunda Cihat, Suriye’de Allahın dini islamı kurmak ve şeriat ile hükmetmek için gelmiştir.

Cihad bu ümmetin üzerine Farz-ı Ayn’dır. Türkistan İslam Partisi Farz-ı ayn olan cihadı Suriye, Afganistan ve Çin’de kafirlere karşı Allah yolunda yapmaktadır.

Türkmen Dağında ki Türkmen kardeşlerimizden bir çok cemaat, Türkistan İslam Cemaati’ne gelerek bizzat yardım talep etmiştir. Cemaatimiz bu yardım taleplerine karşılık vererek bölgeye öncü bir ekip göndermiş ve operasyon planlarına başlamıştır.Öncü ekibimiz kendi yapısını Türkmen dağında kurmuş ve 2 aydan fazla bir çalışma yapmıştır. Bu konuda bize yardımcı olan Ensar kardeşlerimiz tabi ki bulunmaktadır.

Bizler bu çalışmayı bitirdiğimizde, operasyon için ağır silahları getireceğimiz bir bölgeyi ve kara yolunu aldık. Bu bölge ve kara yolundan ağır silah ve tanklarımızla gelerek, operasyona başlamak için kendi birliklerimize hareket emri verdik.Bizler bu hazırlıkları yaptığımız sırada üzülerek söyleriz ki Esad ve yandaşları hareket etti ve Türkmen Dağı düştü, çok küçük bir bölge kalmıştı müslümanların elinde.

Tekrar operasyon yapacağımız bölge ve kara yolunu ele geçirerek. Allahın yardımı ile Türkmen dağının düşen bütün bölgeleri Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam)’ın kontrolüne geçti.

Türkmen Dağı Türkistan İslam Partisi’nin kontrolündedir. Buradaki Türkmen cemaatler cemaatimizin kontrolü altında ribat ve cihadlarına devam etmektedir.

Üzülerek söylemek isteriz ki Türkmen Dağına geldikten sonra, bilgimiz ve kontrolümüz dışında bizim adımızı kullanarak. Bir çok kişi, cemaat ve kurumlar Türkiye’de ki Müslümanlar dan bizler adına yardım talep etmektedir. Bizim toplanan bu yardımlarla hiçbir bağlantımız yoktur.

Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam). Türkiye’de hiçbir kişi, kurum ve vakfa yardım toplama yetkisi vememiştir. Gerek Suriye’de ki cemaatler, gerekse de Türkiye’de ki cemaat veya vakflar bizim adımızı kullanamaz. Bu konuda kimseye yetki verilmemiştir.

Türkistan İslam Cemaati bu gibi çalışmalardan rahatsız olmaktadır, zarar görmektedir. Türkistan İslam Cemaati (Hizbul İslam)’a zarar veren çalışmalara cemaat olarak karşılık verilecektir. Aramızda ki kardeşlik hukukuna göre hareket edilmesini Türkmen kardeşlerimizden bekliyor, sessizce bu çalışmalara son verilmesini talep ediyoruz.

Türkmen dağında Türkistan İslam Cemaati (Hizbul İslam)’dan başka ikinci bir Uygur Cemaat bulunmamaktadır. Dolaylı olarak ‘’Türkiye’ye sığınmış Uygur Türklerine yardım’’ adı altındaki faliyetlerin Türkmen dağı ile bir ilişiği bulunmamaktadır. Suriye’de ki Uygur Türkleri denilerek cemaatimiz kast edilmektedir. Bu gibi çalışmalara ve sloganlara derhal son verilmelidir.

Türkmen Dağında bulunan Türkmen Cemaatlerin toplamı, Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam)’ın 10 da birinden daha küçükdür. Bu kardeşlerimizin inşaallah bizlere hayır ile güzel bir ensarlık yapmasını temenni ediyoruz. Biz Allah için dil kardeşlerimiz olan, Kan kardeşlerimiz olan ve din kardeşlerimiz olan Türkmen kardeşlerimizi seviyor ve destekliyoruz. Kardeşlerimizle beraber Türkmen Dağında mallarımızla ve canlarımızla Allah yolunda cihad ediyor, onlarla beraber canlarımızı veriyoruz. Kardeşlerimizden bu konudaki hassasiyetimize saygı duymasını bekliyoruz. Rabbim amellerimizi kabul etsin.

Röportaj : Türkistan İslam Cemaati askeri emirliği

Not : Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine yardım etmek isteyen müslüman kardeşlerimiz, Türkçe bilen çevirmen ile irtibata geçebilir

İrtibat : [email protected]

voxer : Hattap Turkistani – hturki449

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah radı olsun şimdi anladım

Üst Ana Sayfa Alt