Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Sbs'de Kopya Çektim, Pişmanım, Ne Yapmalıyım?

A Çevrimdışı

aykut353

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben 13-14 yaşımdayken sbs de kopya çektim. Arkadaşım hemen arka çaprazımdaydı hocalar da bazen bakmıyordu arkadaşıma 9 soru verdim bende ondan 5 soru çektim hatırladığım kadarıyla. 2 Sene sonra arkadaşlarla otururken o arkadaş nasıl kopya çekmiştik ama deyince benim başıma dank etti,ne halt yediğimi o zaman anladım o günden önce hiç aklımda yoktu.Sonra allaha tövbe ettim bir daha hiç kopya çekmedim sınıftaki herkes çekse bile ben asla yanaşmadım.Ama ben unutamıyorum her seferinde o an aklıma geliyor sürekli düşünüyorum şu anda üniversite 2 yim veteriner fakültesinde okuyorum ama hiç unutamıyorum tövbe ettim bir daha yapmadım ama hala aklımda bunu düşünmekten delireceğim diye korkuyorum.Şimdi düşünüyorum acaba ben o liseyi bıraksamıydım günahım affolurmuydu ama bilemezdim 2 sene okumuştum ve artık kopya çektim bunun geri dönüşü yok zamanı geri alamam diye düşünüyordum ama şu sıralar aklımdaki soru o liseyi bıraksamıydım hem o düşüncelere dalıyorum bir çıkış yolu bulamıyorum.Bu konu hakkındaki yorumlarınızı belirtirmisiniz Ben eğer bu liseyi haksız yere kazanmışsam şimdi okuduğum bölüm harammıdır veya gelecekteki kazancım,mesleğim.Birde bu nasıl bir günahtır bunun kurtuluşu affı varmıdır

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt