Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seçimlerde Oy Kullanmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
bakın sızın dedıgınız seyde hala devam edıyorsunuz ecevıtte ne kadar da memnunsunuz hayret :)bu arada yorumları yarım okumuyorum tam okudum ve sızn soyledıklerınız bunu acıklıyor
BENİM GÖZÜMDE CHP VE AKP İKİSİDE KUKLA BİRİ AMERİKANIN BİRİ İNGİLTERENİN İSTER ,KABUL EDİN İSTER ETMEYİN HİZMETLER ORTADA KONUYU BU BOYUTA GETİRMEELİM,Bİ KERE OY KULLANMAK HARAM ONU ANLAYIN SONRA,SİYASİ ANALİZ YAPALIM :)

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
ONLARIN BAŞIMIZDA OLMA SEBEBİ OKUMAK ÇOK YÜZEYSEL BİR DÜŞÜNÜZ CUMHURİYETİN KURULDUĞU TARİHE ÖYLE KOLAYCA BAŞIMIZA GEÇEMEDİLER Kİ HAÇLI SAVAŞLARINDAN SONRA HEP UĞRAŞTILAR,SONRA CUMHURİYETİ ZORLA GETİRDİLER BAŞIMIZA MECLİSTE HİLAFETİN İLGASI İLE İLGİLİ OYLAMADA RED OYU ÇOK OLMASINA RAĞMEN KABL EDİLDİ İŞTE DEMOKRASİ BU :) :) BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ??
bak ne guzel bır muslumanın nasıl bır yolda ılerlemesı gerektıgını acıklmıssın demek kı neymıs calısacan senın zamanından belkı seriat olmayacak ama hıc olmazsa torunların vve ondan sonra gelen nesıller serıatı yasayacaklar suan dakılerın de yaptıgı bu adamlar bugunun karını hesaplamıyorlar bugun basaramıyorlarsa bıle yarın basarabılecekler

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber efendimiz s.a.v bile islam dinini teblig yaptıgında baslangıcta gızlı yapmıstır ondan sonra herkese acıklamıs en sondada musrıklerın zulumlerınden kurtulmak ıcın hıcret etmıs ondan sonra da medınede sartlar musait oldugu icin orda seriat duzenını kurmus peki biz nereye hıcret edecez kardeslerım

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
bak ne guzel bır muslumanın nasıl bır yolda ılerlemesı gerektıgını acıklmıssın demek kı neymıs calısacan senın zamanından belkı seriat olmayacak ama hıc olmazsa torunların vve ondan sonra gelen nesıller serıatı yasayacaklar suan dakılerın de yaptıgı bu adamlar bugunun karını hesaplamıyorlar bugun basaramıyorlarsa bıle yarın basarabılecekler
GÖRÜRSEM SÖYLERİM :) BAŞARI SADECE ALLAHIN METODUNU İZLEYENLERİNDİR BUGÜN OLMAZSA YARIN,AKSİ YOLLAR ASLA BAŞARILI OLMAZ BU SÜNNETULAH
GEREĞİ BÖYLEDİR,RABBİMİN DEĞİŞMEZİ YANİ....

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber efendimiz s.a.v bile islam dinini teblig yaptıgında baslangıcta gızlı yapmıstır ondan sonra herkese acıklamıs en sondada musrıklerın zulumlerınden kurtulmak ıcın hıcret etmıs ondan sonra da medınede sartlar musait oldugu icin orda seriat duzenını kurmus peki biz nereye hıcret edecez kardeslerım

METOD!!! İŞTE ASIL KONU BU GİZLİLİK HALKA AÇIK ANCAK SİSTEMDEN GİZLİ OLUR,AYRICA RASÜL GİZLİLİK DÖNEMİNDE ALLAHIN KURALLARINI ÇİĞNEMEMİŞTİR VAKIAYA MUTABBIK DEĞİL BU GÜNKÜ HÜKÜMETİN YAPTIKLARI BÖYLE OLMAZ ,SİZE BİR KAÇ KİTAP TAVSİYESİ
DEMOKRASİYE ELEŞTİRİ KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
DOGRU KALKINMA KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIN
İSLAMA DAVET METODU KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
:) :) :) :)
SELAMET İLE...

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
METOD!!! İŞTE ASIL KONU BU GİZLİLİK HALKA AÇIK ANCAK SİSTEMDEN GİZLİ OLUR,AYRICA RASÜL GİZLİLİK DÖNEMİNDE ALLAHIN KURALLARINI ÇİĞNEMEMİŞTİR VAKIAYA MUTABBIK DEĞİL BU GÜNKÜ HÜKÜMETİN YAPTIKLARI BÖYLE OLMAZ ,SİZE BİR KAÇ KİTAP TAVSİYESİ
DEMOKRASİYE ELEŞTİRİ KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
DOGRU KALKINMA KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIN
İSLAMA DAVET METODU KÖKLÜ DEĞİŞİM YAYINCILIK
:) :) :) :)
SELAMET İLE...

ben hala oy kullanmanın nedan haram oldugunu anlamıs degılım ama artık o herkes kendıne gore karar verır bana gore caız ıkıncısı olarak kıtap ıle ılgılı turkıyey gelırsem okumaya calısacam ınsallah :)

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
nohchi ben sana anlatayim sen bana soyle niyetin onlara yardim etmek olmasada sen verdigin oyla o allah'in kanunlariyla hukm etmeyen insanlara 1 oy bile olsa yardim etmis oluyormusun olumyormusun ?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
mesele birini seçmek degil mesele demokraside olan bir insani allah'in kanunlariyla hukm etmeyen bir hukumdari bir devlet baskanina oy vermek anladin ?

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
nohchi ben sana anlatayim sen bana soyle niyetin onlara yardim etmek olmasada sen verdigin oyla o allah'in kanunlariyla hukm etmeyen insanlara 1 oy bile olsa yardim etmis oluyormusun olumyormusun ?
sorunun basını anlamadım nıyetım kımlere yardım etmek deıldır acıklarsanız sevınırım kardesım ondan sonra ınsallah cevap verebılecem

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
hangi parti olursa olsun bir insanin orya gelipte allah'in hukumleri olmayan bir mecliste basbakan olmaya aday koyarsa ve niyetin ona yardim etmek olmasa bile sen ona oy verince yardim etmis oluyonmu olmuyonmu basit bir soru ?

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
hangi parti olursa olsun bir insanin orya gelipte allah'in hukumleri olmayan bir mecliste basbakan olmaya aday koyarsa ve niyetin ona yardim etmek olmasa bile sen ona oy verince yardim etmis oluyonmu olmuyonmu basit bir soru ?

Allahın hukumlernın kabul olmadıgı bır ulkede sız neden yasıyorsunuz o zaman ??? sızın soyledıgınız soru oldukca ılgınc evet desem kendımı haksız cıkarıyorum ama hayır desem o zamanda sızın dusuncelerınıze ters dunuyorum ve herhangı bır cevap vermeden bende sıze bır soru sordum sorunuz hıcte basıt deıl bu arada kardesım :)

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
ben hala oy kullanmanın nedan haram oldugunu anlamıs degılım ama artık o herkes kendıne gore karar verır bana gore caız ıkıncısı olarak kıtap ıle ılgılı turkıyey gelırsem okumaya calısacam ınsallah :)
HIM acaba daha önce başka bir formda karşılaşmışmıydık :) TÜRKİYEYE GELMEYİ BEKLEMEYİN, POSTALAYALIM,HEDİYE EDELİM İNŞAALLAH :) KIRIMIZI YAZIYA DİKKAT ÜZGÜNÜM AMA SANA GÖRE AMEL EDEMİCEZ:)

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
mecburiyetten yasiyoruz ama sana soru soruyorum oy vermeye mecburmusun ? yani muhalefet etmeye çalisma simdi bu ulkede bazi mecburiyetler altinda yasarken onlara oy vermeye mecburmusun ? yani demeki bir kufur ulkesinde yasiyosun o zaman sende onlar gibi putlara tap ? onlar gibi namaz kilma ? onlar gibi inancsiz ol ? onlar gibi putlari red etme ? yani kufur ulkesinde yasiyorsun diye her turlu kufru uygulicanmi demek ?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber efendimizi salallahu aleyhi we selem hicret etmeden evvel mekede yasiyordu sahabilerde mekkede yasamalari onlari kufre goturme sebebimi etti mekede yasiyolar diye mekelilere tabimi oldular onlarin uyguladiklarinimi uyuguladilar ?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
peki bana allah'in hukumleriyle hukm edilen bir ulke goster biraz oraya gitmek için bir gun bile beklemem bugun goster bana arabistanmi ? arabistan kusura bakma ama kur'an ve sunnetl'ee hukm etmekten çok uzak bir ulkee iran desen ayni kendilerini seriatla yonetiyolar diye geçinen iki taghut iki musrik arabistan turkiye gibi ayni belki turkiyedende beter (mekke ve medine) hariç

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
BU noohçi denen şahıs 1 ya ahmak anlayamıyor bir türlü idrak kapasitesi sınırlı
2 yada istibarat ajanı sizlerden laf almaya çalsıyor prim vermeyin
3 eger hiç birisi degil ise sen meclsie girerken ne yemini ediyorsun tayyip ne yemİni etdi bu yemindne sonra insan müslman olurmu OLMAZ KAFİR OLUR MÜRTED OLUR KAFİR VE MÜRTED İSE ALLAHIN DİNİNİ YER YÜZÜNE HAKİM KILARMI HAYIRRR.BU KÜFRÜN DEVAMI İÇİN ÇABALAR BİRDE BAKIYORUM SAÇMA SAPAN DELİLER VERİYOPR SEN OPY VERMESİN HEPSİNİE GİDİYOR DİYE BU AKLI KİM VERDİ SANA
4 YOKSA SEN AKILCILIK DİNİ YANİ MUTEZİLE MEZHEBİNDEMİSİN ?
5 SİTE ABDULHAK KARDEŞİN YAZILARI VAR AÇ OKU DELİLLER ORDA HALA DAHA ANLAMIYORSAN YAZMA HEMŞERİM NEYİDİRETİYORSUN YOKSA BİRİLERİ PARAYLAMI TUTDU SENİ ....

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
esedullah ahmak olan sensın ayrıca ben ajan falan degılım recep tayyıp erdogana soyledıgın sozler ıcnde aslında onlar onun ıcın deıl kendın ıcın yazıyorsun terbıyelı ol tamam mı agzımı bozmak ıstemıyorum fethullahcıları sevmıyom ama herhalde adamların sızı nıye sevmedıgını yavas yavas anlamaya calısyorum sız bu akılla dewam edın hep kafırlerınyonettıgı bır ulkede yasarsınız :) buda sana kapak olsun

N Çevrimdışı

nohchi

Üye
İslam-TR Üyesi
peki bana allah'in hukumleriyle hukm edilen bir ulke goster biraz oraya gitmek için bir gun bile beklemem bugun goster bana arabistanmi ? arabistan kusura bakma ama kur'an ve sunnetl'ee hukm etmekten çok uzak bir ulkee iran desen ayni kendilerini seriatla yonetiyolar diye geçinen iki taghut iki musrik arabistan turkiye gibi ayni belki turkiyedende beter (mekke ve medine) hariç
ahi bende onu soyluyorum hıcbıryer gulluk gulıstanlık deıl calısmamız lazım kucuk seyler olabılır bunlar ama kucuk seylerı bır araya getırdıgın zaman Allahın yardımıyla baya seye bırıkıyor

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
esedullah ahmak olan sensın ayrıca ben ajan falan degılım recep tayyıp erdogana soyledıgın sozler ıcnde aslında onlar onun ıcın deıl kendın ıcın yazıyorsun terbıyelı ol tamam mı agzımı bozmak ıstemıyorum fethullahcıları sevmıyom ama herhalde adamların sızı nıye sevmedıgını yavas yavas anlamaya calısyorum sız bu akılla dewam edın hep kafırlerınyonettıgı bır ulkede yasarsınız :) buda sana kapak olsun

Subhanallah ne yazdında kapak oldu delil mi verdinde kapak etdin bana asıl kapak sen olmuşusun particiler ordan oraya yuvarlıyor seni haberin yok aklını kapak etmişler :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt