Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şehid Ebu’l Ferec El-masrî’ Nın Oglundan Mektup

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yty.jpg
Ürdün’de yaşayan Şeyh Ebû Katâde el-Filistinî, Suriye’de ABD saldırısında geçen hafta şehid düşen Mısırlı Şeyh Ebu’l Ferec el-Masrî’nin oğlunun kendisine yazdığı mektubu yayınladı. Bu mektupta oğlu, şehid düşen babası hakkındaki bazı güzel hasletlerinden bahsediyor. Ebû Katâde el-Filistinî de gelecek kuşaklara nasihat olması için bunu yayınladığını açıkladı. Türkçe çevirisini Ümmeti İslam Medya sunar:

* * *

Şeyh Ebû Katade el-Filistinî:

Bu sözler, Şeyh Ebu’l Ferec el-Masrî(rahimehullah)’nin oğullarından birisi tarafından bana gönderildi. Oğlu bu mektubunda babasının (Allah’ın rahmeti onun üzerinde olsun) vasıflarını anlatıyor ve ben, bana rivayet olduğu gibi bu mektubu sizlere sunacağım. Bunun genç nesiller için bir öğüt olmasını umuyorum. Ayrıca onlara bu dini onlara devam ettiren dürüst adamlara ilişkin en iyi takipçilerin, en iyi örnekleri olması için bir hikâye olmasını umuyorum, Allah’ın izniyle.

Genç adam (Ebu’l Ferec el-Masrî’nin oğlu) anlatıyor:

Allah’ın rahmeti Ebu’l Ferec el-Masrî’nin üzerine olsun.

O, yalnız olduğunda her zaman nefsini arındırmaya ve ibadetine gayret ederdi, kendini bu davada karşısına çıkacak zorluklara karşı sabırlı olmak için eğitirdi.

Allah’ın rahmeti yaşlı mücahid, onurlu Şeyh Ebu’l Ferec el-Masrî’nin üzerine olsun. O her zaman adamlarına Müslümanlara karşı hoşgörülü olmayı öğretirdi.

Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun… O, Hakkı takip etme noktasında dikkatliydi, asla başkalarının kınamasından korkmazdı.

Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun… O, zayıflar için adaleti gözetirdi ve muhtaç olanların yanında bulunup elinden geldiğince yardım ederdi.

Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun… Onun ayakları hastalandığı zaman şişerdi, Kıyamu’l-leyl’de (gece namazında) uzun vakit harcadığından dolayı.

Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun… O, her hafta Kur’an’ı baştan sona tilavet ederdi.

İyi günlerde o, zoru dileyerek Allah’a ibadet etmek isterdi, hiçbir sıkkınlık duymadan.

Etrafındaki insanlar neden kendisini böyle zor durumda bırakmak istediğini sorduklarında, onun cevabı böyle yapmanın kendisine zor görevlerin üstesinden gelmeyi sağlayan bir güç verdiği şeklindedir.

Ey Şeyh! Ben bu satırları ne kadar da uzatırsam uzatayım sana layık olamazlar.

Ve senin “Asil şeyh İsaam el-Kamari (şehadette) bizi geride bıraktı” deyişini ve ardından senin Allah’tan seni ona kavuşturma dileğini unutamam. Ve böylece Allah sana şehadeti nasip etti, tıpkı ona nasip ettiği gibi.

Allah’tan cennette seni, mevkisi yüksek olanların yanında kılmasını diliyoruz.

Allah’ın rahmeti Şeyh Ebu’l Ferec el-Masrî’nin üzerine olsun. Ben Allah’ın yarattıklarına, Allah’tan önce övgüler yağdırmam. Bunlar, benim asil Şeyh Ebu’l Ferec el-Masrî hakkında şahit olduklarımdır.

Ümmet-i İslam / Özel Haber

Üst Ana Sayfa Alt