Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Fİravun

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Faceden alıntıladım:
563538_495664643792688_1545641860_n.jpg

İ ARABİ’YE GÖRE FİRAVUN MÜSLÜMAN OLARAK ÖLDÜ

Nasıl ki firavun suda boğulurken Allah’ın kendisine verdiği iman sayesinde Musa onun için de göz nuru oldu. Şu halde Allah, (bu yüzden) Firavun’u pak ve temiz öldürdü. Çirkin ve fena amellerinden onda bir şey kalmadı. Çünkü Allah onun ruhunu yeni bir günah işlemeden önce ve imana geldiği anda kabz etti. Hâlbuki İslam (yani Hakk’a teslim ve onu tasdik)evvelce geçmiş olan günahları ortadan kaldırdı. Allah bu ilim ve mazhariyeti dilediği kimse için ayet ve alamet kıldı. Ta ki hiç kimse ilahi rahmetten umutsuzluğa düşmesin. Çünkü kâfirlerden başka hiç kimse tanrı rahmetinden umut kesmez. Şu halde firavun eğer umutsuzlardan olsaydı imana yanaşmazdı. Fusus-ül- Hikem Muhyiddin-i Arabî. Sayfa 301. Çeviren Nuri Gencosman M.E.B İstanbul 1992 Ayrıca bkz. (El-Futûhât El-Mekkiyye, Muhyiddin İbn’ül Arabi, sayfa 99. )

suda boğulan da şehid olduğuna göre şehid firavun k.s. (karagümrük spor) tüm vahdet i vucudculara şefaat edip yanına alacak...

Ben buna ilavede bulunurum ..

deniz-yusuf-huseyin_65463.jpg

Bu durumda hüseyin inan ve yusuf arslanda şehittirler zira idamlarından evvel kendilerine gönderilen imamın şahitliğinde kelimei şehadet getirmişlerdir deniz gezmiş ise ben öyle bir mefhumu tanımıyorum (kastı islamdır) red etmiştir . şimdi hüseyin ve yusuf islami bir rejim tarafından yargılanıp asılmadıkları için cezaları batıldır netekim firavunun şehadeti kabul ediliyorsa firavunun yanında gariban sayılacak olan hüseyin ve yusufun şehadeti neden kabul edilmesin ki hatta onları gayrı islami bir rejm asmıştır şehadetleri hayırlı olsun !!!!!

İlave bilgi sonra ben yokkene okuyan birisi yanlış anlar neyim :

2. (658)- İbnu Abbâs (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Cenâb-ı Hakk Firavun'u sudan boğduğu zaman: "Benî İsrail'in inandığındığından başka ilah olmadığına inandım" dedi. (Yunus, 90). Cebrail buyurdu ki: "Ey Muhammed, sen beni denizin çamurundan alıp, (Allah'ın) rahmeti ona ulaşıverir korkusuyla ağzını tıkarken görseydin." [Tirmizî, Tefsir, Yunus, (3106).][3]

563538_495664643792688_1545641860_n.jpg

deniz-yusuf-huseyin_65463.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bugün yayınlanan habere benziyor sübhanALLAH

Nasrallahın şehid dediği

gavsazam Çevrimdışı

gavsazam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Böyle saçmalıkları söyleyenleri,islam büyükleri denen kişilerin ,şeyhi ekber diyerek bağrına basmalarına şaşıyorum..Mücedidi elfisani dedikleri rabbani ibni arabiyi desdekler ve över.
3 sünneti terk ettiğimi görürseniz bana uymayın diyen ,ismail ağa cemaati ve zevatı arabiyi desdekler ve sever..
Böyle saçmalıklar önüne gelince,hemen tasavvuf mertebelerini önünüze koyarlar..Efendim bu şahıslar cem mertebesindeymiş, şathiyyat (sarhoşluk)anında söylenmiş..mahsuru yokmuş..bizim onları anlamamız mümkün değilmiş gibi güya akli cevablarla milleti uyuturlar..
Bu tasavvufcuların sarhoşluğu hiç bitmiyormu?geriye dönüp eserine bakıp burada ne saçmaladım ,firavnı bile cennete koydum deyip düzeltmiyormu?

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah, onu, onların hilelerinin kötülüklerinden korudu. Firavun ailesini, azâbın en kötüsü kuşattı. Mumin 45
(Öyle bir) ateş ki, onlar sabah akşam ona sunulurlar. Kıyametin kopacağı günde de, “Firavun ailesini azabın en şiddetlisine sokun” denilecektir. Mumin 46

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşar nuri öztürkde kemale İslam mucahidi demişti bir tv programında

o şerefsizin adını alıp ağzını bile kirltmeye deymez akhi......tv de ben imam buhariye apaçık hakaret ettiğine şahit oldun....

sofilere gelince onları kendi hallerine bırakın elhamdulillah islam tewhidi menhecden yayıldığını düşünüyorum artık gençler daha sağlıklı düşünebiliyorlar....ki bu din genç nesille dirildi ve genç nesille yeniden dirilecek biiznillah.... bununla ilgili bir hadis-i şerif olacaktı...

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o şerefsizin adını alıp ağzını bile kirltmeye deymez akhi......tv de ben imam buhariye apaçık hakaret ettiğine şahit oldun....

sofilere gelince onları kendi hallerine bırakın elhamdulillah islam tewhidi menhecden yayıldığını düşünüyorum artık gençler daha sağlıklı düşünebiliyorlar....ki bu din genç nesille dirildi ve genç nesille yeniden dirilecek biiznillah.... bununla ilgili bir hadis-i şerif olacaktı...

akhi adam deccale islam mücahidi diyor. doğru söylüyorsun aslında. değmez. şimdiki nesil biziz akhi. ilmi ne kadar öğrenirsek öğretirsek o kadar kardır.

Üst Ana Sayfa Alt