Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Önder'lerden Sözler

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞEHİD ÖNDER'LERDEN SÖZLER.

Lideri şehit olmuş bir hareket kesinlikle yenilmez.... Düşmanın zilleti altındaki rahattan, cihad altındaki meşakkat daha değerlidir....

Fethi Şikaki 26 Ekim 1995
Malta

-Biz aşk ehliyiz akıl ehli değil! Sırf akıl ehli olanlar davaları için sadece tedbir peşinde olurlar, aşk ehli olanlar ise davaları için önce kendileri feda etmeyi göze alırlar....

M. Hüseyin Beheşti 28 Haziran 1981
İran

-Gidin İsraillilere söyleyin, biz Muhammed ordusuyuz gerdi döndük ve Kudüs yolunda ilerliyoruz.,

Abbas Musavi 1992
Lübnan

-" Siz ey müslümanlar! suskun ve aciz, helak olmuş ölüler. Hala kalbleriniz sızlamıyormu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında, Bir halk yokmu, Hiçmi kimse yok. ALLAH için ve ümmetin namusu için kızacak."

Şeyh Ahmey Yasin
22 Mart 2004 Filistin

-Biz işgalci değiliz.İşgalcilere karşı direniyoruz ve davamıza bağlıyız...

Aslan Mashadov
Çeçenistan

-Bütün dünya ABD'nin oyununa gelip bizi terörist ilan ediyor. Biz ALLAHın dini için çarpışan mücahidleriz....

Arif Güler 2005 ....
Irak

-Bilal öldü derler ise sakın inanma ana, çünki ben şehid olmuşumdur, şehitler Ölmez ana....!

Bilal Yaldızcı 25 Ekim 1987
Afganistan

-Bu bozuk düzenin kahredici illetleri duruken müslümanın gülmeye asla vakti olamaz....

Erdoğan Tuna 25 Aralık 1978
Türkiye

Anneciğim üzülmeyin ALLAH bizi bu ameli yapmaya ve kendi yolunda şehitliğe eriştirdi. Size düşen Kur'an'a tutunmak ve onunla amel etmek.

Halid El - İslambuli 16 Nisan 1982
Mısır

-Biz ölümün tehlikelerle dolu bir hayattan ebedi nimet ve saadetlerle dolu gerçek bir hayata geçiş köprüsü olduğunu biliyoruz.

Hasan El - Benna 12 Şubat 1949
MısIR

Mümine yaraşan ALLAHın dilediğini dilemektir. Yegane kudret sahibinin kudretini kudret bilenlere bütün bir arzın ve ötelerin kapısı açılacaktır...

Hüseyin Kurumahmutoğlu 15 Temmuz 1987
Türkiye

-Sen Ağlıyorsun ! Halbuki ben seviniyorum çünkü muradıma eriyorum. Eğer bana ağlarsanız hakkımı helal etmem.

Kemal Özdemir 16 Kasım 1978
Türkiye

-Annemi her aradığımda ne zaman döneceğimiz soruyor, annemi 12 senedir görmedim ancak onu görmek için dönersem başladığımız bu cihadı kim tamamlıyacak....

Komutan Hattab 2002
Çeçenistan

-"...Bir müslüman olarak yeryüzünden ALLAHın huzurunda secde etmeyen tek fert kalmayıncaya kadar İslamın hakim kılınması yolunda kendimi görevli hissediyorum..."

Malcolm X (Malik El Şahbaz)
1965 Amerika

-Şehadet bir çağrıdır tüm nesillere ve çağlara."

Metin Yüksel 23 Şubat
1979 Türkiye

"Yeryüzünde en güzel sistem İslamdır. Sakın ha bu sistemi, can korkusundan, mal korkusundan çakallara parçalattırmayın"

Muammer Arslantaş Kayseri
1993 Bosna

"Şehadet bize bir son değil başlangıçtır."

Selami Yurdan
22 Ağustos 1992 Bosna

"Eğer idamı hak etmiş olarak hakkın emri ile ipe çekiliyorsam buna itiraz etmek haksızlıktır. Eğer batılın zulmüne kurban gidiyorsam, batıldan merhamet dileyecek kadar alçalamam!.."

Seyyid Kutub
29 Ağustos 1965 Mısır

"Hüküm yanlız ALLAHındır, sizin alcak hükmünüzü hiçbir değeri yoktur, Allaha aidiz ve ona dönücüyüz."

Ömer Muhtar
15 Eylil 1931 Libya

" Beni değersiz dallarda asmanıza karşı pervam yoktur. Muhakkakki yolum İslam ve ALLAH içindir."

Şeyh Said
28 Haziran 1925 Türkiye

"ALLAHım bana mutlak itaati bağışlaki, dünyada mutlak isyan içerisinde olayım."

Ali Şeriati
8 Temmuz 1978 Londra

Bu yolda gelecek ölümü hayatımın her anında yanımda hissettim... Siz ey kardeşlerim!!! Ölümle yan yana dolaşmaktan korkmayın....
Ahmet Aktaş 26 Ağustos 1979
Türkiye

Bu dava çok büyüktür bu yüzden en iyilerimize feda etmek gerekir

şehid Rehber /istanbul

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
insanlarla öyle güzel geçininiz ki,ölümünüze düşmanlarınız bile ağlasın..
.HZ.Ali Haydarı kerrar

Ellerine sağlık abla güzel bir konu..
Not:Arkadaşlar dikkat edelim sadece şehid önderlerden özlü sözleri paylaşağız..

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
EĞER KANIM AKMADAN AYAKTA DURMAYACAKSA MUHAMMED'İN DİNİ... EY KILIÇLAR ALIN BENİ PARÇALAYIN BEDENİMİ...

ŞEHİD İMAM HÜSEYİN....

HİÇ KİMSE SİZE ADALET VEREMEZ...HİÇ KİMSE SİZE ÖZGÜRLÜK VS. VEREMEZ...ERKEKSENİZ GİDİN VE KENDİNİZ ALIN....
MALİK EL ŞAHBAZ (MALCOM X)

ŞAN ALLAH'A ÖZGÜDÜR...BENİM OLAN TEK ŞEY GÜNAHLARIMDIR.....
MALİK EL ŞAHBAZ(MALCOM X)

DÜŞMANLARIM BANA NE YAPABİLİRLERKİ? ÖLDÜRÜLMEM ŞEHADET HAPSEDİLMEM HALVET SÜRGÜNÜM İSE HİCRETTİR!!! ŞEYHUL İSLAM İMAM İBN-İ TEYMİYYE

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
Kalem sahipleri büyük işler başarabilirler, ancak yazdıklarını kanları ve canlarıyla beslemek şartıyla"
***Şehid Seyyid Kutub

22 Agustos 1966'da Seyyid Kutup'a idam cezasi verildiginde, Assam el Attarin kitabinda anlattgina göre Kutub bu karari tebessüm ve ALLAH'a kavusmanin verdigi büyük bir mutlulukla karsilamisti. Muhammed Ali Eenna'nin dedigine göre Seyyid Kutup'un asilmasina asil sebep "Yoldaki Isaretler" adli kitabi idi.

Hayat, İman ve Cihaddır Hz. Hüseyin

ALLAH gayemiz, Peygamber aleyhisselam önderimiz, Kur'an yasamız, Cihad yolumuz, ALLAH yolunda ölüm en büyük hedefimiz" Şehid Üstad Hasan El-Benna

Amerika, İslam’ı anlamaya muhtaç. Çünkü bu din, ırk sorununu söküp atan dindir.”
Malik Eş-Şahbaz(malcolm x)

musali Çevrimdışı

musali

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Şehid aileleri! Şehitleriniz cennetlerde sizin ve ümmetimiz için Rahmet ve Nurdur. Onlar kalplerde sönmeyen bir kordur.
ONUR VE ÖLÜMSÜZLÜK ŞEHİTLERİNDİR!
Şehid Dr.Fethi Şikaki

“Umumun malûmu olsun ki, iki elimle iki hayatımı tutmuşum, iki hasım için iki meydanı mübârezede iki harp ile meşgulüm. Tek hayatlı olan adam meydanıma çıkmasın”

Bediuzzaman(r.a)

Hiç unutmayın ki, karanlık soğuk dehlizlerdeki zincir şakırtılarının; saray debdebelerinin korkulu rüyası olması tarihe has bir olay değildir. Zindanlar, davaları için mücadele edenlerin savaş meydanlarıdır. Bu savaşa katılanlar elbette bir çok şeyi göze almışlardır.
şehid rehber hüseyin velioğlu

Ey Şehadetin Büyük Ögretmeni Huseyn..! Şu Kara ve Karamsar Gecenin Üzerine o Işıktan Bir Şimşek Gönder...Kuru,Ölmek Üzere Olan Yatağımıza o Kan dan Bir Katre Olsun Akıt... ''Ali Şeriati''

Şehit , tarihin kalbidir

Şehit olmak için şehitler gibi yaşamak gerekir.

Hicret bir kaçış değil, geri dönüp hesap sorma eylemidir

Ali şeriati

ŞEHİTLERİMİZ; BEREKETLİ BİR HAYATIN TOHUMLARI,GONCALARI,KABİLİYETLERİ İDİLER(Şehid rehber)

Siyer denilince aklınıza bir kitap gelmesin Siyer denilince aklınıza beşeriyeti vahye uydurma projesi gelsin (şehid rehber imam huseyin)

Düştü Huseyn atından, Sahray-ı Kerbelaya.
Cibril var haber ver Sultan-ı Kibriyaya.
Fiemanillah.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun ahi güzel bir çalışma

Bu dinin böyle erleri olduğu müddetçe bu dava bitmez kıyamete kadar

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim için Zafer ; Allah katında Kabul olmuş bir Şehadet' tir... ..

[Şehid Komutan Bilal...]

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
" Kendisinden başka İlah olmayana yemin ederim ki Allah, dostları mucahidlere, düşmanları haçlılara karşı yardım edecektir.
Sanki izzet fecrinin ışığı ufukta görülmektedir
Muhakkak ki yarın, bekleyen için yakındır. ''

Şeyh Musab al Zarqawi
6 Haziran 2006
Irak

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Murted tâğutlar ve hainler tarafından vede düşmana yalakalık yapan, Batı'yla müttefik olan lâik rejimlerce yönetilen ummetimizin halklarının Musluman olduğuna inanıyoruz.
Bizim ve her bir müktedir bireyin üzerine onları korumak, özgürleştirmek ve reform, izzet ve asâlet yolunda onlara rehber ve öncü olmak vâcibtir.
Yoksa onları öldürmek, mallarını talan etmek ya da acılarını, ızdırab ve felâketlerini arttırmak değil !
Râbb'imizin şeriat'ının rehberliğine göre hareket ettiğimizi açıklamıştık.Allah azze ve celle insanların gayri meşru bir yolla öldürülmelerini yasaklamıştır.
Düşmanın tüm haddi aşma ve despotizmine karşın ne kadar nefret oluşsa da ya da savaşta alınması gereken ne kadar intikam olsa da mesele değildir.Allah azze ve celle'nin dini daha yüce ve daha değerlidir.O'nun rızasını ve itibarını kazanmak daha önemli ve diğer herhangi bir amaçdan daha yücedir.

images

Şeyh AtiyyetUllah
22 Ağustos 2011
Afghanistan

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cezakallahu hayran
şeyh usamenin bu sözünü çok seviyorum imzama koyuyorum bu sözü ...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Hastalıktan yahut kalp krizinden ölen de, Apaçi Helikopterlerinin saldırısına uğrayan da dünyaya veda eder. Bana kalsa Apaçiyi tercih ederim..... ŞEHİD DR. ABDULAZİZ RANTİSİ..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  1. "Ey insanlar!
    Görüyorum ki, evleriniz Rum kayserinin evlerine,
    Lükse hayranlığınız Kisra‘nın tutumuna,
    Servet peşinde koşmanız Karun‘un anlayışına,
    Saltanatınız Firavun‘un saltanatına,
    Nefisleriniz Ebu Cehil‘in nefsine,
    Gururunuz Ebrehe‘nin gururuna,
    Yaşayışınız Sefihlerin yaşayışına benziyor